Resultaten van de groene velden Merkelbach Van toverlantaarn tot televisie Elftal 1-5 Onder de bezielende leiding van onze trainer Piet Ouderland zijn de resultaten van 1 t/m 4 alleszins bevredigend. Ons zorgenkind het vijfde elftal zal enige extra aandacht behoeven. Zo als de meesten uwer wellicht reeds weten zal deze extra aandacht op de eerste plaats gegeven worden door onze „su per" A.F.C.-er Nol Kuikens, die toch wel heel bijzonder ongelukkig snel en tegen wil en dank zijn voetballoopbaan moest beëindigen. Nol kennende, zal hij de no dige energie in dit elftal gooien en wij spreken de wens uit dat alle spelers van dit elftal met Nol samen zich eronder uit zullen gaan werken. De trainingen worden behoorlijk be zocht en dat heeft tot nu toe zijn vruch ten afgeworpen bij 1 t/m 4. Met een gemiddelde van 1,4 punt over deze elf tallen kunnen wij gelukkig overal naar „boven" kijken en dat is iets wat wij moeten trachten vast te houden. Een en ander betekent dat wij erop vertrouwen dat alle jongens ook bij slech ter wordend weer de trainingen blijven bezoeken. Piet en EC rekenen op jullie allen. Onze newcomer, Herman van Bre- voort, blijkt zich snel in z'n nieuwe shirt te hebben aangepast. Zijn „killers"-kwali- teiten, welke hij destijds in Ajax III de monstreerde vaak ten koste van ons tweede elftal komen thans ten goede van A.F.C. en wij feliciteren Herman met zijn eerste 7 goals (in negen wedstrijden) voor A.F.C. I gescoord. Het Parool be loonde onze Herman inmiddels met een Sinds enkele weken kunt u de standen van onze Al, BI en Cl junioren be wonderen in de sociëteit naast het alom bekende bord met de senioren standen. Na ongeveer 10 kompetitiezondagen zijn de prestaties van onze leugd goed te noemen, de Al staat op een tweede plaats achter Volewijckers. Op zondag 19 november j.l. was het de grote dag; A.F.C.-Volewijckers, maar daar verderop een verslag van. De A2 heeft het moeilijk, het kan de race met Lijnden en N.E.A. niet bijhou den want er worden te weinig doelpunten gemaakt, er worden te veel kansen om zeep geholpen. Het is nu geen tweede plaats meer maar een vierde geworden. paar nieuwe schoenen. Wat ons betreft dóórgaan op die „oude". Het tweede en derde elftal draaien vol doende tot goed. Opmerkelijk is de pro- duktiviteit van Fred Berrier in de voor hoede van het tweede. Gesteund door de reeds jarenlange sterke verdediging van het tweede elftal werd onlangs Volendam III geklopt (1-0). Een geweldige prestatie zonder meer. Leider Sal van Gelder wist het vooraf; hij won al zijn weddenschap pen. Het derde elftal speelt zeer goed voet bal, mede door een ideale kombinatie van oudere- en jongere spelers. Aanvoer der Bob van Wattingen heeft de stem ming er goed in en dat stemt ons op timistisch. Rokus en Frits zijn elke week om beurten getuige. Het vierde elftal is een hoofdstuk apart. Veel talent weinig animo voor de training bij enkele spelers (jongens denk aan de sappige velden die wij de ko mende maanden gaan krijgen) en geluk kig goede resultaten tot nu toe. longens, Piet is er ook voor jullie Tot slot, het reeds in het begin van dit stukje aangehaalde vijfde elftal. Tij dens de laatste wedstrijd tegen D.C.G. was reeds sprake van enige verbetering in het spel. Helaas nog niet in 't resul taat. Jongens blijf komen, steun elkaar in 't veld en gedraag je positief tegenover je leider Nol en je club A.F.C. Veel succes. E. C.-A. De A3 gaat uitstekend, met 15 uit 10 gaat dit elftal fier aan de kop ondanks een 5-0 thuis nederlaag tegen A.W.V. Excuus: de wedstrijd werd om 10 uur ge speeld en niet iedereen was reeds wakker! Even zo groot is de prestatie van de A4 dat ongeslagen bovenaan staat voor Swift, in totaal moeten er 14 wedstrijden worden gespeeld en dit elftal heeft er al 6 achter de rug. De A5 heeft gelukkig een leider, de heer Wijnperle, wij zijn hem bijzonder dankbaar dat hij dit elftal wil begelei den. Dit elftal is wel een team met bij zondere scores; tegen Schellingwoude werd het 9-9 en een week daarna werd T.I.W. met 10-0 verslagen. Bij de B junioren zien wij het volgen de, de BI bovenaan in zijn afdeling, echter D.W.S. staat relatief 2 punten voor, maar A.F.C.-D.W.S. staat nog op het programma, dus gewoon doorgaan en thuis van D.W.S. winnen. De B2 doet het te rustig en staat in de middenmoot, een beetje meer inspanning kan echt geen kwaad. De B3 behoort tot de zogenaamde sub-top en heeft nog alle kans op een hogere klassering aan het einde van dit seizoen. De B4 heeft tot nu toe slechts één wedstrijd gewonnen en staat triest onderaan, kom op jongens, toon eens even de mentaliteit! De B5 staat bovenaan nog net voor Aalsmeer dat ons op de hielen zit, beide elftallen hebben reeds de helft van de kompetitie achter de rug. A.F.C. Al-Volewijckers Al Op het gure „Goed Genoeg" werd zondag 19 november j.l. de grote wed strijd gespeeld tussen A.F.C. en de Vole wijckers. De Groen-Witten uit Noord startten bijzonder offensief, maar onze verdediging hield het hoofd koel. Na on geveer 25 minuten een snelle uitval, de bal werd door het middenveld uitstekend doorgegeven naar aanvoerder Hilbert Reijn (kent u hem nog niet? ach, dat komt nog wel!), deze passeerde op be kende wijze zijn tegenstander en gaf de Volewijckers geen schijn van kans. On geveer 10 minuten later herhaalde Hil bert zijn kunstwerk en knalde 2-0 in de touwen. De Volewijckers bleef aanvallen maar met Hans Visser aan het hoofd van de verdediging werden alle proble men geklaard. In de tweede helft ont stond er opnieuw een zware druk op het A.F.C.-doel, dat resulteerde na ruim 55 minuten voetbal in een penalty. Maar, bij A.F.C. staat Dirk-Jan Verhaal op doel en die pakt die bal dan gewoon, ook daarna verrichtte Dirk-Jan enige gewel dige reddingen. Volewijckers was nog niet verslagen, het kwam zelfs terug, bij een doelworsteling werd hst 2-1. Kort daarna kon de wedstrijd in ons voordeel worden beslist, bij een uitval rolde de bal helaas enkele centimeters langs de verkeerde kant van de paal. Hieruit put ten de Volewijckers hun laatste hoop, 5 minuten voor tijd werd er een vrije trap van de rand van het strafschopgebied hard ingeschoten, 2-2. Een teleurstelling voor onze jongens want de afstand blijft 5 punten, maar de kompetitie duurt nog lang en ook de groten kunnen een mis stap maken. Advies: komt u eens kijken bij onze Al! Waarde lezer, is dit u bevallen? Fijn, in de volgende Schakel een ander eltal onder de loep. (vervolg pagina 7) de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip 5

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5