AJAX De bedelaars spreken VLEKAVIA 25 jaar BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO Tenslotte nu nog enige ernst betracht, ofschoon ik dacht, dat ik al ernstig ge noeg was. Beste Rien, en dat zeg ik na mens vele leden, jouw tegenwoordige .,Schakeltje" mag er best zijn. Je be hoeft niet zo héél erg te weeklagen. Im mers, indien er plotseling een horde scri benten jou de vruchten van hun geest zouden komen aandragen, dan zou je se lectie bijzonder moeilijk worden. Het papier is bovendien peperduur. Doch dat neemt niet weg, dat ik het volkomen met je eens ben, dat de in houd van de A.F.C.-Schakel, dat de laat ste jaren aangaat, best wel eens mede- verzorgd zou kunnen worden door een grotere batterij medewerkers. Sluimerend talent moet ontdekt wor den. Dat is de grote kunst. Met oud talent kun je praten. Arie Waayer, aan getrouwde en nog zo velen. Hun penne- vruchten worden „gevreten". Mensen moeten gevraagd worden. Net zoals het eigenwijze jongetje van Staats. Bij jouw opmerking van „droogliggen" voelde ik „nattigheid". Op gevaar af want je hebt met die „droge Willem" linke woordjes gehan teerd dat ze mij nu ook nog een „natte konijn" gaan noemen of eredroogkl.- stoppel, zal ik mijn best doen weer in het gareel te lopen. Maar dan moet jij wèl redacteur blij ven. Jhr. van Rossum de Gaulin 8 volwassen kerels maken een knieval voor u, ja, voor u. leden van A.F.C. De praktijk wijst uit, dat een bedelaar altijd enig medelijden opwerkt; wij steken ons nu in dat pak van die bedelaar en gaan voor u op onze knieën. Niet uit ar moede of voor het afsmeken van een aalmoes. Nee, voor begrip uwerzijds en voor de inspanning onzerzijds. De leden van onze club laten blijken lui en onverschillig te zijn. In het be lang van A.F.C. vragen wij u die luiheid en onverschilligheid af te werpen en daadwerkelijk en regelmatig enige aktie te ontplooien. Aktie, ja dat doen wij iedere week, 45 weken lang. Wij besteden een ge deelte van onze rije tijd aan u en wil len nog meer vrije tijd aan u besteden. Wij zoeken werk, vrijwillig en zonder vergoeding. Geef ons dat werk, laat ons tellen en rekenen. De laatste weken trachten wij u tot enige aktiviteit te krijgen dat blijkt moei lijk te zijn, maar niet onmogelijk. Maar nu doen wij dat wel. Wij verzoeken u, leden, donateurs en ouders van de jeugd, geef ons werk, veel werk en zeg of denk niet „Wat leuk, dat jullie zo aktief zijn", maar doe wat. Moeten wij bij u aan de deur komen, u persoonlijk benaderen, niets is ons te veel. U maakt de kans, dat een lid (oud of jong) bij u aanklopt en u verzoekt om mee te doen. Stel hen dan niet teleur. Enige weken terug heeft u formulie ren ontvangen en een lijst van inlever- adressen. Wat heeft u ermee gedaan? Wist u dat dit seizoen reeds 14 leden van A.F.C. in de prijzen gevallen zijn, waarbij 3 grote. En dan te bedenken, dat hen dat maar enkele guldens heeft ge kost. Ziet u er tegenop om de kruisjes te zetten? Jonge wat een werk! In 5 minu ten heeft u 12 rijtjes ingevuld en op 25 verschillende plaatsen in Amsterdam kunt u het formulier inleveren. In het centrum, in zuid in Buitenveldert of in Amstelveen. Een paar en minder kilo meters van uw huis of zaak. Is dat nou zoveel werk? Laat anders uw vrouw, zoon of doch ter de kruisjes zetten of moeten wij dat dan ook nog voor u doen? Kom nou, dat zou u toch niet willen? Nee, van nu af aan gaat u zelf geld verdienen en de Toto-commissie handen vol werk ge ven. Vrijdagsavonds kunt u dat zelf zien; laat ons niet in de steek, zet dat voor nemen van u nu eens om in daden, speel mee en zeg niet steeds „ach, vergeten" of „ik had geen tijd" of „ik heb geen for mulier" of „ik weet er niets van" of „ik ben geloof ik niet ingeschreven". Als u jaren geleden al was ingeschre ven. mag u nu ook toto spelen. Vanaf 1967 hoefde u zich niet meer opnieuw te laten inschrijven, en denkt u, dat u niet bent ingeschreven, vul dan even een in- schrijvingskaart in (gele kaart) overal gratis verkrijgbaar. Maar toto mee, doe het dan ook. De Toto-commissie vraagt u, nee, smeekt u op haar knieën, geef ons ons wekelijks werk en pool mee, voor uzelf, voor u gezin en voor A.F.C. Afgesproken, van nu af aan geen woorden, maar daden en de zilvervloot kan bij u binnenvaren. Doe wat, doe het nu. de Toto-commissie Rien Bal vierde 16 november j.l. het feit dat hij vijfentwintig jaar als sport journalist aktief is geweest. Vele beken den uit sport- en journalistieke kringen gaven acte de presence op een door het comité „Jubileum Rien Bal" georgani seerde feestelijke bijeenkomst en over laadden de jubilaris met gelukwensen en geschenken. Wij voegen onze felicitaties daaraan toe. Wij hopen dat Rien nog lange tijd zijn werk met veel sukses zal kunnen uit oefenen en dat hij daarnaast tijd zal kun nen blijven vinden om De Schakel te redigeren, zoals hij nu reeds twee seizoe nen doet. Vijfentwintig jaar hoeft na tuurlijk niet, maar wie weet Van harte proficiat, Rien! AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001 12

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 12