On dit et datjes Uit de K.N.V.B. In Memoriam Jan van Gessel Joke Rust van één der lagere teams. Bij een koppie thee wordt wat gepraat. „Hoe veel punten hebben wij nou eigenlijk?" vraagt een reserve. „Zeven uit drie", antwoordt de keeper. „Hoe kan dat dan?" „Tja, er zat een vierpuntenwed strijd tussen". Alle spelers Op pagina drie van bulletin no. 9 stond het. „Alle spelers wordt verzocht bij alle elftallen te kijken" Eerst denk je, dat zal wel uit dezelfde maffe koker komen, die ook opwekt om mee te poolen; niet in de doelen in te trappen; de kleedkamers in orde te hou den. Niets van aantrekken dus. Allengs begint echter de mening post te vatten, dat de voorzitter of misschien wel een elf- tallencommissaris deze woorden schreef. Visioenen van schorsing of royement komen voor de geest en je doet wat ge vraagd wordt, 's Zaterdags ging het nog wel. Goed, het is wel een gehol van pu pillen 8 tegen Arsenal via alle andere velden naar AFC-Swift. Maar dit is te doen. En 's middags via V en V naar Enkhuizen was slechts een peuleschil. Zondag 17 oktober heeft me de nek gebroken. En dan heb ik nog niet eens alle wedstrijden kunnen halen. Het waren er 26, maar na de tiende was ik op. Neen. Wie dit verzoek ook gedaan mag hebben, die moet ik berichten, dat het niet op te volgen is. Mij niet meer ge zien. Dan maar royement. Toto (I) Het gaat slecht met AFC's toto. De commissie is derhalve ontevreden over U en de Uwen. Het aantal ingeleverde formulieren is ongeveer 15% minder dan in vorige jaren. Pool mee. Het is ook voor AFC! En U weet het. Er zijn vette prijzen te verdienen. Tussen haakjes. U kunt nu ook inleveren bij de heer Wies Bogers, Eurolympia, Olympiaplein 16. Toto (II) Een der trouwste en, in dienstjaren, oudste toto-commissieleden gaat de ge lederen verlaten. Kick Sierhuis kocht een huis in de buurt van Alicante en trekt er in februari naar toe. Hij doet bij wijze van spreken iets, wat U ook had kunnen doen, wanneer U regelmatig meegepoold had. Intussen verliezen we een gewaardeer de werker, die moeilijk te vervangen zal zijn. Maar een afscheidsborreltje zit er vast wel in en dan krijgen we nog de gelegenheid hem voor zijn werk te danken. Gegroet U las het op pagina één. Rien Bal neemt mijn werk als hoofdredacteur over. Vertrouwde, vakkundige handen lijkt mij zo. Intussen heb ik het werk al die jaren met genoegen gedaan. Ik dank U nog voor de belangstelling. Sander In het algemeen is voor familieberich ten weinig plaats in ons clubblad, maar ik meen een uitzondering te mogen ma ken voor de geboorte van Sander, zoon van Marjo en Jos Lonnee, onze kersverse Schakel-administrateur. Gelukgewenst. Jan Tjalling Het dezer dagen verschenen verslag van het hondsjaar 1970-'71 van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond be vat een aantal gegevens en cijfers, die wij opmerkelijk genoeg vinden om ze voor U uit het 232 pagina's tellende boek te lichten. In de eerste plaats de ledenaanwas van de KNVB. Die heeft in een jaar tijd bijna 12% bedragen en dat is veel. De voetbalbond heeft nu 792.183 leden van verenigingen geregistreerd. Voetbal heeft dus nog steeds een zeer grote aantrekkingskracht, vooral op de jeugd, want van die bijna 800.000 leden zijn er ruim 340.000 onder de 18. mt.tm Uitgaande van ongeveer 2xk miljoen bij de Nederlandse Sport Federatie ge registreerde sportbeoefenaars in ons land behoort Va daarvan tot de voetbalge meenschap. Het sportbeeld in Nederland is dus wel wat eenzijdig. En dan boven dien, waar moeten bij een blijvende voet- balaanwas als van het afgelopen jaar de velden worden gevonden, met name voor de jeugd. En ook niet te vergeten de be geleiders en scheidsrechters. Het aantal strafzaken in de KNVB (betaald voetbal, zondag amateurs en zaterdag amateurs) is in totaal in verge lijking met het vorige seizoen met 27,5% gestegen. De stijging in het betaalde voetbal is met 35,5% het grootst. In totaal over de drie secties ver deeld dus was het aantal strafzaken 3243 tegen vorig jaar 2544. Het aantal ongevallen bij de amateurs (jeugd, senioren en veteranen) bedroeg in het afgelopen hondsjaar 10.812. Daartoe behoorden 726 beenbreuken en 6030 beenletsels. Er vielen 13 doden. Tenslotte de financiële resultaten. Er was een voordelig saldo van 418.254, tegen bijna 900.000 gulden het vorige jaar. Aanbevolen wordt, in verband met de nog te verwachten kostenstijgingen, de bondsvergadering voor te stellen de bondscontributie met ingang van het vol gende seizoen te verhogen. R. B. Wederom is een der oude AFC-ers heengegaan, een AFC-er van het eerste uur die lid werd toen de ouders van de meeste tegenwoordige leden nog ge boren moesten worden en die dan ook al tientallen jaren ons gouden ridder kruis mocht dragen, Jan van Gessel. Over enkele weken zou hij 87 jaar geworden zijn. Als jongere broer van onze toenmalige penningmeester Albert van Gessel .nni". °"S 111 het prille beR'n van deze eeuw- HÜ speelde omstreeks 1906 in het eerste elftal met onder anderen Togneri en Van Klaveren, thans legendarische figuren in onze historie. Van 1918 tot 1923 vinden wij hem terug achter de bestuurstafel als commissaris, maar het belangrijkste deel van Z,J" voetbalcarrière zou hij in Bondsverband verrichten. Na zijn spelersperiode sèrv/n u Z'Ch ontpopt als een beeI bekwaam scheidsrechter, zeer gezien bij het B-bestuur, dat hem dan ook later in de scheidsrechtercommissie koos. Als secretaris van die commissie bewees hij grote diensten aan de KNVB, die hem beloonde met de titel van Bondsridder. Zijn geleidelijk afnemend ge zichtsvermogen was er oorzaak van dat hij zich uit de commissie moest terug trekken; het zal hem toen een troost geweest zijn dat zijn taak werd over genomen door ons lid Ben Eiserman. Voor zijn vrienden was het pijnlijk om te merken dat hij steeds slechter ging zien; hij kwam steeds minder bij ons, totdat volkomen blindheid hem ook dat laatste kleine genoegen ontnam. De laatste tijd was hij geheel aan huis ge bonden, waar hij gelukkig de liefderijke zorg vond, die hem zijn laatste jaren nog draaglijk maakte. Hij ruste in vrede. J. N. H. 12

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 12