fritzsche vlakt vlakken strakker Si--t3r II noemde 9 overtredingen begaat in zijn strafschopgebied, dan moet hij worden bestraft met een STRAFSCHOP. Een strafschop kan worden toegekend, onafhankelijk van de plaats, waar de bal zich bevindt, mits hij in het spel is op het ogenblik, dat de overtreding binnen het strafschopgebied geschiedde. Een speler moet worden gestraft met het toekennen van een INDIRECTE VRIIE SCHOP, te nemen door de te genstander op de plaats, waar de over treding geschiedde, indien hij een van de vijf volgende overtredingen begaat: 1. speelt op een wijze die door de scheidsrechter gevaarlijk wordt ge acht, b.v. poogt de bal in te trappen, indien deze door de doelverdediger wordt vastgehouden; 2. eerlijk aanvalt, dat is met de schou der, indien de bal zich niet bevindt binnen het speelbereik van de be trokken spelers en zij bepaaldelijk niet de bedoeling hebben deze te spelen; 3. opzettelijk een tegenstander hindert, terwijl hij zelf de bal niet speelt, d.w.z. tussen een tegenstander en de bal gaat lopen of, met de bedoeling daarmede zijn tegenstander te hinde ren, zijn lichaam plaatst tussen de bal en de tegenstander. 4. de doelverdediger aanvalt, behalve wanneer deze: a. de bal vasthoudt, b. een tegenstander OPZETTELIJK hindert, c. zich buiten zijn doelgebied be vindt; 5. wanneer hij als doelverdediger: a. meer dan 4 passen doet terwijl hij de bal draagt, laat stuiten, of de bal in de lucht werpt en dan we derom vangt en hij brengt de bal na de vierde pas niet in het spel, zodat deze door een andere spe ler kan worden gespeeld of b. een taktiek toepast die, naar het oordeel van de scheidsrechter, hoofdzakelijk plaatsvindt om het spel op te houden en daardoor tijd te rekken en zodoende zijn partij op onsportieve wijze be voordeelt, moet hij worden bestraft met het toe kennen van een indirecte vrije schop te nemen door de aanvallende partij op de plaats waar de overtreding plaatsvond. Een speler moet een WAARSCHU WING ontvangen indien hij: j. het speelveld al dan niet opnieuw betreedt, nadat de wedstrijd is be gonnen, om zich bij zijn partij te voegen, of het speelveld verlaat ge durende het verloop van het spel (tenzij dit een gevolg is van een blessure) zonder, in beide gevallen, van de scheidsrechter een teken te hebben ontvangen dat deze daarmede instemt. Indien de scheidsrechter het spel staakt om de waarschuwing te geven, dient het spel te worden hervat met een indirecte vrije schop, te nemen door een speler van de tegenpartij vanaf de plaats, waar de overtreden de speler zich bevond toen de scheids rechter het spel staakte. Indien de overtredende speler echter bovendien een zwaardere overtreding begaat, moet hij worden bestraft overeenkomstig de voorschriften op dit punt; k. herhaaldelijk de spelregels over treedt; 1. door woord of gebaar toont het niet eens te zijn met een beslissing van de scheidsrechter; m. zich schuldig maakt aan onbehoor lijk gedrag. Indien één der laatste drie overtredin gen plaatsvindt, moet in aansluiting op de waarschuwing, een INDIRECTE? VRIJE SCHOP worden toegekend aan de tegenpartij, op de plaats waar de overtreding geschiedde. Een speler moet van het speelveld worden gezonden, indien hij: n. zich naar het oordeel van de scheids rechter schuldig maakt een geweld dadige handeling of ernstig gemeen spel; o. onbehoorlijke of beledigende taal ge bruikt; p. zich wederom misdraagt, nadat hij een waarschuwing heeft ontvangen. Indien het spel is onderbroken omdat een speler van het veld is gezonden we gens een vergrijp, zonder een bepaalde overtreding van een regel te hebben be gaan, moet het spel worden hervat met een INDIRECTE VRIJE SCHOP, toe te kennen aan de tegenpartij op de plaats waar de overtreding plaatsvond. Officiële beslissingen. 1. Indien de doelverdediger opzette lijk een tegenstander raakt, door met kracht de bal tegen hem aan te gooien of de tegenstander duwt met de bal in de hand, moet de scheidsrechter hem be straffen met het toekennen van een strafschop, indien de overtreding in het strafschopgebied plaatsvindt. 2. Indien een speler opzettelijk zijn tegenstander zijn rug toekeert, wanneer hij op het punt staat te worden aange vallen, mag dit laatste geschieden, mits dit niet op een gevaarlijke wijze plaats heeft. 3. In geval van lichamelijk contact in het doelgebied tussen een aanvallende speler en de doelverdediger van de te genpartij, die niet in het bezit is van de bal, moet de scheidsrechter het spel sta ken en een indirecte vrije schop toeken nen, indien er naar zijn mening bij de aanvallende speler opzet in het spel was. 4. Indien een speler op de schouders van een partijgenoot, die zich bij hem bevindt, steunt om een bal met het hoofd te spelen en hij slaagt erin, moet de scheidsrechter het spel staken, de spe ler waarschuwen voor onbehoorlijk ge drag en een indirecte vrije schop aan de tegenpartij toekennen. 5. De plicht van de speler om zich bij de scheidsrechter te melden wanneer hij in het speelveld komt of daarin terug keert tijdens de wedstrijd, heeft de bete kenis „de aandacht van de scheidsrechter trekken van de zijlijn af". Het teken van de scheidsrechter moet worden gegeven door een duidelijk ge baar, waardoor de speler weet dat hij het speelveld mag betreden; de scheidsrech ter behoeft niet te wachten totdat de bal niet meer in het spel is (dit is niet van toepassing indien de verwijdering heeft plaatsgevonden voor een overtreding van Regel 4) maar hij alleen beoordeelt op Autoschade en moffelinrichting Gerard Doustraat 128Tel.714409 Laagte Kadijk43aTel.224621 Amsterdam 11

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 11