TEF ©BEI Mixed Pickles I D R 0 0 M R E 1 Z E »i Antwoordnummer 15 N AMSTERDAM voor 'n zonzekere vakantie (vervolg) En nou is het afgelopen met Blauw Wit en D.W.S. zoals wij die vroeger gekend hebben. Natuurlijk: we hebben nog hun amateurclubs en daarmee heeft Blauw Wit het vorig seizoen ver gebracht. Maar tóch ik kan mij indenken, dat er in de Kinkerbuurt en in de onvergetelijke omgeving van de Haarlemmerpoort oudere clubmensen hun hoofd schudden en tegen „Moeders" zeggen: „Moet je toch eens horen; als ik straks weer naar het Stadion ga, dan moet ik hup Amsterdam zeggen, in mijn tijd En „Moeders" zal opstaan en zeggen: „Ik ga de aardappelen opzetten. Wat is jouw tijd? Het zijn nou andere tijden Ik wens onze oude vrienden van Blauw Wit en D.W.S. die in de prof-sector zijn gegaan, alle succes met de F.C. Amsterdam. Maar mag ik het eerlijk zeggen ik houd mijn hart vast Indeling Nog een beetje nabibberend over de gang van zaken met het eerste in het afgelopen seizoen lijkt het niet juist om nu al juichend te doen over het komende seizoen 1972/73. Maar tóch ik heb de moeite genomen de gehele elftal indeling uit te pluizen en nu ben ik tot de volgende conclusies gekomen: (a) het aantal clubs met vier elftallen in de Zondagcompetities van de K.N.V.B. neemt nog voortdurend af. (b) A.F.C. is, wat haar reserves betreft, de hoogst inge deelde club van het amateurvoetbal in Nederland. Nog maar vijf clubs hebben vier elftallen in de top-competities en dat zijn A.F.C. en D.C.G. in Afdeling I, zomede C.V.V., Laakkwartier en V.F.C. in Afdeling II. Naar „zwaarte" gerekend dus reserve le, 2e, 3e en 4e klasse staat A.F.C. bovenaan met 8 punten, als men voor die afdelingen resp. 4, 3, 2 punten en één punt per elftal rekent. Ook het Haagse Laakkwartier (zelf geen eerste klasser, maar zo juist teruggekomen in de 2e klasse) komt op 8 punten, doch daarmee is het afgelopen. Hoe zit het nu in onze eigen eerste klasse, de eerste klasse A? Daar komen twee volslagen „new comers" aan start, n.l. C.D.N. en Schagen. Rekent men de reserve-teams volgens onze formule, dan geeft 1972/73 het volgende beeld: RESERVE-TEAM(S) IN res. le, res. 2e, res. 3e, res. 4e Punten A.F.C. X X X 8 D.C.G. X X X 7 S.D.W. X X 6 Zilvermeeuwen X X 6 de Spartaan X X 5 Hollandia X X 4 O.V.V.O. X X 4 Elinkwijk X X 3 Rood en Wit X 2 C.D.N. X 1 Uithoorn X 1 Schagen 0 Ge kunt uit deze tabel de enorme betekenis van de reserve-elftallen aflezen. In een der vorige nummers gaven wij een overzicht van de gang van zaken in de eerste klas sinds wij daar in 1961 binnen zeilden. Toen bleek, dat A.F.C., D.C.G. en de Spartaan, de enige drie eerste klassers waren die zich hadden weten te handhaven. En nu blijkt uit de tabel van de reserves dat deze drie clubs indien men de indeling der reserves op juiste schaal waardeert tot de vijf sterkste in 1 A behoren. Wij behoevenl972-73 niet „juichend" tegemoet te gaan, maar dat wij het vol vertrouwen kunnen doen is meer dan zeker! J. W. Twee weken Uw eigen appartement met volledig hotelcomfort al voor minder dan fl. 600, (vliegreis-transfers-logies), op Tenerife Canarische Eilanden. Vraag kleurenfolder aan TEN BEL TOURING (géén postzegel, die betalen wij). Of pak de telefoon 24 34 82/85

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 7