Opnieuw beginnen WÈÊM^Si Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. 52e Jaargang juni 1972 No. 3 Het voetbalseizoen 1971/1972 be hoort weer tot het verleden. Als u dit leest heeft Ajax hopelijk voor een gran dioze finale gezorgd door in de Feije- noordkuip voor de tweede maal de Europacup te winnen. Zonder meer zou dit een fantastische apotheose zijn van dit seizoen, niet alleen voor Ajax, maar voor heel voetbalminnend Nederland. Voor A.F.C. zit de competitie er al een tijdje op. Aan de lijst (of jammer ge noeg het lijstje) van kampioenen kunnen wij nog het zesde en, zeer verheugend, de junioren Al toevoegen, zodat wij met het derde en junioren A3 totaal vier kampioensteams in ons midden hebben. De overige teams wisten zich op het tiende en het derde zaterdag team na allen te handhaven, waarbij vooral de derde plaats van het tweede een opmerkelijk succes genoemd mag worden. Jammer was het dat het vierde zich in de laatste wedstrijden het kam pioenschap liet ontglippen en uiteinde lijk met een derde plaats genoegen heeft moeten nemen. Aan het eind van dit seizoen hoeft er door ons zeker niet uitgehuild te worden en ook is het niet noodzakelijk dat wij het volgend seizoen geheel opnieuw be ginnen. Het afgelopen seizoen is welis waar wat het eerste betreft enigszins teleurstellend verlopen, maar komend seizoen kunnen wij weer laten zien dat A.F.C. in de bovenste helft van de eer ste klasse A thuis hoort. Enkele spelers van het eerste hebben de wens te kennen gegeven het wat voetballen betreft rustiger aan te willen doen en zullen onze kleuren in de la gere teams gaan verdedigen. Wij mogen deze spelers bedanken voor al die wed strijden die zij voor het eerste gespeeld hebben. De basis van A.F.C. met een tweede, derde en vierde team, die resp. de derde, eerste en derde plaats in de reserveafdeling van de K.N.V.B. behaal den en een junioren Al, die kampioen werden, is echter gezond genoeg en wij menen dan ook dat uit deze teams de spelers gerecruteerd kunnen worden, die de door het vertrek van de oudgedien den open gevallen plaatsen zullen kun nen innemen. Aan het einde van de afgelopen competitie werden door het eerste reeds enige vriendschappelijke wedsrtijden gespeeld, waarbij het niet zo zeer om de uitslag ging als wel om Piet Ouderland en de T.C. de gelegenheid te geven enige spelers op hun geschiktheid voor het eerste te beoordelen. Wij hopen dat wij volgend seizoen met een onge twijfeld verjongd team weer hoge ogen in IA, waarbij wij voorlopig nog niet aan een eventueel kampioenschap dur ven te denken, kunnen gooien en wensen spelers, trainer en T.C. daarbij veel suc ces toe. Voorlopig gaan we ons weer bezig houden met de zomersporten, hoewel het weer daartoe tot op heden niet noodt. We blijven echter hopen en zien u dan zeker terug op honkbal-, cricket- of tennis-veld. Fusie De fusie tussen Blauw Wit en D.W.S. is rond, of schijnt rond, want bij zulke aangelegenheden zitten vaak nog zoveel addertjes onder het gras, dat alles altijd nog op losse schroeven kan komen te staan. Wij hopen dat dit in deze niet het geval zal zijn, omdat deze fusie voor de beide clubs de enige mogelijkheid biedt om op een enigszins acceptabel niveau in het betaalde voetbal mee te draaien. Hopelijk zal de nieuwe combinatie F.C. Amsterdam het verwende Amsterdamse publiek de weg naar het Olympisch sta dion weten te wijzen en zal onze stad binnenkort naast Ajax een tweede sterke eredivisieclub rijk zijn. Intussen zijn er nog wel enige moei lijkheden te verwachten in verband met de voorwaarden, waaraan voldaan zal moeten worden door de K.N.V.B. en de gemeente Amsterdam. Het is logisch dat de nieuwe combinatie op een gezonde financiële basis wil starten en derhalve dienaangaande de nodige waarborgen verlangt. Daarnaast wil men echter dat de amateurs van D.W.S., die een onaf hankelijk bestaan van de nieuwe prof club zullen leiden, ingedeeld zullen wor den in de tweede klasse. Enkele amateurverenigingen uit de tweede klasse en de voorzitter van de af deling West van de Landelijke Bond van Amateurverenigingen reageerden reeds op deze door de heer Stoop c.s. gestelde eis en spraken hun onaanvaardbaar uit. Terecht lijkt ons, want afgezien van het feit of de sterkte van de amateurs bij D.W.S. D.W.S. 3 speelt meen ik in de reserve tweede klasse K.N.V.B. een indeling in de standaard tweede klasse noodzakelijk maakt, zijn ook wij van mening dat de reglementen van de K.N.V.B. nageleefd zullen dienen te wor den. Daarbij komt dat nu reeds 14 clubs in elk der beide tweede klassen inge deeld zijn. Dit aantal is eigenlijk al te groot en zou dan nog eens worden uit gebreid. Natuurlijk mag de fusie niet op dit punt afstuiten, maar de K.N.V.B. zal toch ook niet voor de uitgeoefende pres sie mogen zwichten. Wij hopen dat de F.C. Amsterdam binnenkort een feit ge noemd zal kunnen worden, ook met D.W.S. in de vierde klasse. F. R.

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 1