In memoriam Gerard Hauber PSV had het niet zo gemakkelijk als men in het algemeen wel dacht VLEKAVIA Een maand geleden overleed ons lid van verdienste Gerard Hauber, voorzitter van A.F.C. van 1948 tot 1952. Van de jongeren zullen er maar weinigen zijn, die zich Gerard Hau ber nog herinneren en dat is geen wonder; na zijn aftreden immers, bij na twintig jaar geleden, heeft hij aan het actieve verenigingsleven weinig deel meer gehad, dit in tegenstelling met het Bondsleven. In het bestuur van de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. bekleedde hij tientallen ja ren de verantwoordelijke post van penningmeester en hij deed dat met het brede zakelijke inzicht, waaraan de bondsfinanciën in die jaren vóór de toto zo dringend behoefte hadden. Ook bij A.F.C. trad hij op in een tijd, waarin het ons niet naar den vleze ging. De matige prestaties van onze spelers, tot uiting komende in o.a. een beslissingswedstrijd om de onderste plaats tegen Z.V.V., de pre caire toestand van de financiën en moeilijkheden op het bestuurlijke vlak maakten de functie van voorzit ter van A.F.C. weinig begerenswaard. In de enge kring van bestuursfahige A.F.C.-ers waren maar weinigen er voor te vinden of aanvaardbaar, en zo werd in wat ruimer kring uitge zien naar de man die ons kon en wil de leiden. Dat Gerard Hauber, die al lang tot onze vriendenkring behoor de, daartoe bereid bleek te zijn, toont hoe 'n goed A.F.C.-er hij in zijn hart was. Naast zijn belangrijke positie in de zakenwereld, die met hoge Neder landse en Belgische onderscheidingen beloond werd, en de tijdrovende functie in de Voetbalbond, heeft hij de waarlijk niet gemakkelijke taak, die hij in A.F.C. op zich nam, be kwaam vervuld. Toen na enige jaren van zijn beleid de toestand wat ver beterd was, meende hij zich terug te moeten trekken, mede in verband met zijn verhuizing naar Bergen. Toch bleef hij daarna nog enige jaren ge regeld verschijnen bij alle belangrijke A.F.C.-activiteiten, totdat ook dit hem te bezwaarlijk werd. Wij zagen hem maar weinig meer, de laatste ja ren, en dat was heel jammer want hij was een gezellig prater, een man met een helder oordeel over de meest uiteenlopende zaken en vooral een trouw vriend. Wij zullen hem erg missen. J.N.H. Kanttekeningen bij een tropenreis Lazar Radovic, de Joegoslaaf in de topselectie van PSV, heeft me enkele dagen geleden over de reis van de Eind- hovenaren naar Zuid-Oost-Azië enkele behartenswaardige dingen toevertrouwd over deze unieke toernee. Redovic zei o.a. dit: „Ik heb met het nationale elftal van Joegoslavië reizen gemaakt door ver schillende werelddelen, waaronder Afri ka. Wij als spelers stelden ons daar veel van voor. Maar wat gebeurde, we speel den wedstrijden en dat was dan zo on geveer alles. We verveelden ons ver schrikkelijk. Maar nu, met deze trip van PSV, heb ik iets beleefd, iets van de wereld gezien. En daaraan zal ik mijn leven lang terugdenken". Ik kan het persoonlijk alleen maar van harte eens zijn met de sympathieke Lazar Radovic (die overigens een goede vriend is van Velibor Vasovic). Ik heb na deze reis met PSV naar Maleisië, Singapore en Indonesië ook wel degelijk iets, waaraan ik mijn leven lang zal te rugdenken. En dan denk ik nog niet eens aan de voetbalwedstrijden in Kuala Lumpur, Singapore, Medan en Soera- baja, waarover straks nog wel iets meer, maar hoofdzakelijk aan het land Indone sië, dat ons op dit ogenblik opeens weer zoveel meer nabij is gekomen. En dat komt dan voornamelijk door de unieke manier waarop overheid en bevolking ons Hollanders zonder enige rancune te gemoet is getreden. Radovic: „Zulke mensen ontmoet je weinig meer op de wereld. Mensen, die zo zichtbaar hun best doen om bemin nelijk en gastvrij te zijn!" Inderdaad. Indonesië en de Indone siërs hebben, zoals wij het hebben erva ren, een ontroerend bewijs aan de dag gelegd van genegenheid, gastvrijheid en broederlijke vriendschap. Zij hebben met zoveel woorden gezegd, dat ze wilden breken met het verleden. De goeverneur van Djakarta, de portier van de bio scoop, de jongeman, die elke middag de was terugbracht in het hotel, zij allen verontschuldigden zich voor het feit, dat hun Nederlands zo slecht was. Maar, zei de goeverneur, binnenkort wordt het Nederlands weer officieel ingevoerd als faculteit aan de universiteit van Ban doeng „en dan wordt het allemaal weer een beetje normaal Weer gezond Ik wil met dit alles maar zeggen, dat de verhoudingen tussen Nederland en Indonesië, althans van de kant van Dja karta bezien, weer gezond worden. Nie mand gelukkiger daarmee natuurlijk dan schrijver dezes, die in dat fraaie, onme telijk rijke land werd geboren. Maar ik ben er bovendien van overtuigd, dat nu de situatie zich ten goede keert, ieder een daarmee gelukkig moet kunnen zijn. Vooral omdat de levensomstandigheden zowel voor de bevolking zelf, als voor de in Indonesië werkende buitenlanders, onder wie de duizenden Nederlanders, van dag tot dag aantoonbaar beter wor den. Dit alles dan ter - breedvoerige - in leiding van wat voor onze eigen voetbal gemeenschap primair memorabel moge zijn. Ik mag aannemen, dat een deel van onze lezers een of misschien beide repor tages heeft gezien van de trip van PSV in het tropenpak. Ik heb nogal wat vra gen gehad over de uitzendingen en daar op dan de volgende antwoorden: 1. Neen, Philips heeft inderdaad geen cent betaald voor de TV-reportages. In tegendeel, als ik - zoals tijdens proble men inzake de invoer van kostbare ap- Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 7