Merkelbach Henk Kappelhoff De zomersporten VLEKAVIA Van toverlantaarn tot televisie Het programma werd gestart met de ontmoetingen O.V.V.O.-de Spartaan in de drie Junioren afdelingen uit poule 1, de Spartaan haalde uit de drie wed strijden maar even vijf punten maar een goed begin is het halve werk. De twee de serie wedstrijden was tussen A.F.C. en D.C.G. in poule 2, zowel de B als de A Junioren wonnen hun wedstrijd. De Al besliste de ontmoeting al snel in haar voordeel, reeds in de eerste speel- helft scoorde de linksbuiten net als die beroemde nummer 11 de enigste goal. Alleen de Cl was met een 3-0 neder laag tegen D.C.G. geheel kansloos. De derde serie wedstrijden was tus sen Z.V.V. en O.V.V.O., door in de drie afdelingen gelijk te spelen deelden de Zaandammers de punten met O.V.V.O In de vierde serie wedstrijden kwamen S.D.W. en A.F.C. in het veld, ook nu eindigden de ontmoetingen gelijk. In de vijfde serie tussen de Spartaan en Z.V.V. werd in het geheel niet gescoord, dus ook nu werden de punten eerlijk ver deeld. De laatste serie wedstrijden voor de lunchpauze bestond uit de ontmoe ting D.C.G.-S.D.W., de Ookmeerbewo- ners behaalden vier punten en S.D.W. kreeg de overige twee punten uit de drie wedstrijden. Na optelling van de behaalde punten bleek, dat bij de A junioren alle vereni gingen in poule 1 gelijk geëindigd waren. De penalties werden op het eerste veld genomen, het werd een langdurige ge schiedenis want er kwam maar geen be slissing. Na ruim een kwartier, waarin zo'n 70 penalties waren genomen, werd Z.V.V. eerste de Spartaan tweede en O.V.V.O. derde. In poule 2 waren de A junioren van A.F.C. en S.D.W. gelijk geëindigd, over de A.F.C.-penalties zul len we maar niet meer schrijven, want de vier penalties werden alle gemist! Tijdens de lunchpauze speelden de BI pup. tegen de B2 pup. en zorgden voor een aangename rustperiode. Na de lunchpauze om de 5e en 6e plaats de wedstrijden bij de A junioren tussen O.V.V.O. en D.C.G., bij de B junioren O.V.V.O. en S.D.W. en bij de C junio ren O.V.V.O. en A.F.C. Uit deze wed strijden behaalde O.V.V.O. geen enkel de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip punt. Om de 3e en 4e plaats kwamen bij de C junioren Z.V.V. en S.D.W. in het veld, ook bij de B junioren kwamen de Zaandammers aan de beurt tegen D.C.G., bij de A junioren streed A.F.C. tegen de Spartaan. Onze Al behaalde een 1-0 overwinning door een penal ty, die feilloos benut werd. De ontmoe tingen om de le en 2e plaats in de A junioren afdeling ging tussen Z.V.V. en S.D.W., ook nu moesten de penalties de uitkomst brengen. Z.V.V. was beter in het nemen van strafschoppen. Ook bij de B junioren draaide het op penalties uit in de wedstrijd Spartaan- A.F.C., onze BI zegevierde. In de afdeling van de C junioren won D.C.G. met 2-0 van de Spartaan. Na tellen en tellen bleek dat de vereni- gingsprijs, de Harry Scheepstra Bokaal naar A.F.C. ging. De prijsuitreiking, die op de overdekte tribune om kwart voor zes plaats vond, werd geopend door onze sekretaris, de heer J. L. v. Dijk. Daarna prees de heer H. M. Huls- kes zich gelukkig dat de uitreiking van de Harry Scheepstra Bokaal verricht zou worden door Menno Scheepstra. Onze Jeugvoorzitter bedankte wel de scheidsrechters en de leiders van alle verenigingen. Menno overhandigde de prijs aan de aanvoerder van de BI, niet aan Hans van Dijk; volgens Menno van wege die penalties en hij had gelijk maar hij wist niet dat Flip-Jan van Oenen ook een penalty gemist had. Voor iedere deelnemer aan het tournooi was een ba- niertje ter beschikking gesteld door een gulle A.F.C.-er. Namens alle junioren hartelijk dank voor deze fijne geste. Wij dachten dat het een zeer geslaagd tournooi is geworden, dus tot over twee jaar dan maar. Kort -)- kort Flip-Jan van Oenen en Tonny Jung hebben weer voor het Amsterdams Jeugdelftal gespeeld. Op zaterdag 15 april organiseerde de A.V.B. op het ter rein van de v.v. Z.S.G.O. een tournooi met de vertegenwoordigende elftallen van Noord-Holland, Utrecht en Haar lem. Inzet was het kampioenschap van District West 1. Ook voor het komend seizoen zijn een aantal veelbelovende junioren opgege ven voor het Jeugdplan Nederland zoals het officieel heet. Veel succes jongens! In het tournooi van H.V.V. uit Den Haag om de „Jeroen Dankelman" wis selbeker behaalde de Cl helaas niet dat succes van verleden jaar, dat ondanks de vele beschilderde eieren (Pasen) van een zorgzame moeder. Nu reeds is de Jeugdkommissie bezig met de voorbereiding van het komend seizoen, er wordt een zo sterk mogelijk oefenprogramma georganiseerd. Een on derdeel daarvan is het tournooi om de „Engel Loos" trofee van Zandvoort- meeuwen, het wordt dit jaar op zondag 20 augustus gehouden. Jeugdcommissie A.F.C. Op de komende Algemene Ledenver gadering in juli zal de heer Henk Kap pelhoff afscheid nemen als voorzitter van A.F.C., een functie, die hij gedu rende 16 jaar heeft bekleed. In de vol gende Schakel, die begin augustus zal uitkomen, zal uitvoerig op dit afscheid van onze voorzitter, die zoveel voor A.F.C. betekend heeft, worden inge gaan. Onze zusters zijn al weer druk doen de met de competitie. Wat de tennissers betreft is deze zelfs al bijna ten einde. Het zaterdag team werd onbedreigd kampioen en ook het zondagteam heeft het kampioenschap kunnen grijpen. Al met al een voor treffelijke en misschien ook wel ver wachte start van het competitie-tennis bij A.T.C. Ook voor het overige mar cheert alles voortreffelijk bij ons nieu we lid van de familie en het ledental schijnt nog steeds groeiende te zijn. Bij A.B.C. gaan de zaken wat minder. Na een hoopvolle start met twee over winningen volgden vier nederlagen en Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO 11

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 11