Mixed Pickles On dit et datjes DROOMREIZ voor 'n zonzekere vakantie E N 9 (vervolg) Daan Roodenburgh t Het is vreemd om iets te schrijven over iemand, die ik bijna 60 jaar geleden leerde kennen wiens zwager ik bijna 50 iaar geleden werd met wie ik fors overhoop kon liggen en die ik ook kon bewonderen. Het is daarom zo vreemd omdat het zo moeilijk te'verwerken is dat hij nu voor goed van ons weg is dood. Want tot een week voor zijn dood in zijn 87ste levensjaar was Daan Roodenburgh zó vitaal, meelevend, plannen bedenkend en opvattingen verdedigend, dat de stilte van zijn dood onwezenlijk is. Hem te schetsen is heel moeilijk, want hij was een éénheid van tegendelen. Gelovig, want anders had hij om een enkel voorbeeld te noemen niet een juweeltje gemaakt als de Remonstrantse kerk in de Diepenbrockstraat. Maar toch weer anders gelovig dan zo velen zijn die zeggen dat zij geloven. Sportief tot in de nagels van zijn vingers; ongeacht of het om tien over rood" ging dan wel om het voetbalkampioenschap van Nederland. Maar in zijn sport zo chauvinis tisch "at kritiek op zijn club of op zijn bestuur tot een te felle reactie kon leiden. Een architect als weinigen; ik denk aan het Surinameplein, aan de Minervalaan, aan tal van kerken, aan het Ajax-Stadion en aan Goed Genoeg. Hoe vreemd ècn kerk in 7eeuws Vlaanderen, het sportpark van A.F.C. en de, destijds een evolutie betekenende huizen aan het Surina- mënlein in één adem te noemen. Neen, toch eigenlijk niet vreemd want in de creatie van wat ik hier noem kwamen de tegendelen viin wijlen Daan Roodenburgh tot éénheid. Tot de éénheid van hetgeen hij met zijn geloof, met z.jn sportieve overtuiging, met zijn visie op het nieuwe part van ook zijn Amsterdam naar voren wilde brengen en tot uiting wilde laten komen. In de voetbalwereld is dat begrepen. Hij is de enige Nederlander, voor zover ik weet, die èn van Ajax èn van A.F.C. (hi werd lid van Ajax in 1911 en van A.F.C. bijna een halve eeuw later) hoge onderscheidingen ontving. Erelid van A ix Hd van Verdanste van A.F.C. Maar nu komt weer het wonderlijke: Dat Ere-lidmaatschap van Ajax werd hem in 'l 935 uitgereikt, het lidmaatschap van Verdienste bij A.F.C. verwierf hij in 1962. Dat verschil van zeven-en-twintig jaar On de sportwereld') is voor de meesten het verschil van een generatie, voor wijlen Daan Roodenburgh was het slechts een spanne tijds! En nu is de stilte gekomen, die voor zijn vrouw - „Daan en Zus" was een begrip in familiekring en in de kennissenkring moeilijk zal zijn. j Jaardiner Op 18 januari 1972 bestond A.F.C. 77 jaar. En wij met een mannetje of hon derd er op af om dat heugelijke feit te vieren. Willy Brusse, voor het laatst ta felpresident, had velen onzer een keurige uitnodiging gezonden en inderdaad, zo wat 100 leden hadden met veel plezier ingetekend. Van deze 100 hebben onge veer 5 het woord gevoerd en vanzelf sprekend was de plaats van ons eerste op de ranglijst een zaak, die door de mees ten werd behandeld. Maar captain Ernst Huisman en trainer Piet Ouderland heb ben met de hand op het hart beloofd er iets aan te gaan doen en wij maar hopen op een herhaling van de prestaties van vorig jaar. Het schijnt, dat aan de tafel, waaraan het eerste elftal zat wat minder aandacht aan de redenaars werd besteed. Sterker nog. Er zijn glazen en flessen gesneuveld. Een schande, mijne heren. Vooral als men dit beziet in het licht van de opmerkingen, die vroeger wel eens door oudere leden werden geplaatst, dat wij na afloop van een feestje veel te weinig met de politie in aanraking kwa men. Vroeger, ik praat nu van voor de spoorwegstaking, gingen sommigen, nu vooraanstaanden in de club, op hand karren naar huis. Foei. Onderscheidingen Traditiegetrouw reikte voorzitter Kap- pelhoff de Nobelprijs uit. U weet het, dat is de prijs, die door de ereleden wordt aangeboden aan hem of hen, die naar het oordeel van het bestuur daar voor in aanmerking komen. Welnu, deze prijs kwam dit jaar in het bezit van Cor Kerken en Gé van Dijk. Een welver diend handgeklap vergezelde deze benoe ming. Eveneens groot was het enthousiasme, toen Henk Kappelhoff de bijeenkomst even veranderde in een Algemene Ver gadering en voorstelde om Willy Brusse voor zijn jaren lange werkzaamheden in en voor A.F.C. te benoemen tot Lid van Verdienste. De toen aanwezigen hebben de drie uitverkorenen reeds gelukgewenst, maar namens de gehele A.F.C. feliciteer ik hen hier op deze plaats nogmaals. Jarig In de afgelopen maanden, zullen velen hun verjaardag hebben gevierd. Ik wist het niet van u allen en ik ben er dan ook vaak niet bij geweest. Wel waren wij met een groot stel clubgenoten (onder an deren) op de zestigste verjaardag van Johnny Jansen. Om twaalf uur werd hij jarig en eerst op de Nieuwsdienst en even later aoor een Amsterdamse Heraut (Rien Bal) in costuum, werden wij op de hoogte gesteld. Twee Amsterdamse straatjongens, waarvan één met een sterk Rotterdams accent, gingen de levensloop van John nog eens na. De teksten waren van Tonny ten Oosten, Rien Bal en Wim Staats. Wel eens zestig glazen champag ne op een rij zien staan? Een imposante aanblik. Jaardiner II De conclusies, waartoe men, na een bezoek aan dit jaarlijkse evenement en gesprekken met aanzitters wel moet ko- Twee weken Uw eigen appartement met volledig hotelcomfort al voor minder dan 11. 600, (vliegreis-transfers-logies), op Tenerife Canarisehe Eilanden. Vraag kleurenfolder aan TEN BEL TOURING Antwoordnummer 15 AMSTERDAM (géén postzegel, die betalen wij). Of pak de telefoon 24 34 82/85

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 9