AJAX Sdïafïet „Een A.F.C.'er eist het beste" Reisbureau de Magneet voor uw vliegvakanties, touringcarreizen, treinreizen, appartementen bungalow, boottrips, itéreizen, zakenreizen. Ook speciale jongerenreizen BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. DE MAGNEET n.v AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001 welk ogenblik hij zijn toestemming zal geven. 6. Indien het spel is gestaakt om een speler, die Regel 12 j overtreedt, een waarschuwing te geven, moet het spel worden hervat met het toekennen van een indirecte vrije schop op de plaats waar de overtreding plaatsvond en niet op de plaats waar de bal zich bevond op het ogenblik van het staken van het spel. De letter en de bedoeling van Regel 12 verplichten de scheidsrechter niet een wedstrijd te onderbreken om de waar schuwing te geven. Hij mag, indien hij dit verkiest, de regel van het voordeel toepassen. 7. Indien een speler de bal afschermt zonder hem aan te raken met de bedoe ling, dat een tegenstander de bal niet kan spelen, hindert hij, maar hij over treedt Regel 12, par. 3 niet, omdat hij geacht wordt in het bezit van de bal te zijn en deze uit taktisch oogpunt af te schermen, terwijl de bal binnen speelaf- stand blijft. In dit geval mag de speler worden aangevallen, omdat hij in feite de bal speelt. 8. Indien een speler opzettelijk zijn armen uitsteekt om een tegenstander te hinderen en van de ene kant naar de andere kant gaat, met zijn armen op en neer bewegend, om zijn tegenstander op te houden en deze daardoor te dwingen van richting te veranderen, zonder licha melijk contact te maken, moet de scheids rechter de speler waarschuwen voor on behoorlijk gedrag en de tegenpartij een indirecte vrije schop toekennen. Dit geldt eveneens voor spelers, die trachten de doelverdediger te beletten de bal in het spel te brengen overeenkomstig Regel 12, 5 (a). 9. Indien, nadat de scheidsrechter een vrije schop heeft toegekend, een speler hevig protesteert en hierbij beledigende of ongepaste taal uitslaat en het veld wordt uitgezonden, mag de vrije schop niet worden genomen voordat de speler het speelveld heeft verlaten. 10. Indien een speler gedurende de rust een tegenstander slaat of zich onbe hoorlijk gedraagt t.o.v. de scheidsrech ter, moet hij op dezelfde wijze worden bestraft, alsof de overtreding op het speelveld zou zijn begaan. 11. Indien twee tegenstanders zich buiten het speelveld bevinden en de een slaat of trapt de ander met opzet, terwijl de bal in het spel is, moet de scheids rechter het spel staken en de schuldige speler waarschuwen of uit het veld stu ren, overeenkomstig Regel 12. Het spel wordt hervat, doordat de scheidsrechter de bal laat vallen overeenkomstig Regel 8 op de plaats waar de bal zich bevond op het ogenblik, dat het spel werd ge staakt. 12. Indien, naar het oordeel van de scheidsrechter, een doelverdediger opzet telijk onnodig lang op de bal blijft lig gen, moet hij bestraft worden voor onbe hoorlijk gedrag. In dit geval moet hij: a. worden gewaarschuwd en moet een indirecte vrije schop worden toege kend aan de tegenpartij; b. in geval van herhaling van de over treding, van het veld worden gezon den. 13. Het spuwen naar tegenstanders, officials of andere personen of dergelijk ongepast gedrag, moet worden be schouwd als een gewelddadige hande ling in de zin van lid n.) van Regel 12. Advies aan spelers. Dit is een van de belangrijkste regels; u zult deze zeker overtreden, indien u niet alle regels kent en begrijpt. Tracht te voorkomen, dat u wordt ge straft of gewaarschuwd; het is vanzelf sprekend, dat een volgende overtreding van een eenmaal gewaarschuwde speler als ernstiger wordt beschouwd. Het volgende kan u helpen zowel de geest als de letter van deze Regel te be grijpen: a. Neem nooit wraak wanneer een overtreding jegens u wordt begaan, want dan stelt u zich onmiddellijk bloot aan Hoofdredacteur: J. Steensma Adres: De Boelelaan 467 Telefoon: 424941 Red actie-commissie W. G. M. Staats L. Rimini J. Kemna F. Reddering Lay-out: L. Rimini Administratie en advertenties: Chr. Schroder Adres: loh. Jongkindstraat 91 Telefoon: 152751 bestraffing en indien u van het speelveld wordt gezonden loopt u kans te worden geschorst. b. Bedenk, dat er geen onopzettelijk springen naar of op een tegenstander be staat. c. Appelleer niet voor het spelen van de bal met de hand. Bovendien zal, als de scheidsrechter de overtreding als on opzettelijk beschouwt, u zich zelf en uw partij benadelen. d. Bewaar uw kalmte en toon u niet geprikkeld, wanneer u wordt aangeval len. a a a a a a de meest complete reisorganisatie Damrak 41, tel. 0 20 - 23 94 54 Ceintuurbaan 410, tel. O 20 - 76 38 63 Kamperfoelieweg 92, tel. 0 20-27 83 48 Amstelveenseweg 133, tel. O 20 - 72 59 49 12

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 12