Van de redactie Mini-interview Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 51e Jaargang november 1971 No. 7 In ons gelukkig democratisch geregeer de land is stellig het gezegde van kracht, dat elke organisatie het bestuur heeft, dat zij verdient. Met een wat vrije variatie daarop kan ook worden beweerd, dat elke vereniging dus ook A.F.Cde leden bezit, die zij verdient. Immers, kandidaten worden via een sluis (ballotage) tot het lidmaatschap toegelaten. De club weet dus al valt dat in de praktijk misschien wel eens tegen wie zij in de kring op neemt. De normen, die in het algemeen bij A.F.C. zijn (worden) gehanteerd, heb ben de rijk geschakeerde gemeenschap doen ontstaan, waarvan de bijzondere facetten op hoogtijdagen (jubilea, hul digingen, nieuwjaarsdag, feestelijke bij- eenkomstenfvan uiteenlopende aard) tot uiting komen. Het kostelijke avondje nou ja avondje met de 70-jarige Jo Wijnand als centrale figuur was daar weer een sprekend voorbeeld van, vooral ook dankzij de voorbereiding en regie van Wim Staats. Hij moge wat zijn fysieke vormen betreft dan wel niet in de termen vallen voor een affiche om het trimmen in Nederland te populariseren tenzij juist gekozen om te laten zien wat er gebeurt als je het niet doet maar deze A.F.C.'er is voor zijn vrienden en zijn club het niet te verwaarlozen gewicht in goud waard. Wim Staats heeft zich naast zijn vele andere kwaliteiten en activiteiten ook als de cultuurfilosoof van A.F.C. gepresen teerd in zijn serie Jeugd en ouderen, waar van u het slotartikel in deze Schakel kunt aantreffen. Er zullen ongetwijfeld lezers zijn ge weest, die hebben gedacht: moet dat nou allemaal zo nodig. Goed, Wim heeft op geen woordje gekeken, maar ik ben ge neigd hem de overdaad te vergeven voor zijn goede en oprechte bedoelingen en vooral ook voor het slot van zijn betoog. Want daarin zegt hij zeer juiste dingen en klinkt, ondanks zijn vertrouwen, toch enige angst door voor de toekomst van A.F.C. De toekomst van A.F.C. als voet balclub en als rijk geschakeerde gemeen schap is inderdaad belangrijk genoeg om er individueel en collectief over na te denken. Vanuit het sportstandpunt beke ken, tellen alleen de resultaten, die op de velden worden behaald. De prestaties die van het eerste elftai als vlagdrager voorop bepalen de plaats van de club in de amateurwereld of wat daar tegen woordig voor doorgaat. Wim Staats zegt: „Alleen klasse kan zich waar maken". Het woord klasse betekent zuiver tech nisch, dat er goed moet worden gevoet bald. Het is een absolute noodzaak. Nu al, maar zeer zeker in de nabije toekomst als de amateurbepalingen in de K.N.V.B. en dat is te verwachten -gelegaliseerd meer ruimte zullen bieden. Welke ver anderingen er zullen komen, is nog niet aan te geven, maar een landelijke com missie van de bond zal te zijner tijd voor stellen voor een nieuw amateurstatuut presenteren. Het is ook niet uitgesloten, dat er verscheidene hoofdklassen zullen worden gecreëerd. Hoe zal A.F.C. op ver anderingen reageren? De toekomst van A.F.C. in meer al gemene zin en ook daarop heeft Wim Staats gedoeld is onlosmakelijk ver bonden aan de prestaties, maar zal ook afhangen van de „klasse" van zijn leden. De lijnen van het verleden en het heden zullen moeten worden doorgetrokken. Ik heb daar vooralsnog wel vertrouwen in, want A.F.C. heeft de leden, die zij ver dient. Ook vele jongeren, voor wie het A.F.C. van nu kennelijk de moeite waard is. Niettemin beveel ik van harte de slot beschouwing van onze cultuur- en club- fil^soof aan. Lees het artikel, denk er over na en praat er over, want dat was Wim zijn bedoeling. Onze speciale verslaggever had na een interland van het Nederlands elftal voor professionals, die de spelers in totaal een bedrag van 2160, opleverde, een kort gesprek met een van de sterren. Verslaggever: „Wat is voor U het belangrijkste van spelen in het Oranje team?" Speler „Poen" Verslaggever: „Waar gaat het bij voetbal in de eerste plaats om?" Speler „Poen" Verslaggever: „Wat is Uw eerste gedachte na het eindsignaal?" Speler „Poen" Verslaggever: „Is er iets dat U bijzonder intereseert?" Speler „Poen" Verslaggever: „Waar denkt U bij voetbal altijd aan?" Speler „Poen" Verslaggever: „Wat zou voor U het behalen van de wereldtitel door Oranje betekenen?" Speler „Poen" Verslaggever: „Nog hobbies buiten de sport?" Speler „Poen" Verslaggever: „Hebt U voorkeur voor een liedje van Wim Sonneveld? Speler „Poen, Poen, Poen, Poen

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 1