vani en over aaze Hct Poliotournooi In de afgelopen weken werd er nogal twijfelachtig gedacht over de sportieve activiteiten omtrent het Poliotournooi, zoals nu blijkt hebben verschillende Amsterdamse verenigingen niet inge schreven voor dit tournooi waarmee de K.N.V.B. afd. Amsterdam ongeveer 25.000 gulden hoopt bijeen te brengen. Helaas ontbreekt ook enige organisato rische kracht bij onze voetbalbond, de Staand v.l.n.r. leider K. Baarschers, Frank de Graaf, Rob Gerritsen, Theo Groeneveld, Freddy de Vries, Willem Vos, Nico Luiks, Hans van Dijk, Joh. de Bie (J.C.), Zittend v.l.n.r. Jos Hui gen, Hilbert Reijn, Peter de Vries, Dick Huisman, Pieter Sandberg, Dirk-Jan Verhaal, G. v. Dijk (trainer), Tegen Geuzenveld kwam de Al al snel op 2-0 door twee beheerste doel punten, gemaakt door Rob Gerritsen, in de tweede helft zorgde Pieter Sand berg met een frommel goal voor 3-0. Op woensdagavond 10 mei kwamen de kampioenen in het veld tegen R.K. A.V.I.C., het werd een 4-2 overwinning. De A2 en A3 zijn dus uitgespeeld, het resultaat was een tweede plaats voor de A2 achter D.W.S. en de A3 werd on geslagen kampioen. De A4 heeft nog tegen Geuzenveld gevoetbald, de uit slag werd 9-5 in het voordeel van jun. A3 werd twee maal ingedeeld en de A2 in het geheel niet. Het resultaat was dat de A3 wel speelde maar men met de A2 in de maag zat, jammer want het had zo mooi kunnen zijn. We kun nen wel het begrip opbrengen dat het niet zo eenvoudig is om een tournooi te organiseren waaraan zo'n 15.000 voet ballers deelnemen. A.F.C. Junioren in de kompetitie De kompetitie '71-'72 loopt langzaam maar zeker naar z'n einde, voor de Al een succesvol einde want op 30 april werd het kampioensschap in de Jeugd- klasse dan toch behaald, niet dat het kampioenschap in gevaar is geweest maar het heeft wel lang geduurd. Het elftal met leiders, de heren Van Dijk en Baarschers, waarmee de titel werd be haald vind U op de foto, een waardig kampioen, proficiat! A.F.C.een korfbal uitslag! De A5 speelde thuis tegen Sporting Zuid, he laas bleven een aantal spelers weg, on danks de hulp van twee C junioren werd het toch een 6-2 nederlaag. De BI speelde een avondwedstrijd tegen Blauw Wit, het bleef 0-0, de laat ste wedstrijd wordt tegen D.C.G. ge speeld. De B2, 3, 4 en 5 zijn nu uit gespeeld, de B2 eindigde met 16-21 op de vierde plaats, de B3 heeft de kam pioenstitel niet behaald want dankzij de eindspurt van N.E.A. werden de Oude kerkers kampioen voor A.F.C. en S.C.A. De B4 eindigde op de vierde plaats met 16-20, de B5 tenslotte deed gelukkig de laatste plaats over aan Aristos, A.F.C. besloot de kompetitie met 8 uit 16. Van onze Cl minder gunstige berich ten want de laatste vier wedstrijden werden verloren, waardoor A.F.C. waar schijnlijk als zesde gaat eindigen, D.W.S. wordt de kampioen. Wel gunstig was de magere 3-0 overwinning van de Cl op de ouders, helaas het telt niet voor de kompetitie. De C2 is al enige weken uit- gepeeld en eindigde met 14-14 als vier de. De C3 heeft nog de laatste kompe titiewedstrijd tegen R.K.D.E.S. voor de boeg, een derde plaats is mogelijk dus zet alles op alles. Wel op de derde plaats eindigde onze C4, achter kam pioen R.A.P. en Wilskracht. De C5 ein digde in de onderste regionen van hun afdeling, de C6 heeft in de laatste wed strijden nog enige punten behaald en gaat met 16-18 op de vijfde plaats ein digen. De C7 finisht waarschijnlijk op de vierde plaats, kampioen is St. Martinus dat de ranglijst aanvoert met 17-31. De C8 wordt derde in de eindranglijst, de kampioensstrijd gaat tussen St. Martinus en D.C.G. 10. Nu de kompetitie aan zijn einde is gekomen wil de Jeugdkommissie graag alle leiders, vaders en moeders bedan ken voor al hun hulp om de Jeugd van A.F.C. nog groter en krachtiger van naam te maken, vooral de ouders die altijd klaar stonden om onze junioren te vervoeren bij de uitwedstrijden. Ook een woord van dank aan die enthousias telingen die de training hebben verzorgd voor de junioren op maandagavond en de pupillen op woensdagmiddag. Ieder een hartelijk dank! Tournooien Elk jaar aan het eind van het seizoen worden vele tournooien georganiseerd, binnen en buiten Amsterdam, gelukkig is de naam en faam van onze club zo groot dat ook onze junioren in vele tour nooien deelnemen. In de afgelopen we ken hebben onze junioren en pupillen voor aanvulling van de prijzenkast ge zorgd, want de A, B en C junioren be haalden bij Be Fair in Waddinxveen een le, 2e en 3e prijs. De BI speelde in een sterk bezet Jeugdtournooi van de Spartaan en keerde met de derde prijs terug naar huis. De Cl t/m C5 wonnen in Purmerend de tweede prijs achter Rood Wit, dat door een beter doelge- middelde als eerste eindigde. Op 14 mei speelde de Al, 2 en 3 eveneens in Pur merend en eindigde op de eerste plaats door 14 punten te behalen uit 8 wed strijden!! De Al versloeg Blauw Wit Al, Purmerend en R.K.A.V.I.C., ook de A3 bleef ongeslagen, alleen de A2 verloor één wedstrijd van Blauw Wit A2. Op 21 mei trok de Al met leiders naar Assen waar A.F.C. meespeelde in het Karei Kaufman Tournooi. Over de verrichtingen aldaar kunt u wellicht in een volgende Schakel lezen. Harry Scheepstra Junioren Tournooi Op zaterdag 22 april was het dan zó ver, voor de tweede maal het Harry Scheepstra Tournooi voor de A, B en C junioren, een zonnige dag, dus wat het weer aanging was het tournooi al geslaagd. 8

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 8