■van en over onze Merkelbach Loterij Dank Van toverlantaarn tot televisie Nu de kompetitie al drie weken aan de gang is, geeft dit de Jeugdkommissie de gelegenheid om de omvang van het seizoen '72/'73 nauwkeurig te bekijken. De selektietraining voor de A junioren is al op 2 augustus begonnen omdat de voorronden van de Interregionale Kom petitie voor de deur stonden. Wel, het is iedereen bekend dat onze jongens het op het nippertje niet gehaald hebben. De afdeling met V.V.A. en Zeeburgia bood weliswaar perspektieven op een A.F.C. succes. Doordat Zeeburgia met 21 over V.V.A. zegevierde en A.F.C. met de zelfde cijfers V.V.A. versloeg was de wedstrijd tegen Zeeburgia de topper. Ver in de tweede helft maakte Zeeburgia twee doelpunten snel achter elkaar, A.F.C. toonde echter zijn kracht en mentaliteit om terug te vechten. Kort voor tijd kwamen onze jongens met twee prachtige doelpunten langszij, zo dat een beslissingswedstrijd tegen Zee burgia op het terrein van Uithoorn noodzakelijk werd. In deze wedstrijd kwam een geheel ander A.F.C. in het veld, met een bepaalde matheid kon het niet de kracht opbrengen om ervoor te knokken; in de laatste minuten van de wedstrijd kwam de beslissing, Zeebur gia scoorde het enige doelpunt en be reikte zo de Interregionale, waarin wij hun heel veel sterkte toewensen. Voor onze jongens een teleurstelling, geen In terregionale maar de Jeugdklasse. Intussen waren ook de andere selektie elftallen met de training begonnen, ter wijl de niet geselecteerden maandag avond de gelegenheid hebben om onder leiding van twee vrijwilligers te trainen. Op zondag 3 september was het dan zover, de kompetitie begon. Bij de A junioren kwam de Al echter pas op 17 september tegen S.L.T.O. in het veld, waarvan met 32 werd gewonnen. Op deze dag speelde de A2 reeds zijn derde wedstrijd, met 4 uit 3 staan ze onder de kopgroep. De A3 speelde twee wed strijden en won beiden, net als S.C.A. dat een gevaarlijke tegenstander is. Ook de A4 bleef twee maal ongeslagen en staat alleen boven aan. Weliswaar staat de A5 met 22 in de middenmoot maar toch is het een zorgenkind, want vele spelers blijven zomaar weg. Misschien ligt het aan de weersomstandigheden, maar zo kan het toch niet doorgaan. Het ergste is dat de A5 een vaderloos zorgenkind is want de Jeugdkommissie zoekt nog steeds een leider voor dit elftal. De BI speelde tegen de grote jongens Blauw Wit en D.W.S. gelijk om daarna van D.C.G. te winnen, een goed elftal dat vele mogelijkheden biedt. De B2 be staat voornamelijk uit spelers van de Cl uit het seizoen '71-'72, met 33 moet het beter kunnen. De B3 leed op de derde kompetitiedag zijn eerste nedei;- laag tegen Watergraafsmeer. Jammer, want het begon zo hoopvol. De B4 speelde twee wedstrijden en behaalde twee punten. Roda behaalde uit de twee wedstrijden de volle winst. Zo ook onze B5 die van Aalsmeer en D.V.H. won. Ga zo door. De C junioren zijn net zo wisselvallig als het Hollandse klimaat, de top draai de de eerste weken slecht en de lagere elftallen behaalden de ene overwinning na de andere. De Cl ging tegen D.C.G. met 101 (geen drukfout) tenonder, tegen Blauw Wit werd het 51, inder daad een stijgende lijn die tegen Ajax werd voortgezet. In de Meer werd het slechts 10 voor de Rood-Witten. Ho pelijk worden op 24 september de eerste punten binnen gehaald. Voor de C2 geldt ongeveer het zelfde, de eerste twee wedstrijden werden verloren maar de derde bracht twee punten naar Goed Genoeg. De C3 behaalde uit drie wed strijden drie punten, het kan beter dus zet hem op, witte muizen! Voor de C4 geldt het zelfde, ook zij behaalden 3 uit 3. De C5 kwam twee maal in de wei en bracht de vier punten mee. Dat gaat dus goed, ga zo door. De C6 dacht maar meteen goed te beginnen en scoorde tegen N.F.C. dertien maal en de week daarop tegen Swift vier maal raak, terwijl onze doelman nog niet gepasseerd werd. De C7 speelde drie maal en won alle wedstrijden, maar wel met een zwakkere verdediging dan de C6 want ze werden reeds acht maal gepasseerd! De C8 scoorde in de eerste twee wedstrijden even negentien doel punten om daarna tegen de Spartaan C4 met 70 te verliezen. Helaas ook hier het zelfde nare geval als bij de A5, telkens blijven er een aantal jongens zonder afschrijven weg. Het resultaat is dat de Jeugdkommissie besloten heeft de C8 terug te trekken. Na de junioren dan ook even een woord over de pupillen. Zaterdag 16 september was dan de grote dag voor onze jongste leden. Voor de Al toch geen Interregionale Pupillen Kompetitie, maar de normale wedstrijden in het district Zuid. Bij de A pupillen werden zes wedstrijden gespeeld en A.F.C. be haalde negen punten, terwijl één wed strijd werd gestaakt bij de stand 10 voor A.F.C. De training voor onze niet geselek- teerde pupillen vindt plaats op de woensdagmiddag en wordt verzorgd door een aantal vrijwilligers, die wij daarvoor zeer dankbaar zijn. De pupil len-kompetitie duurt dit najaar tot 18 november waarna de winterstop volgt, om in het voorjaar hervat te worden. Er worden in totaal ongeveer tien wed strijden gespeeld, dus doe je best en kom toch vooral de training op woens dagmiddag bezoeken. Voor de onderlinge B pupillen zijn de namen gekozen van dieren zoals ook een aantal jaren geleden het geval was. Ook voor de B pupillen wordt de trai ning op woensdagmiddag gehouden. Voor alle junioren en pupillen: doe je best en maak er een goed seizoen van of zoals men vroeger zei: „STOP EEN KANON IN JE SCHOEN!!!" de Jeugdkommissie Als u onze thuiswedstrijden regel matig bezoekt, bent u ze ongetwijfeld tegengekomen: de jeugdleden, die de loten voor de tombola verkopen. De acquisitie van deze jongelieden is van zulk een ontwapenend enthousiasme en daarbij zo vasthoudend, dat u wel moet zwichten. Het belang van A.F.C. is daarbij zeer gediend, maar daarnaast streven deze A, B en andere pupillen naar de titel beste lotenverkoper van het seizoen '72- '73. Help onze jongsten daarbij. Koop loten, het is voor A.F.C.! Het volgende briefje ontvingen wij van de Z.F.C.-er Lex Blank, voor wie de oefenwedstrijd tegen A.F.C. zo on gelukkig verliep. Wij wensen Lex van harte beterschap. „Het schonk mij veel vreugde, dat er de ochtend na de voor mij zo onge lukkig verlopen wedstrijd A.F.C.-Z.F.C. een prachtig bloemstuk van uw vereni ging bij mij thuis werd bezorgd. Uw sympathieke gebaar deed mij erg goed, temeer daar ik minstens 6 weken op ,nonactief kom te staan en dit als eerste pleister op de wonde beschouw. Harte lijk dank A.F.C., vael succes in de competitie en ondanks alles hoop ik nog vele wedstrijden tegen uw vereniging te spelen." Lex Blank, speler van Z.F.C. de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip 5

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5