10 jaar „Goed Genoeg" De competitie Van de B-commissie De Zatten Waarschijnlijk heeft u er niet bij stil gestaan, maar tien jaar geleden werd ons clubhuis aan de de Boelelaan ge opend. Al tien jaar nu vinden wij ons sportief plezier en gezelligheid op „Goed Genoeg". De herinneringen aan de Zuidelijke Wandelweg en de Water graafsmeer beginnen reeds iets te ver vagen en worden vervangen door her inneringen uit recenter jaren met als hoogtepunt het behalen van het kam pioenschap in de eerste klasse A in 1963, 1967 en 1969. In deze tien jaar is onze club gegroeid tot een van de groot ste amateurclubs met een grote jeugd en een grote toekomst. „Goed Genoeg" heeft A.F.C. gegeven, wat wij slechts hadden kunnen hopen. Vrijdag 6 oktober is het precies 10 jaar geleden dat de toenmalige burge meester van A'dam v. Hall ons buiten- veldertse home officieel opende. Na tuurlijk wordt daar niet zonder meer aan voorbij gegaan. Op deze dag be gint om 20.30 uur een feest voor alle leden van de stichting onder het motto ,,'t was 10 jaar Goed Genoeg". De mu ziek is in handen van Kuuk Griep en zijn Lovemessengers met de bij ons welbekende Harry Verbeke. Daarnaast zullen er nog de nodige attracties ver zorgd worden, terwijl tot 21.00 uur de consumptieprijzen van tien jaar geleden worden gerekend. Alleen al voor dat borreltje of pilsje van 60 centen kunt u niet wegblijven. Natuurlijk komt u ook, want het wordt weer goed genoeg. Na twee wedstrijddagen is er natuur lijk nog geen zinnig woord over de af loop van dit seizoen te zeggen, maar toch lijkt het reeds nu duidelijk dat de verschillende ploegen in de eerste klasse A weer nauw aan elkaar gewaagd zijn. Met twee uit twee kan A.F.C. nog alle kanten op en gezien het vertoonde spel zou dat wel eens de goede kant kunnen worden. Onze eerste wedstrijd verloren wij zeer geflatteerd met 41 van S.D.W. uit. In het veld waren wij zeker niet de mindere, maar de snelle S.D.W.-voor- waartsen profiteerden goed van enkele fouten in onze verdediging, terwijl onze voorhoede de vele kansen, die zij zich wist te scheppen, niet kon afmaken. Alleen Jean Bollen wist te scoren en dat was jammer genoeg niet voldoende. Toch heeft deze wedstrijd ons ver trouwen gegeven, met name de „new comers" van Dijk (Al), van Wijk (Vole- wijckers) en van Breevoort (Ajax) heb ben getoond hun plaats waard te zijn. Het was dan ook geen verrassing dat thuis van Hollandia gewonnen werd. Toch werd in deze wedstrijd door de onzen minder gespeeld dan tegen S.D.W. Van Breevoort scoorde twee maal en dat was voldoende voor de volle winst. Jammer was het dat deze wedstrijd door enkele vervelende incidenten ontsierd werd, waarbij ook A.F.C. niet vrij uit ging. Het is te hopen dat deze onver kwikkelijke taferelen ons voor de rest van de competitie bespaard zullen blij ven. Nol Kuikens kwam in deze wedstrijd ongelukkig terecht en moest vrij ernstig geblesseerd het veld ruimen voor Peter van der Valk. Wij hopen dat Nol, die nu voor het derde achtereenvolgende jaar geblesseerd raakte, er weer gauw boven op zal zijn en geen nadelige gevolgen ervan zal ondervinden. Sterkte Nol! De overige K.N.V.B.