I 1 AJAX Impressies van een gelegenheids- grensrechter bij het Twentse Ros VLEKAVIA Toto Zenuwen BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. „Zeg maar gewoon Leo", zei de bus chauffeur tot slot van een sympathieke poging de nog vele slaperige koppen meteen in een gezellige sfeer te bren gen op weg naar het Twente-Ros tour- nooi 1972. Met een „Ja, Willem ga nu maar eens rijden" was de eerste bon-mot ge plaatst van de vele die nog zouden vol gen tijdens dit 2 dagen durende tour- nooi. Bij aankomst bleken er volgens me dedeling van de heer Bakker veel pun ten te verdienen indien men o.a. een positieve bijdrage wilde leveren op het gebied der milieuhygiëne. Een van ons, ik weet niet meer wie en waarom, had bij het uitstappen al een 5 min te pakken. Resultaat van dit alles 3e prijs Fair-play (milieu) cup (verschil met nummer één was één klok huis) en de 5e prijs als resultaat van 6 wedstrijden waarvan 4 gewonnen, 1 ge lijk en 1 verloren. Het was een trieste eerste dag, want het regende haast onophoudelijk. En daar verscheen ineens Mevrouw Bak ker, beladen met thermoskannen gevuld met koffie en een doos vol saucijzen broodjes. Heerlijk! Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO Spelers bij pleegouders, bestuursélite bij fam. Bakker en de rest in een hotel met meer gangen dan kamers. De tijden van thuiskomst na een nacht stappen bleken zeer variabel te zijn, nl. van mensen die dachten als laatste naar bed gegaan te zijn, maar achteraf de eer sten bleken te zijn geweest. Zou ik haast nog vergeten te verhalen van dat geweldige diner in hotel Bad Boekelo, waarbij aanwezig de heer en mevrouw Bakker. Wat duurde dat diner lang, maar wat was het gezellig door die vele speeches (o.a. een voortreffelijke mai- den-speech van Rob Duys). Piet Ouder- land deed iedereen zich afvragen wat hij nou toch bedoelde met „facade". En wie toch die keeper was met de her dershond. Ach, wie sprak er eigenlijk niet; al leen het laatste rondje schoot er bij in, want de kelner zat al zwaar in zijn overuren. Het past mij geenszins iets over het spel van A.F.C. te zeggen, daar ik geacht wordt hiervan geen ver stand te hebben. Maar ik waag het toch te zeggen dat er m.i. aantrekkelijker gevoetbald werd dan in het afgelopen seizoen. En met het beetje spreekwoor delijke geluk had S.D.W. er 3 om zijn oren gehad i.p.v. nul en wij één tegen. Bij D.C.G. kan elke grensrechter van ons in de toekomst geen kwaad meer doen. Tom Groot had alle waardering voor het feit dat onze grensrechter toe gaf te beseffen ten onrechte voor bui tenspel te hebben gevlagd, doch zich verontschuldigde met de mededeling zo'n zin te hebben gehad om zijn vlag om hoog te steken. (Excuses voor het feit dat ik zelf de grensrechter was, maar ik vind het zelf ook een leuk verhaal). Verder was iedereen even aardig, op gewekt en vrolijk. Frans van de Bor zag wat pips naar aanleiding van het nuttigen van een portie patates-frites maar ja dat is ook zijn eigen schuld nietwaar? Gebruikelijke afreis na kolossaal diner in schouwburg van Enschede, waarbij alle verenigingen aanzaten. Tijdens eten gegild van het lachen (onbeleefd maar toch leuk). Tijdens terugreis herlezen der kranten van een dag tevoren, wat lome kout, knikkebollende hoofden, gedempt licht, enkele kaarters, zoemende motor, stille Leo, opstopping bij Bussum en een stil le Sociëteit om 10.30 uur. Het einde van een artikel als dit is altijd moeilijk maar; mevrouw en me neer Bakker, Fouragier van Gelder, pleegouders, bestuur, trainer en al de genen die vergeten zijn veel dank voor het gebodene, mede uit naam van de voetballers in wiens opdracht en ver zoek ik dit neerpende. J. M. G. AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001 Jan Tjalling schrijft het reeds elders in dit blad; het totoseizoen is weer be gonnen. Er zijn op dit moment een achttal pools verspeeld en helaas moet geconstateerd worden dat de inleg bij A.F.C. weer in dalende lijn is. Op het ogenblik staan ca. 3200 deelnemers bij ons ingeschreven. Daar tegenover staan slechts zo'n 350 ingeleverde for mulieren. Het kost de totocommissie maar een uurtje om de formulieren te tellen. Zij zouden graag uren werk heb ben. Wij A.F.C.-ers kunnen daarvoor zorgen door werkelijk te gaan meespe len en niet alleen maar ingeschreven te staan. Een onderzoek van de consumen tenbond heeft trouwens aangetoond, dat de voetbaltoto na de staatsloterij het grootste percentage aan het prijzenbe- drag besteed. Daarbij geeft de toto meer spelelement. Jan schreef het, met de toto kan men creatief bezig zijn. Probeert u het ook eens. Inlichtingen over de toto kunt u krij gen bij Frans Haubrich, Jan Steensma, Kick Sierhuis en Jan Vermeulen. Totocommissie Gerrie Mühren is een ijskouwe, voor al als het om het nemen van straf schoppen gaat. Toch vraag ik mij af of hij als hij in de beslissende wedstrijd in de voorronde van het wereldkampioen schap tegen België bij een 00 stand een penalty moet nemen, die beslis send is voor de eerste plaats in de poule en daarbij de man 60.000,moet op leveren, zijn zenuwen nog de baas zal zijn. Ik geloof dat hij er beter aan doet hier nog maar niet over te piekeren. Je vraagt je trouwens af hoe veel de spelers van het Nederlands elftal, die voor twee maal IJsland, Noorwegen en België meer dan een halve ton kunnen incasseren, zullen vragen voor het be halen van het wereldkampioenschap. Het tienvoudige lijkt mij alleszins reëel. Vraag is of de K.N.V.B. dat ook vindt. Misschien is het raadzaam om nu al te gaan praten. Hoewel we natuurlijk een heleboel gezeur vermijden door de eer aan België te laten. 11

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 11