Mixed Pickles Noodkreet! ABC. Voor het signaleren en bestrijden van brand (vervolg) „Overdekte" Bij een thuiswedstrijd neemt men aan dat degenen die naar die wedstrijd komen kijken, daarvoor belangstelling heb ben. Bij A.F.C. is dit helaas niet helemaal het geval en dat werd weer duidelijk tijdens A.F.C.Elinkwijk, een boeiende wedstrijd waarin bij vlagen heel goed werd gespeeld. Mede door de felle Noord-Ooster was juist de overdekte tribune vrijwel uitverkocht en wat bleek nu weer? Een paar toeschouwers hadden een radio-transistor bij zich en zetten dat ding keihard op Hilversum 3. Op het moment dat A.F.C. prachtig aanviel hoorde men zo'n ding luidruchtig uit zenden en de eigenaar vertelde duidelijk hoe de stand was bij HaarlemA.Z. Ik heb niets tegen Haarlem en niets tegen A.Z. of welke club dan ook maar als A.F.C. speelt dan ben ik dan zijn velen helemaal geconcentreerd op A.F.C. Ons eerste verloor, niet geheel onverdiend, met 10 maar heeft twee maal drie kwartier zich tot het uiterste ingespannen om de uitslag ten gunste van A.F.C. te doen zijn. Dan heeft die ploeg voor honderd procent het recht op volledige aan dacht en morele steun van het publiek. Als een gedeelte van dat publiek zijn aandacht en morele steun aan de tegen partij wijdt, is het best natuurlijk. Maar de radio-uitzendingen van andere wedstrijden moeten die aandacht en morele steun niet bederven; wie al om kwart voor drie zo nodig moet weten hoe A.Z. staat of Haarlem of Excelsior of weet ik veel moet maar thuis blijven en naar de radio luisteren. Op de A.F.C. tribunes behoort alleen aandacht voor A.F.C. of haar tegenpartij! J. W. Frank Reddering heeft als waarne mend redacteur van De Schakel in het september nummer, dat hij voortreffe lijk heeft samengesteld, nog eens de aan dacht gevestigd op de uiterst geringe hoeveelheid kopy, die de redactie van de leden en/of donateurs krijgt toegezon den. Frank schreef zeer terecht: „De Schakel is er voor U en moet meer de spreekbuis van en voor de leden wor den. Wilt U iets kwijt, schrijf het op en stuur het in. Iedere redelijke bijdrage komt voor plaatsing in aanmerking." Het appèl van Frank is niet beant woord en dat is voor de redactie een nogal trieste zaak. Ook voor dit num mer moesten er weer stukken worden gemaakt om De Schakel te vullen. AFC'ers, daar moet werkelijk wat aan worden gedaan. In een grote gemeen schap als die van AFC is toch wel ten minste een handvol leden, die iets kun nen schrijven, wat de moeite waard is. Onze cultuurfilosoof Wim Staats, die zowel proza als poëzie heeft afgeschei den, is helaas wat „droog" gevallen. Hij heeft kennelijk anderen in de gelegen heid willen stellen van tijd tot tijd een bijdrage te leveren. Dat is dus niet gebeurd. Wim moet zelf maar weer aan het werk, wat ove rigens niet hoeft te betekenen, dat de zwijgende meerderheid in zwijgen blijft volharden. Kom heren endames, de lange winteravonden breken weer aan. De televisie is niet altijd amusant of onderhoudend. Grijp de pen of zet U aan de schrijfmachine. De Schakel moet een blad zijn, waarin U meningen, ge dachten, belevenissen en anecdotes van velen kunt aantreffen. Frank en ik rekenen er op, dat U per heden aan een bijdrage begint en dat werkstuk ook afmaakt en vervolgens naar de redactie zendt. Doe het ter wil le van AFC, ter wille van De Schakel en ter wille van de redactie. U beleeft allen wel iets in of dank zij de sport, dat aardig of interessant genoeg is om op papier te zetten. Dit dringend appèl mag niet onbeantwoord blijven. A.B.C. is al weer door de ergste moeilijkheden heen. Het ziet er naar uit dat met ingang van de algemene ledenvergadering, die voor 14 december staat vastgesteld, onder leiding van een vrijwel nieuw bestuur aan de voorberei dingen voor 1973 kan worden begon nen. Dat is voor een niet gering deel te danken aan het z.g. „seniorenconvent" van A.B.C. Deze groep, die bestaat uit ereleden, leden van verdienste, Nobel prijswinnaars en oud-bestuursleden, heeft op de oproep van A.B.C.'s secretaris om in moeilijke omstandigheden te helpen zeer positief gereageerd. Die moeilijke omstandigheden waren er doordat op één man na het gehele bestuur van de honkbalclub besloot zich voor het nieu we verenigingsjaar niet meer herkies baar te stellen. Daarbij kwam dat door het ontbreken van een sponsor en de enorm stijgende kosten om honkbal te kunnen spelen, A.B.C. met een finan cieel tekort kwam te zitten. Probleem nummer drie was het eerste team of liever gezegd de aanpak er van. Het is een duidelijke zaak geworden dat de spelers van het eerste team van A.B.C. niets voor „dubbels" voelen, niets voor twee trainingen per week, niets voor een leefwijze die bij topsport past. Kortom: er bestaat bjj de A.B.C.- spelers geen enkele behoefte aan top- honkbal. Men wil honkbal als serieuze amateurs, natuurlijk wel strevend naar het hoogst bereikbare, voor zover men dan niet op het semi-professionele vlak terecht komt. Waarmee het honkballen bij clubs als Raak Nicols en Sparta wordt bedoeld. Het ontbreken dus van de„semi-pro- fessionele" benadering, waarvoor ik alle begrip heb, maakt de aanstelling van een vreemde en betaalde coach tot een onmogelijke zaak. Vandaar de noodzaak om een andere vorm van begeleiding en coaching van het eerste team toe te passen. VOL-AUTOMATISCHE SPRINKLER- BRANDBLUS INSTALLATIES Technisch Bureau W. de Boer - J. C. Beetslaan 147 - Hoofddorp 7

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 7