ÜfP Uitstekend idee On dit et datjes kleHi- d'8 Merkelbach ai) CHEMISCH REINIGEN - VERVEN Van toverlantaarn tot televisie Doch, wij, ouderen, blijven niet eeuwig leven. Eens zullen wij afscheid moeten nemen, óók van ons geliefd A.F.C. En die ouderen moeten het gevoel hebben, dat de toekomst in goede en zekere handen terechtkomt. Dat onze club onverganke lijk zal blijven. Dat heeft zij verdiend aan de gouden historie. En jullie, jeugd en vele oudere new comers, is die taak opgedragen. Jullie zul len daar tot in lengte van dagen dankbaar om zijn. Jeugd en ouderen! Mag ik het daar bij laten? In de overtuiging, dat wij beslist die mensen bezitten, die in die geest A.F.C. zullen laten voortbestaan, dank ik u harte lijk voor uw gewaardeerde aandacht. W.G. M. Staats De sportvereniging D.C.Ggoed be vriend met A.F.C. heeft het uitstekende idee gehad een bijeenkomst te organiseren met als centrale thema: „De betekenis van de amateursportvereniging in 1980". Ik hoop in de volgende Schakel op die avond van de 17e november in het club gebouw van D.C.G. uitvoerig in te gaan. Vijf inleiders, onder wie een sociaal-psy choloog, zullen namelijk dit thema be handelen. Jo van Marle, de voorzitter van de sectie amateurvoetbal van de K.N.V.B., doet dit vanuit zijn persoonlijke stand punt. Ongetwijfeld zal hij wel het een en ander zeggen over de grote ledenaanwas van de K.N.V.B. en de problemen, die daaraan vast zitten. Ik had enkele weken geleden in het sportcentrum van de K.N.V.B. na een algemene vergadering van de amateurs een gesprek met hem over die groei van de bond. In het afge lopen jaar een aanwas van 12%. De K.N.V.B. had aan het einde van het sei zoen 1969/'70 bijna 710.000 leden. Nu zit men tegen de 800.000 aan. Voetbal heeft nog steeds een grote aan trekkingskracht op de jeugd, want van die bijna 800.000 leden zijn er ruim 340.000 onder de 18. Op zich zelf is dat zeer ver heugend, maar men vraagt zich wel af waar met een blijvende aanwas van jaar lijks 10% de velden moeten worden ge vonden om die jeugd en uiteraard ook de ouderen te laten spelen. Er zijn boven dien voortdurend meer begeleiders en scheidsrechters nodig. Jo van Marle was nog niet pessimis tisch, maar meende toch wel, dat bond en overheid (gemeenten) de gang van za ken in de voetbalwereld nauwlettend in het oog zouden moeten houden. Er kan een moment komen over vijf of tien jaar dat de voetballerij geen uitweg meer weet met dan wellicht meer dan een miljoen leden. De voorzitter van de amateurs zag vooralsnog een oplossing in het intensiever bespelen van de velden, een grotere spreiding ook van de wedstrij den jeugd naar midweekse dagen en het stellen van minder hoge eisen aan de accommodaties. Dat zal op die avond van D.C.G. in middels wel ter sprake zijn gekomen. Het lijkt mij ook voor A.F.C. van belang wat het belangwekkende thema oplevert. U hoort er dus meer van. R. B. Zondag Het was me het zondagje wel, die 21ste november 1971. Het gehele ama teurvoetbal werd er uit genomen, hetgeen tot gevolg had, dat we over de hele linie ongeslagen zijn gebleven. Slechts Eddy Ruikers en zijn helpers hebben nadelige gevolgen ondervonden. Wat doe je op zo'n voetballoze zondag met slecht weer, wanneer je niet naar Artis kan en de aantrekkelijkste bioscopen uitverkocht zijn. Je doet een spel, je lost een crypto gram op en je hoort dat Johan Cruijf zijn 151ste goal voor Ajax scoorde en weer gaan je gedachten uit naar Jaap Wil- lemse. Herstel We zagen Jan de Vries en Ben Pais Sr. weer op het clubhuis na een, gelukkiger wijze, niet al te lang verblijf thuis of in het hospitaal. Geluk gewenst. Hercules Die Herculaan, die de volgende zin uitsprak. Hij begon zacht en langzaam en eindigde luid en snel: „Voetballen en tacklen deed me niets totdat ik het met de A.F.C.-veteranen dee!" Olive Verleden jaar zagen een aantal club avondbezoekers kans om de praattafel leven in te blazen. Aan deze tafel werden tal van problemen aan de orde gesteld. Dat liep van het 4-2-4-systeem, tot het aantal echte koffiebranders, dat in de hoofdstad is overgebleven. Het was be gonnen met de vraag of Olive (De Dub beldekkers) goed en leuk werd behan- handeld. Ik geloof, dat we er niet uit gekomen zijn. Maar gezellig was het. Moet de praattafel weer opgezet worden of moeten we zo nodig allemaal weer klaverjassen? Reds Vrijdag 19 november vierden onze basketballende medestrijders weer eens een feestje. Evenals altijd was het weer een succes. Succes Laatst hoorde ik deze definitie. Succes is als een luchtballonnetje. Je staat er mee op een speelplaats en alle 200 kin deren hebben een speld in de handen. Pool Ik moge belanghebbenden er op wij zen, dat Sigarenmagazijn Woud, Keizer Karelweg te Amstelveen tijdelijk buiten dienst is. Een brandje heeft het interieur vernield. Sigarenmagazijn De Forens na bij de Kalfjeslaan is ons tweede toto adres in Amstelveen. Jan Tjailing Uw en de ,0nt,«n*rs he, de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 2495 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip 15

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 15