Schakel On dit et datjes Voetballen Toto-perikelen R O O M R E I Z voor 'n zonzekere vakantie E N Sommige A.F.C.-ers kunnen het voet ballen zelfs in de zomer niet laten. Men ziet ze in allerlei gelegenheidsteams op duiken. Een zo'n team, het kan eigen lijk al geen gelegenheidsteam meer ge noemd worden, is het team van café Eylders, het café waar nog steeds zoveel, vooral jongere, A.F.C.-ers komen. Lo gisch dat een aantal A.F.C.-ers dan ook een plaats in dit door Hans Gruijters gesponsorde team hebben gevonden. Onder de bezielende leiding van Bert en Eddy, het befaamde pilstappende duo van Eylders, speelden zij al een aantal wedstrijden. Hoewel de opstelling vanwege exa mens en zomersporten sterk aan ver anderingen onderhevig is, werd tot op heden slechts een wedstrijd verloren en wel met 5-1 tegen een Engels touring- team. Daarvoor werden echter over winningen behaald van 7-1, 13-0, 7-2 en 3-0. De volgende A.F.C.-ers zagen wij reeds de groene Eylders-kleuren verde digen: Cees Boyenk, Bas Obladen, Hans Vocking, Karei Baarschers, Frans D'ol- lyslager, Leopold Küppers, Edwin Ge luk, Amel Vroege, Tonny Disselkoen, Frank Reddering, Frank Bouman, Wil lem Bronwasser, Gerrit Bogaers, Ap Landman, Jack Kikkert, Bert de Rooy, Jan Pelsma en Ernst Seunke. Voorwaar een mooie gelegenheid voor trainer en T.C. om een paar nieu we, vooral op gezelligheid geënte A.F.C.- combinaties te bekijken. F. R Toto Het is dit jaar in onze kringen wat minder goed gelopen met deze toch lucratieve affaire. Enfin, praten we niet meer over. Volgend jaar beter nemen we aan. De werkers in de Toto-commis sie hebben dan ook de zorgelijke smoel tjes niet in de handen laten zakken. Met een daverend evenement is het seizoen afgesloten. Vraagt men mij om in enkele woor den de trip naar Vierhouten te beschrij ven, dan zou ik opgeven: speels, doch met vaak ernstige ondertoon, geestrijk en schitterend boven het nauw van kales. Met 26 man (incl. vrouw) waren we des zaterdags al naar meergenoemd V. getrokken. Onze feestcommissie ad hoe Frank Reddering en Frans Haubrich bijgestaan door de heer en mevrouw Reddering en Mieke Martelhof bereid den ons overigen een geweldige lunch. Het huis, waarin we hebben gebivak keerd, was zeer geschikt voor ons doel. Wie wilde mediteren, kon dat gemak kelijk in de immense wouden om het huis of aan de rand van het nog lege zwembad en wie zich wilde laven aan de geweldige opmerkingen van zijn mede-reisgenoten deed dat op het lut tele aantal vierkante meters, dat wij daarvoor slechts nodig hadden. De matineuzen, die de volgende dag nog moesten voetballen zagen hun, veel respect afdwingende, moeite beloond met een overwinning. Het is iedereen goed bevallen. We gaan volgend jaar weer. Een enkeling Uwer kan ook mee. De totocommissie kan wat medewer kers gebruiken. Melden bij de U be kenden. Zes Neen. Niets met cricket te maken, deze kop. Op de daarvoor aangewezen dag, zag een naar verhouding groot aantal clubgenoten ons Zesde de be slissingswedstrijd tegen Sint Pancratius winnen. De tovenaars, van dit elftal, ja heus het telt er een paar, gesteund door de meer rechttoerechtaanspelers klopten de tegenstanders met 3-0. Geweldig om dit te hebben mogen meemaken. Clubhuis Een douceurtje komt de Sociëteits vereniging wel toe; A.C.C. viel weg en wordt natuurlijk niet geheel opgevangen door de tennisclub. Vandaar, dat ons clubhuis wel eens wordt verhuurd aan andere verenigingen. Maar, waarom dat dan niet even gepubliceerd ter voorko ming van vragen als daar zijn: Zeg, was jij nog in Bellevue gisteren? J. T. S. Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Inleveren kopy voor 21 juli bij Rien Bal. Het toto-seizoen is weer bijna ten ein- dede. Ook dit jaar is de opbrengst weer aanzienlijk minder, landelijk ongeveer 15%. A.F.C. is wat dat betreft geen gunstige uitzondering. Was de opbrengst voor ons vorig jaar nog 9.500, dit jaar zullen we niet verder komen dan ca. 8.000. Het is jammer, maar alleen drastische maatregelen van de Stichting Sporttotalisator en wegneming van de wettelijke belemmeringen, waardoor de toto aantrekkelijker gemaakt kan wor den, kan de belangstelling en daarmee de opbrengsten weer doen opleven. Overigens doet slechts één van de tien A.F.C.-ers aan de sporttoto mee en dat is toch wel een droeve zaak. De meeste staan wel als deelnemer ingeschreven, maar het invullen van het formulier schijnt voor zeer velen een onoverko melijke hindernis te zijn. Kom vrienden, laten wij ons leven volgend seizoen beteren, dan kan A.F.C. tenminste volgend jaar een gunstige uit zondering genoemd worden. TOTOCOMMISSIE Twee weken Uw eigen appartement met volledig hotelcomfort al voor minder dan 11. 600,1 (vliegreistransferslogies), op Tenerife Canarische Eilanden. Vraag kleurenfolder aan TEN BEL TOURING Antwoordnummer 15 AMSTERDAM (géén postzegel, die betalen wij). Of pak de telefoon 24 34 82/85 5

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5