On dit et datjes Pupillen Pa's Voor het signaleren en bestrijden van brand doen, hetgeen hij niet tegelijk kan ver werken. De rechterstopper: staat eigenlijk niet op zijn plaats, net als trouwens De linkerstopper, maar het zijn de twee grootsten en dat is belangrijk De linksback: staat bij gebrek aan werk veelal stil te dromen aan de zijlijn. De rechtshalf: is mijn eigen zoon en dus vrijwel altijd zeker van zijn plaats De linkshalf: vormt samen met de an dere half de middentandem en heeft al heel goed door, dat van ver en hoog schieten in deze klasse veel doelpunten komen. De rechtsbuiten: de grootste dribbelaar van het team, is pas tevreden als hij de gehele tegenpartij plus al zijn medespelers gepingeld heeft. En dat lukt vaak ook nog De rechtsbinnen: een geweldige fromme laar; in onoverzichtelijke situaties is het bijna altijd zijn maatje 32, die het be slissende tikje geeft. De linksbinnen: maakt elke wedstrijd doelpunten en zijn opstelling is dus min der dan de anderen afhankelijk van het physiek van zijn moederals u be grijpt, wat ik bedoel De linksbuiten: is tevens de aanvoerder en neemt ook veel doelpunten voor zijn rekening. Is aanvoerder geworden, om dat hij de eerste was, die na enkele wed strijden vanaf de aftrap, de bal regel recht terugspeelde om zijn keeper ook eens daaraan te laten komen Volgende keer meer over dit wonder- team. C. Tromp Belangrijke nummers Ik meen, dat publicatie van de vol gende nummers reeds plaats vond in het Weekbulletin, maar een aantal leden, die niet elke week met grote spanning kijken in welk elftal ze nu weer staan opge steld, is die publicatie misschien ont gaan. Welnu het codenummer van A.F.C. voor de Toto is 45-165. En het nieuwe telefoonnummer van het Clubhuis is 445575. Makkelijke nummers. Ook voor onze dames. Toto De door de betrokken commissie ont wikkelde activiteiten hebben een wisse lend succes. De actie om door jeugdige leden formulieren te laten uitzetten en ophalen had onvoldoende response. Slechts een tiental reacties kwam binnen. De spreiding der adressen door de stad was te groot om er aan te beginnen. De tweede actie met het doen bijsluiten van de benodigde formulieren in het Bulletin zette meer zoden aan de dijk. De toto commissie vertrouwt, dat de stijgende lijn blijft gehandhaafd. Ook als geen formu lieren worden thuisgestuurd. Dit is name lijk een te dure grap om steeds te her halen. De P.T.T.-tarieven, weet u? Dank Loes en Gerrit Stallmann zijn nog steeds erg dankbaar aan u allen voor de overweldigende blijken van belangstel ling, welke werden betuigd voor, tijdens en na de operatie, die Gerrit enkele we ken geleden moest ondergaan. Het gaat Gerrie. die het aan de nodige hardheid en wilskracht niet ontbreekt, redelijk goed en wij zier: hem op gezette tijden regelmatig aan de kaarttafel plaatsne men. Meestal met succes. Wij feliciteren Loes en Gerrit met het herstel en zeg gen: Houwen zo. Ziekenboeg Wij schreven het reeds eerder. Niet alle zieken berichten ons. Wij vernamen, dat Willy Brommelkamp na een verblijf in het ziekenhuis reeds weer enige weken thuis herstelt en wensen hem het aller beste. Tim Timmerman loste alles zo snel op, dat we niet eens de tijd kregen u van zijn blindedarmverlossing te berichten. Uit en thuis in vijf dagen en reeds weer op Goed Genoeg gesignaleerd. Gelukge wenst. Alle andere mij onbekende zieken van harte een spoedig herstel toegewenst. Feest De decembermaand mag dan de feest maand bij uitstek genoemd worden, de nu achter ons liggende maand mocht er ook wezen. Op 1 november vierde Henk Teiwes zijn zestigste verjaardag. Een aan geklede borrel op het Clubhuis bood hij zijn vrienden aan en daarvan werd druk gebruik gemaakt. Vooral de aanwezig heid van een aantal mannen, die de laat ste jaren de hogere elftallen bevolkten, deed hem zichtbaar deugd. Op vier november trok een aantal A.F.C.-ers en A.B.C.-ers naar Huize Over-Holland bij Nieuwersluis om Ria en Dick van der Klaauw geluk te wensen met hun 121/a-jarig huwelijksfeest en met het tienjarig bestaan van ALL IN TRANSPORT. De zaak van Dick. Een geweldig feest is dat geworden. Op 11 november vierden de gebroeders De Bie hun verjaardag. Ze wilden niet zeggen welke. Dat mocht de pret niet verminderen en hier waren we ook al in de Wee Hours voor we er erg in had den. Ian Tjalling Waarom gaat uw zoontje voetballen? Misschien wel om de volgende rede nen: 1. Hij wil zo ontzettend graag 2. Hij leert er wat „sportief" inhoudt 3. Als ieder kind op die leeftijd is hij egoïstisch ingesteld en door de team sport zal hij leren rekening te hou den met anderen en niet alles alleen doen. Luisterend naar de Pa's, die het ge krioel op het veld gadeslaan, ben ik tot de conclusie gekomen, dat er aan de laatste twee punten nogal wat bij te schaven valt. Dit bijschaven is niet al leen een trainerstaak, maar ook een van de ouders. Het toejuichen van een elftal is alleen maar leuk als het alle elf jongens be treft. Het luide adviezen geven aan je eigen spruit vind ik jammer (zie punt 3). Het vaak stimuleren van een kind om toch maar hard te spelen, is niet alleen onnodig (ze doen het vanzelf wel, aan gezien ze op die leeftijd helemaal op eerzucht draaien) maar werkt ook niet tot het sportieve spelen van een kind mee. Ik dacht, dat wij onze zoontjes lekker moeten laten voetballen op hun manier. De know-how komt later wanneer ze er varing krijgen. Laten we niet altijd de doelpunten makers bejubelen. Zij zijn niet altijd de beste voetballers. Iedereen werkt even hard aan het tot stand komen van een overwinning. Laten we na afloop zeg gen: „Dat hebben jullie lekker gespeeld". Kom op, ouders van de Cruijffies van morgen. Laten we blèren voor de A.F.C.- ertjes en niet voor Jan, Piet of Klaas. Letje Boskamp-Knap dB VOL-AUTOMATISCHE SPRINKLER- BRANDBLUSINSTALLATIES Technisch Bureau W. de Boer - J. C. Beetslaan 147 - Hoofddorp 8

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 8