■m Sletelma S,e%aice On dit et datjes Clubavond Uit de ingezonden brieven v/h JAN SUURBEEK --"TlgT -O-"; ;*i ifak Duidelijkheid Bijna op de rand van het strafschop gebied werd door de tegenpartij een overtreding begaan en één onzer pu pillen mocht een vrije trap nemen. Een indirecte, zei de scheidsrechter. Ons medestrijdertje trok de kousjes op, schopte nog even in de grond om de schoenen steviger te doen zitten en gaf met zijn linkerpootje de bal een klein zetje om hem daarna met de rechtervoet in de bovenhoek te pegelen. Dat was fout, zei de referee. En terecht. Maar mogen wij als aan politici, ook het scheidsrechtercorps om eer duidelijk heid verzoeken. Toto Grote activiteiten in Uw poolcommis- sie. Dank zij Wim Staats hangt op ver schillende plaatsen aan het hek om het eerste veld een opwekking om mee te doen. In het clubhuis naast de telefoon kunt U des zondags na half vijf de juist ingevulde kolommen ontwaren op een kunstig door Arnold Bos ontworpen en vervaardigd bord. Wim Staats en Hans Dukker, bijgestaan door o.a. Eli van Tijn, zongen opwekkende liederen op een bandje in. Jammer was, dat deze liedjes slechts éénmaal ten gehore wer den gebracht door de beheerder van onze radio-kamer bij de wedstrijd tegen Schagen. Jammer, maar mogen we U toch weer opwekken. Het echte code nummer is 56-145. Al was het maar om de animo erin te houden. Marius Op 9 december j.l. brak Marius van de Wetering in de wedstrijd van Zatten III tegen Rombout zijn been. Het zag er beroerd uit. We zien Marius graag weer spoedig op onze velden. Zo nodig in het gips. Marius, zet je schrap. A.B.C. Als U dit leest is de vergadering van de honkballers achter de rug en be schikt deze vereniging over een geheel nieuw bestuur. Velen Uwer zijn door circulaires goed op de hoogte gebracht van de gang van zaken bij A.B.C. Wij vertrouwen erop, dat het nieuwe bestuur met zijn commissies kans ziet de honk balclub op hoger peil te brengen. Kienen Ook hebben we weer gekiend. Bij de voorbereidingen door Jan de Vries heeft men kunnen merken, dat er weer een geweldige prijzentafel was bijeen gebracht. Met veel plezier en ongeduld hebben we geluisterd naar de kienmas- ters en velen onzer hebben de tocht naar de controleurs met genoegen on dernomen. Alle medewerkers weer be dankt. Nieuwjaarswens Reeds geruime tijd zijn onze bekenden al bezig met repetities van de opvoering van ons Nieuwjaars-revuetje. We zullen met velen zijn om dit jaarlijkse festijn mee te maken en elkaar de hand te drukken. Sommige leden bekorten zelfs hun wintervacantie om dit vooral toch niet te missen. Komt U ook? Jan Tjalling. Het was een wat vaag begrip voor hem, de clubavond. Toen hij lid werd hadden de heren van de ballotagecom missie hem verteld dat er zoiets bestond. Hij had er verder nooit meer wat over gehoord; alleen in het bulletin stond wel eens dat er wegens bepaalde gebeurte nissen geen clubavond was. Enfin, hij was er nog nooit geweestVroeger gingen wel wat jongens van de groep waarbij hij trainde na afloop naar bo ven. Maar ja, toen was hij nog maar pas lid en wilde zich niet opdringen aan de anderen. Dat was trouwens al weer een paar jaar terug, en zijn vader had gezegd dat er allicht een aantal jongens van zijn elftal zouden zijn Toen hij binnenkwam keek niemand op. Aan sommige tafeltjes zaten wat mensen te vergaderen, aan andere tafels werd gekaart. Bij de bar stonden twee mannen op gedempte toon, doch druk gebarend, te praten. Hij ging zitten aan het enige tafeltje dat nog onbezet was. Op dat moment kwamen twee heren binnen, kennelijk van het toilet van daan, daar de één onder het lopen zijn gulp nog eens inspecteerde. „Hebben jullie de kaarten al?", riep de ander tot de twee aan de bar, en zich direct daar op tot onze vriend wendend: „Ach joh, kun je ergens anders gaan zitten, wij kaarten namelijk altijd aan dit tafeltje", intussen zijn maat een betekenisvol knipoogje gevend. Hij stond al, voor hij iets had weten te zeggen, liep naar de nu geheel ver laten bar, bestelde een pils en ging bij de biljarts staan te kijken hoe een paar heren uiterst serieus aan hun moyenne sleutelden. Dat hij van dit spel weinig kaas gegeten had, bleek wel uit het feit dat hij de spelers tot vervelens toe in de weg stond. Om grotere ergernis te voorkomen ging hij achter de biljarts zitten, nog altijd hopend dat de woorden van zijn vader bewaarheid zouden wor den Zijn pils was op. Hij kon daar toch ook niet eeuwig blijven zitten. Op de trap naar beneden zag hij plotseling het bordje societeitsvergunning. Wat het woord sociëteit precies betekende, wist hij eigenlijk niet. Dat was bepaald geen doodzonde; hij was de enige niet Passé Partout De heer A. B. te C. daarom wil ik gaarne de K.N.V.B. bedanken voor de vrije zondag op 19 november j.l. Het getuigt van* wijs be leid er van uit te gaan dat ik 's middags onmogelijk zou hebben kunnen voet ballen, als dezelfde avond nog „onze jongens" tegen België hun brood staan te verdienen De heer D. E. te F. Vroeger lieten wij nog wel eens verstek gaan bij de strijd om de K.N.V.B.-beker. Geweldig! Dit jaar zijn we weggespeeld door de vierdeklasser Egmondia. Grandioos!! Toch vraag ik me af of het niet nog meer effect zou sorteren als we doordrongen tot de fi nale en dan demonstratief wegbleven? B. P. PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM-C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 11