Sjchafoel Berisping MEN SPREEKT OVER GASLIGHT IN DE BEULINGSTRAAT Is dat zoiets biezonders? Nou jaeigenlijk wel. De sfeer weet je. Gewoon goed. Een maf idee die verschillende verdie pingen. Gewoon te gek. Zekert/eren er een verdomd goed stuk vlees ook. Die open keuken. Goed hoor, (net als die open haard.) Plaatje draaien, praatje maken, hapje eten, glaasje drinken, zakendoen of gewoon relaxen. JA, GASLIGHT te gek gewoon, van 12 's morgens tot 1 uur's nachts en in de weekends van 4 tot 2. In de Beulingstraat 5-7, (vlak bij 't Spui) Amsterdam. Herkenbaar aan de echte gaslantaarns. men, zijn op zijn minst merkwaardig te noemen. Het aantal doelpunten gescoord dan wel voorkomen, samen en in vereni ging met andere, vaak ook al wat oude re, roodzwarten wordt elk jaar hoger en verkeert nu toch wel in wat overdreven, astronomische sferen. De manieren, waarop men vroeger de vijandelijke kee per aan het kortste end wist te doen trekken worden steeds vernuftiger. En het meest in het oog lopende is, dat A.F.C. zo pakweg tussen 1920 en -50 met zes eerste elftallen in de competitie moet hebben gespeeld. Niemand der aan- zitters, en dat zijn er zo'n kleine honderd heeft ooit lager dan het eerste elftal ge- speeld. Een enkeling wil dan wel toe geven. dat hij een keer in het tweede speelde, maar dan toch wel zo goed, dat hij de volgende week al weer in het eer ste stond. Jaardiner III „Zit ik een paar weken geleden bij Harry in de Koningshut aan de bar. Je kent de situatie. Links naast mij staat en zit een gemengd gezelschapje en rechts twee nog jonge dames. Af en toe gooi ik links een woordje ertussen en naar rechts maak ik die van „vader-gaat-op- stap". Kejje dat? Buik in, borst vooruit. Sonoor ha-ha-ha op de gepaste momen ten en spits d'r bijblijven. Na een poos blijkt, dat één der dames rechts schilde res is en een zelfportret heeft gemaakt. Een pietsie bloot, zo blijkt uit hun ge sprek. Er was een fotootje van en dat mocht ik ook zien. En laat ik daar nou helemaal niks aan hebben." Ik: Neen jong, dat kon ik toch niet ma ken. Ik mocht toch eenvoudig mijn lees bril niet opzetten. Eylders Een tegendraadse Amsterdammer. Op 15 december 1971 werd dit boek aan de pers gepresenteerd. Enfin, u zult er al veel over hebben gelezen, want bijna alle vaderlandse bladen hebben er kolom men aan gewijd. Het is een leuk boek. De moeite van het lezen waard. En wat er voor ons bijkomt: A.F.C. en een aan tal A.F.C.-ers wordt er zeer prijzend in beschreven. Wij wensen de energieke John Eylders, die al weer met plannen voor een tweede boek rondloopt, met zijn boek „Eylders" veel succes. Jaardiner IV „Verleden week betrapte mijn vrouw mij even lelijk zeg." Ik: „Hoezo." „Nou, 's-morgens op zondag zei ik, ik ga vanmiddag naar voetballen kijken. Aan het eind van de middag kreeg mijn vrouw door, dat ik naar A.F.C. was ge weest.' Dementi De billardkeu van Kick Sierhuis is niet te koop. Enige maanden geleden be richtte ik u, overigens geheel te goeder trouw, dat hij naar Alicante zou vertrek ken. Welnu, hij gaat niet. Alle argumen ten, welke wij tegen hem gebruikten om hem van het voornemen te doen afzien wendt hij nu ter rechtvaardiging aan tegen ons. Het huis is wel gekocht, maar Kick zal er slechts een paar maanden per jaar verblijven. De rest van de tijd is het wel te huur. Gegadigden? Jan Tjalling Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 De kopij voor de volgende Schakel gaar ne inleveren tot uiterlijk maandag 10 april. Het wordt op hoge prijs gesteld, dat de voorzitter ook in zijn broodnodige vacantie aan de club en zijn vrienden van A.F.C. denkt. Een fraaie „ansicht kaart" uit het besneeuwde Verbier met hartelijke groeten was deze winter weer een aardige attentie. De kaart gaat aan de klaverjastafels van hand tot hand en met grote tevredenheid wordt vastgesteld, dat Puck en Henk Kappelhoff een ge zond, zonnig en tamelijk dorstig leven leiden in de Zwitserse bergen. Grüsz Gott. Schlafen sie gut mit einander. Tus sen een dubbel in de schoppen door maakt iemand dan wel een opmerking, die met het blote oog niet van een be risping is te onderscheiden. De kaart wordt nog eens bekeken. Hij is gericht aan: Alle AFC-vrienden, Sportpark Goed Genoeg, De Boelelaan nabij van Leyen- burghlaan. Amsterdam Buitenveldert, Holland. Gelooft de voorzitter als hij zo'n kaart schrijft of wat waarschijn lijker is door zijn echtgenote laat schrijven, dat de PTT behoefte heeft aan zo'n overdreven adressering? Waarom gaat Kappelhoff voor de PTT geestelijk op zijn hurken zitten, alsof A.F.C. een klein clubje zou zijn, gehuisvest in een optrekje dat niet dan met de allergroot ste moeite door een besteller kan worden gevonden? Van een voorzitter mag toch wel worden verwacht, dat hij de groot heid en faam van zijn eigen dierbare club erkent. Indien de adressering Ard Schenk - Holland voldoende is, kan hij voortaan best met A.F.C. - Holland vol staan. Dit was nu typisch iets, waar een groot voorzitter van een grote club klein in kan zijn. Wij hebben er nog over ge dacht terug te schrijven, maar dan ge woon aan Kappelhoff-Verbier. Het is er niet van gekomen, maar wij zijn er van overtuigd, dat die kaart zonder vertra ging zou zijn bezorgd. 10

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 10