•van. en over anz,e Afscheid Na 7 weken voetbal mogen wij be slist niet ontevreden zijn, niet over de resultaten en evenmin over de opkomst op de trainingsavonden. Om de Jeugd onder de loep te nemen, beginnen we bij de A junioren. Onze vaandeldragers in de Jeugdklasse doen het uitstekend, na 5 wedstrijden werd slechts 1 punt verspeeld tegen de Spartaan in een uit wedstrijd. Elke week kunt U de stand van de Al bekijken in de sociëteit, als het zo door gaat, zal deze stand met de week beter worden. De A2 heeft kwaliteit genoeg, het komt er echter nog niet geheel uit, veel al is het voetbal aan het eind van een vermoeide trainingsavond beter dan dat wat zondags op het veld getoond wordt. Ondanks deze sombere stem draait de A2 volop mee in de kop, relatief op de tweede plaats achter N.E.A. Al. De A3 leed op zondag 24 september zijn eerste nederlaag, thuis nog wel te gen Aristos, met 8 uit 5 heeft A3 alle kans om hoge ogen te gooien. Het wordt misschien eentonig, maar ook de A4 gaat uitstekend, dit elftal is zelfs nog ongeslagen na 4 wedstrijden. Een leuk elftal dat veel mogelijkheden biedt, en misschien wel een eerste plaats. De A5 heeft in de afgelopen weken winst en verlies afgewisseld, en staat in de mid denmoot, in de afgelopen jaren stonden de lagere elftallen veelal onderaan, er is dit jaar een duidelijke kentering in gekomen, waarschijnlijk door de maan dagavondtraining. Tja, de BI is toch wel een elftal met grote klasse en zeer goede spelers die te zamen een hechte eenheid vormen, als wij dit elftal vergelijken met de Cl van twee jaar geleden dan zien wij spelers die sterk vooruit zijn gegaan in hun speelwijze. Ronduit toekomstige topvoet- ballers voor onze seniorenelftallen in de toekomst! (Wie rookt daar? Red.) De B2 is een geheel ander geval, ook hier gaat het om spelers uit de Cl van vorig jaar, met hetzelfde probleem als in de C, het elftal is geen eenheid. Mis schien wordt er teveel gemopperd on derling, iets waaraan iedere speler wat aan kan doen. Met 10 uit 7 gaat de B3 vrij redelijk, de belangrijke konkurrent is de Watergraafsmeer BI. Helaas gaat de B4 minder goed, na 6 wedstrijden werden slechts 2 punten behaald en wel in de eerste wedstrijd. Ook de B5 heeft 6 wedstrijden gespeeld en daarvan 5 ge wonnen, alleen tegen Aalsmeer verloren onze spelers. De C-junioren hebben tot nu toe 38 wedstrijden gespeeld, waarbij 46 punten veroverd werden. Een gemiddelde van 1.2, waarmee wij op zich tevreden kun nen zijn. Het vreemde van het geval is, dat dit voornamelijk het werk is van de lagere elftallen, met name de C5 en de C6. Beide teams staan ongeslagen aan kop. Wat de Cl en de C2 betreft is de Cl na een slechte start nu duidelijk op de goede weg. De geblesseerden zijn ge lukkig hersteld en Uithoorn en Zeebur- gia zijn reeds van de ommekeer van dit elftal het slachtoffer geworden. Zeebur- gia werd verdiend met een 13 neder laag naar huis gestuurd. Een overwin ning die door de juiste instelling en strijd lust werd veroverd. Ga zo door! De C2 draait uit beter dan thuis. Van Volewijckers I werd helaas met 01 verloren hoewel er goed werd gevoet bald. Een leuk elftal met een goede sfeer, hetgeen ook voor de Cl geldt. Hulde voor de leiders Van Weldam en v. d. Sluys. Wij zijn ervan overtuigd dat beide elftallen de komende weken de opgelopen achterstand zullen inhalen. Stel ons niet teleur, boys. De C3 staat met 5 uit 5 keurig neutraal. Nederlagen werden met overwinningen afgewisseld. Kom jongens dat zou een plaats in de middenmoot betekenen, hetgeen bene den jullie kunnen is. Mijnheer v. Schaik rekent op jullie! De C4 beëindigde 15 okt. met 2 monsteroverwinningen 80 en 70. Een hard werkend elftal dat volgens mijnheer Hölzel alles doet om de matige start uit te wissen. Zet 'm op! De C5 en C6 ongeslagen aan