De instelling van onze jeugd Wist u dat: NIEUW! GASLIGHT herkenbaar aan de twee gaslantaarns aan de gevel. Vroeger was 't een koetshuis. Kun je nog goed zien aan die enorme deuren. Geen koets meer te bekennen nu. Wel staat er soms een Spijker uit 1912 of een Voisin uit 1925 voor de deur. Binnen vindt u 198 piekjes om op echt leer te zitten. Vele hoekjes en verschillende bars, hoog, laag, half of heel in het midden. Vele gezellige hoekjes. Open haard, open keuken (geopend tot 1 uur's nachts) en een disc-corner. van12's morgens tot 1 uur 's nachts en in de weekends van 4 tot 2 geopend. Beulingstraat 5-7 Amsterdam (de Beulingstraat loopt van 't Singel tegenover't Spui naar de Herengracht.) Het verwijt (te) optimistisch te zijn over onze Jeugd treft mij nogal eens, niet dat ik mij nu ineens pessimistisch zou willen opstellen, maar tochAls ik onze Jeugd (in dit verband wil ik mij even beperken tot onze eerste Jeugdelftallen) groepsgewijs de revue laat passeren, dan is er toch alle reden tot tevredenheid. Of dit echter voldoende houvast biedt om optimistisch ten aanzien van de toekomst van A.F.C. te staan, doet bij mij lang zamerhand veel twijfel rijzen. Daarom toets ik mijn mening aan de opinie van diegenen onder u, die er ook een mening op na houden. Als ik mijn gedachten de vrije loop laat, beweer ik dat onze Pu pillen onder befaamde leiding, zowel in kompetitieverband als in tournooien bij zonder goed te voorschijn komen. Zo goed, dat zij na het bereiken van de 12- jarige leeftijd kennelijk steeds -en dat al jarenlang voor een dergelijke re delijk goede aanwas zorgdragen dat onze Cl nu in de hoogste regionen voetbalt, lagere C elftallen komen echter zelden tot grote prestaties. Niet bij onze BI, althans niet in het verleden, maar dit jaar is door goede be geleiding een vierde plaats na D.W.S. en Ajax bereikbaar. Onze A junioren het sluitstuk van het Jeugdvoetbal staat hoog genoteerd. De Al onder beproefde leiding gaan dit jaar weer aan de top en kan kampioen worden van de Jeugd- klasse. Om maar te zwijgen over de A2 (helaas niet altijd met de nodige inzet) die ondanks vele beproevingen 2e staat achter D.W.S. en dan de overgeko men B junioren die dit jaar de A3 vor men en ongeslagen kampioen gaan wor den. Het voorrecht om over een paar goede trainers te beschikken kan ik hier niet ongenoemd laten. Goed genoeg? Is dit alles goed of niet? Maar goed genoeg om een toekomst te verzekeren?, vraagt dat pessimisme mij dan. En daar zit nu de Kwint'essens. Wat ik mij dan zou wensen? Mijn heilwens is al jaren de Al in de Interreg., de A2 in de Jeugdklasse en de A3 als coming cracks in de klasse daaronder en dan nog kam pioenskandidaten. Waarom? Natuurlijk ben je als J.C. uit op de best mogelijke resultaten, d.w.z. zo hoog mogelijk ge klasseerd zijn en dan nog kampioen schappen. Maar het verenigingsbelang eist meer. Dat vraagt uiteindelijk om voeding voor de hogere (vooral hoogste) regionen van het Seniorenvoetbal. Al jaren pruttelt de J.C., dat we er niet kun nen komen met talent alleen en uitslui tend de wedstrijd op zondag. Is het te verwachten, dat je in een van de K.N.V.B.-elftallen zou kunnen worden opgenomen, zonder ooit als Junior vol doende getraind te hebben. Je mist dan als nieuwe Senior de juiste instelling/in zet om je optimaal te plaatsen, de hoogst bereikbare plaats op te eisen. Al eerder zei en schreef ik, dat de training zeer teleurstellend wordt bezocht. Als wij J.C., de hand in eigen boezem steken dan zien wij zeker van de jongens van het eerste veel te veel door de vingers. Het zal volgend jaar beslist anders moe ten, willen we er ooit in slagen jongens te leveren voor het eerste, tweede, derde en vierde elftal. Het zal nog heel wat hoofdbrekens kosten, maar willen wij ons in de de „struggle for life" handhaven d.w.z. in de hoogste amateurklasse blij ven voetballen, dan moet er wel iets ge beuren. Is dit te optimistisch?? Als iemand er anders over denkt, laat hij eens in de Schakel iets van zich laten horen. Een reactie van de A 1 verwacht ik zeker. Voorzitter Jeugdkommissie A.F.C. 1. de totaal opbrengst van de tot nu toe gehouden loterijen 1500.— be draagt 2. tot op heden ballen beschikbaar zijn gesteld door Ge van Dijk, Theo van Emden, Karei Baarschers, familie Parson, de heer en mevrouw Jung, Freek Doesburg, Frits Röhrig De goede gevers dank. Wie volgt? 3. u inlichtingen kunt krijgen over de radiospots uit te zenden op thuiswed strijden van ons eerste elftal bij Jos Lonnee (telefoon 795579) 4. een van de hoofdprijzen n.l. een hor loge is gewonnen door de dochter van Fred van Soomeren en een drankset door de heer Snelleman, en een reis koffer door Chris Schroder 5. er een tafelvoetbalspel is opgesteld op „Goed Genoeg" 6. de T.V. een vaste plaats heeft gekre gen en voor wie zulks wenst kan worden aangezet 7. veel medewerking van Jeugdleden en kinderen van leden wordt ondervon den bij de lotenverkoop 8. tot op heden Michael Overdiek de meeste loten heeft verkocht en aan kop gaat 9. de prijzenaankondigingen altijd ge maakt worden door Lex Rimini (u weet wel dat bord vlak achter de in gang) 10. er op maandagavond nog steeds ver woed gekaart wordt en weinig ge praat 11. begin december '71 een onderlinge Indoor-competitie voor A en B pupil len van start zou zijn gegaan ware het niet dat commerciële en andere belangen prevaleerden 12. de toto verder achteruit loopt en wij ons in overleg met de toto-commis sie moeten bezinnen op maatregelen. Pers en Propaganda Commissie 12

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 12