Van de brug ^jffi00tÊÊÊÊÈIiÊÊÊi Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 52e Jaargang september 1972 Nu het nieuwe seizoen alweer be gonnen is en de toekomst onze aan dacht en activiteiten op gaat eisen, wil ik toch nog enige momenten stilstaan bij enkele belangrijke gebeurtenissen uit de achter ons liggende periode. Het afscheid van Henk Kappelhoff als voorzitter, zijn zozeer verdiende be noeming tot ere-voorzitter van A.F.C., de grandioze receptie waarop o.a. het gouden bonds-onderscheidingsteken van de K.N.V.B. werd uitgereikt, zijn ge beurtenissen geweest, die nog lang in onze herinnering zullen voortleven. In die zelfde tijd werd Cor Kerker tot ere-lid benoemd. Cor, op de algemene vergadering heeft Henk je toegesproken en gewezen op de grote verdiensten die je voor A.F.C. hebt gehad in de ruim 20 jaar, waarin je deel uitmaakte van de elftal commissie. In die tijd, waarin diepte punten en teleurstelling, doch ook grote successen ons deel waren, hebben wij jou steeds leren kennen als een doel bewuste figuur, die met inzicht en kun de alles deed wat in je vermogen lag. Het daverende applaus bij de bekend making van je benoeming tot ere-lid, moet voor jou een bewijs geweest zijn, hoezeer alle aanwezigen hiermee in stemden! Behalve de overdracht van het voor zitterschap waren nog 2 mutaties in het bestuur, nl. het aftreden van Jan van Dijk als le secretaris en zijn benoeming tot vice-voorzitter, terwijl Fred van Soomeren de functie van le secretaris overnam. Jan, jij hebt gedurende 12 jaar de post van le secretaris vervuld op een zodanige wijze, dat andere verenigingen en ik weet dit uit eigen waarneming ons hierom benijdden. Jij deed dit op jouw eigen rustige manier en ik be hoef maar naar je jaarverslagen te wij zen om aan te tonen, met hoeveel liefde, toewijding en nauwkeurigheid jij je van je taak gekweten hebt. Alles wat in die jaren ook maar enigszins met A.F.C. te maken had, is voor de toekomst vast gelegd en dit op een voortreffelijke wijze. Fred, ook jij hebt meer dan 11 jaar het 2e secretarisschap op je genomen. Zonder ophef, bescheiden en gedegen deed je niet alleen je eigen werk, maar daarnaast vielen je in deze periode an dere taken toe, die je op dezelfde uitste kende wijze vervulde. Niet ten onrech te word je soms schertsend „de com puter" genoemd. Jan en Fred, wij weten maar al te goed dat een goede vervulling van deze functie's waar zo zelden het licht op valt een onmisbare factor vormt voor het besturen van een vereniging. Wij, en daarmee bedoel ik: geheel A.F.C., zijn jullie beiden hiervoor zeer veel dank verschuldigd. Als ik dan bij de aanvang van het nieuwe seizoen onze uitgangspositie bezie, dan geloof ik dat de vooruitzich ten gunstig zijn, niettegenstaande de magere resultaten op de eerste compe titie-dagen. Onze belangrijke commissie's zijn be zet door capabele en enthousiaste men sen en ik ben hun dankbaar, dat zij zich beschikbaar stelden. Toch zijn er op dit gebied nog hiaten en ik zou een zeer dringend beroep willen doen op speciaal de jongeren onder ons om als zij ge- No. 5 vraagd worden, iets voor A.F.C. te wil den doen, hierop positief te reageren. Ik weet wel dat dit probleem algemeen is, een toenemend gebrek aan belang stelling voor functie's waaraan werk verbonden is, maar A.F.C.-ers, zo dik wijls horen wij dat onze Club iets aparts is en dat zijn we, geloof ik ook, laten we dan ook op dit gebied bijzonder zijn en helpt ons, deze mooie Vereniging, die gedurende drie generatie's werd op gebouwd, in stand te houden! Ernst Seunke heeft zich op ons ver zoek bereid verklaard wederom het aanvoerderschap van het le elftal op zich te nemen. Het verheugt mij dat hiermede een streep is gezet onder wat in het verleden is gepasseerd en ik ben overtuigd, dat wij een basis hebben ge vonden voor een vruchtbare samenwer king. Veel succes, Ernst! Alvorens te besluiten, wil ik U allen bedanken voor het vertrouwen dat U in mij hebt gesteld en zeer in het bijzon der mijn mede-bestuursleden, waar mede ik reeds gedurende enige jaren als vrienden mocht samenwerken. A.F.C.-ers, laten wij echter goed be seffen, dat met alle facetten en moge lijkheden die onze Club heeft, het voet ballen centraal staat. Ik wil in dit verband graag de woor den herhalen, welke Rien Bal citeerde in zijn vriendelijk „Welkom" in de laat ste Schakel: „Wij moeten in de hoogste klassen een belangrijke rol blijven spe len", en daartoe doe ik een dringend beroep op alle spelers om onder des kundige leiding van onze trainers met enthousiasme alle krachten in te zetten om dit te bereiken! Ik hoop met U allen op een voorspoe dig seizoen! Dio Hermens.

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 1