kop; leiders Peereboom en Neugarten heb ben 15 okt. hun ploegen tegen elkaar getoetst en de taktieken gewogen. Wij hebben er alle vertrouwen in. Blijven de jongens de inzet van hun leiders overnemen dan zien wij de komende tijd hoopvol tegemoet. Als laatste, maar zeker niet de slecht ste, de C7. Een elftal, vol geestdrift, met een gemiddelde van 1,5. Mijnheer de Waal mag er trots op zijn. Al met al betere resultaten dan de start in september. Gezegd dient te worden dat de trai ningsopkomst van de selectie en de nog niet geselecteerden geweldig is. Natuur lijk, zo behoort het ook. Een variant op een bekend spreekwoord is immers: „wie niet traint, die niet wint". Belang rijk is, dat de sfeer erg leuk is en dat jullie de fijne training van dhr. Brouwer, wat de selectie betreft, goed blijven vol gen. Tot slot even dit; nog steeds vergeten jongens af te schrijven. Dat kost hen dan 2 wedstrijden. Onverbiddelijk!! Als je afschrijft doe dat dan op vrijdagavond tussen vijf uur en kwart voor zes bij dhr. Pas, tel. 13 22 08. Het bespaart jullie veel moeilijkheden. De Jeugdcommissie. A.F.C. is opgeschrikt door het vlak na elkaar overlijden van Charles Lun- gen en van Gerard Struys op respectie velijk 64- en 61-jarige leeftijd. Die ont stellende berichten bereikten ons even voor het ter perse gaan van dit num mer zodat van beider heengaan slechts enkele alinea's kunnen worden opge nomen. In het volgend nummer van de A.F.C.-Schakel zal op hetgeen zij waren en betekenden nader worden ingegaan. Charles Lungen heeft én door zijn fantastische prestaties én door znij „image" jarenlang zijn stempel op A.F.C. gedrukt. Zijn eerste wedstrijd speelde hij in 1919 met de adspiranten B tegen de Hortus-adspiranten, zijn laatste wedstrijd was in 1939 met het eerste elftal tegen de Spartaan. In die twintig seizoenen heeft hij in totaal 323 wedstrijden in de A.F.C.-trui ge speeld, waarin scoringsmachine Charles Lungen 575 doelpunten scoorde. Voor ons eerste elftal speelde hij 148 wedstrij den, waarin hij 306 doelpunten maak te. Geen wonder, dat Charles Lungen in tal van vertegenwoordigende elftallen werd gekozen; op 4 april 1937 speelde hij, met Bep Bakhuys naast hem, als middenvoor in het Nederlands Elftal tegen België in Antwerpen. Als clubman was hij van hetzelfde kaliber van formaat; toen A.F.C. in de periode die nu rond veertig jaar achter ons ligt enige seizoenen in degradatie- gevaar verkeerde van de tweede naar de derde klas, kwam Charles Lungen zaterdagsavonds met de Harwich-boot (hij woonde toen in Londen) en ging zondagsavonds weer aan boord om 's maandags tijdig met zijn werk te kun nen beginnen. Hoe hij zelf over A.F.C. dacht kwam duidelijk naar voren in het hoofdstuk dat hij over de jaren 1930-'35 schreef voor ons gedenkboekje bij het 75-jarig bestaan. Daarin stond: „Tot be sluit wil ik memoreren hoeveel plezier ik heb mogen genieten uit mijn associa tie met de goede oude A.F.C. No other club for me!" Zijn Erelidmaatschap, hem onder daverend applaus in 1938 verleend, was zeer verdiend. Als ik over Gé Struys ga schrijven denk ik aan hetgeen ik eens in een Engels blad las over het begrip „gentleman" waarvoor het blad een prijsvraag had uitgeschreven. Prijswinnaar was de man, die het volgende antwoord had ingezon den: „Een gentleman is iemand, die niet weet dat hij een gentleman is." Zo was Gé Struys, die enige jaren het doel van ons eerste verdedigde: correct en in de puntjes verzorgd. Hij was welwillend, hoffelijk en had persoonlijke charme. Hij veranderde niet als er tegenslagen kwamen en als hij verdriet had. Het tra gische van zijn heengaan is dat nog geen twee jaar geleden met zijn huwelijk het grote geluk in zijn leven kwam dat hem maar zo kort beschoren is geweest. J.W.

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 2