-zondagteams doen het zonder meer goed. Het twee de elftal speelde twee maal gelijk, tegen Zilvermeeuwen uit en tegen Ajax thuis, en kan misschien nog hoger reiken dan de derde plaats van vorig seizoen. Voor al tegen Ajax werd voor de rust erg goed gespeeld. Het derde speelde gelijk tegen D.W.V. 2 in een wedstijd, waarin men veel sterker was, en won overtuigend met 41 van D.W.S.V. 2. Ook dit team moet zonder meer hoog kunnen eindi gen. Het vierde kwam slechts één maal in de wei en behaalde een makkelijke overwinning. Ook dit team, waarin enige oud-eerste elftalspelers staan op gesteld, moet in staat worden geacht het kampioenschap, wat vorig seizoen net werd gemist, alsnog te behalen. Het vijfde begon niet best. Weliswaar werd twee maal 3 keer gescoord, maar de tegenstanders zetten daar zes en zeven treffers tegenover en dat was na tuurlijk iets teveel. Met een gesloten verdediging moeten de benodigde pun ten echter zeker te halen zijn. Ook het zesde is niet sterk begonnen met een uit twee, maar in dit elftal zitten zeker perspectieven. Al met al is het seizoen voor de ho gere elftallen van A.F.C. toch zeker hoopvol begonnen. Hopelijk blijver^ wij goed voetballen, waarbij succes niet kan uitblijven. F. R. Vriend Frank Reddering vroeg ons iets op papier te zetten over het wel en wee van elftalcommissie B. Welnu, als we naar de resultaten gemeten, over het „wel" moeten schrijven, dan zal dat niet meevallen. Zonder in details te treden, (Chris houdt niet van concurrentie) moeten we stellen dat de elftallen 5 t/m 12 samen nu 12 wedstrijden gespeeld hebben, 7 verloren, 3 gelijk en 2 ge wonnen. Opvallend is dat in de meeste wedstrijden na rust onze elftallen het af laten weten. Oorzaak: gebrek aan con ditie!? Een andere ongelukkige omstandig heid is dat er altijd nog figuren zijn die menen zonder meer te laat te kunnen komen of zonder bericht helemaal weg te blijven. Dat de rest van een elftal daarmee gedupeerd wordt schijnen deze „Heren" niet belangrijk te vinden. Wij tillen er echter wel zwaar aan en dat zal de rest van het seizoen ook wel blijken. Er zijn gelukkig ook uitzonderingen, zoals die speler die met trein en bus uit Utrecht kwam, om bij het 12e elftal als grensrechter op te treden in de hoop ook nog even mee te mogen spelen. Po sitief vinden wij ook dat op een maan dagavond één onzer spelers persoonlijk kwam melden dat hij verhuisd was. Dit om te voorkomen dat hij niet op de hoogte zou worden gebracht in welk elftal hij de eerstvolgende zondag moest spelen. Wij konden het hem nog niet vertellen, maar onze speler had geduld! Vooral toen hij in de achterzaal, waar ook wij vertoefden, de piano ontdekte. Verrast door niet mooie doch zeer har de klanken hebben we besloten eerst maar eens uit te zoeken in welk elftal onze vriend ging spelen. Hij en wij gin gen tevreden uit elkaar Aangezien er in dit prille seizoen wei nig meer te vermelden valt, eindigen wij dit verhaal in het volste vertrou wen u een volgende keer wat gunstiger resultaten te kunnen melden. Namens Elftalcommissie B Dick Hesseling. Met de zatten gaat het niet best, we moeten zelfs zeggen ronduit slecht. Van de acht tot nu toe gespeelde wedstrijden wist alleen het eerste er een gelijk te spelen. Zij hebben nu een uit drie met de doelcijfers 6-10. Toch moet de de- gradatiedans ontsprongen kunnen wor den, zeker als de conditie weer een beetje opgevoerd is. Van twee en drie kan dit niet gezegd worden. Beide teams staan met nul punten uit resp. drie en twee wedstrijden kansloos onderaan. Doelcijfers 2-17 en 0-16 en dat is toch wel een beetje teveel van het kwade. Duidelijk manifesteert zich hier het keepersprobleem. Zou dit opgelost kunnen worden (maar hoe?) dan zullen ook de scores binnen rede lijke perken gehouden kunnen worden. Een totaal doelsaldo voor de zaterdag elftallen van 8 voor en 43 tegen in acht wedstrijden is toch te veel. Wij wensen Martin Duinker en Jan Vermeulen veel sukses toe bij het op lossen van de problemen rond het za terdagvoetbal en hopen dat zij van alle kanten de gewenste medewerking zullen krijgen. F. R. 2

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 2