Wordt wakker VLEKAVIA volgende te worden bedacht. Blijkens een recent onderzoek van een deskundig marketing bureau heeft het Betaald Voetbal veelal zulks in strijd niet een verantwoorde bedrijfsvoering te hoge salarissen betaald en een niet ver antwoord aankoopbeleid gevoerd. Dit was overigens al lang bekend, maar het is nu nog eens door een objectieve in stantie duidelijk in het licht gesteld. In de eerste plaats zijn de betrokken be stuurders daarvoor verantwoordelijk, die hiervan de resultaten onder de ogen moeten zien. Indien zij thans de nade lige gevolgen op anderen trachten af te wentelen, dan is dat van hun kant be zien begrijpelijk. Niet minder begrijpelijk is evenwel het duidelijke standpunt van het amateurvoetbal, dat het daaraan geen schuld heeft en daarvan geen scha de wenst te ondervinden." In welke afdeling zouden de „der tien" moeten spelen? In één der bladen werd als heel normaal voorgesteld, dat de eerste klas afdelingen van de ama teurs dan zouden worden uitgebreid tot veertien clubs. Over de grote onbillijk heid tegenover de tweede-klassers, die al jaar op jaar strijden voor promotie, wordt eenvoudig niet gerept. Stel U voor dat E.D.O., een volslagen outsider in de laagste klas van het betaalde voetbal, „mir nichts dir nichts" eerste klas ama teur kan worden, terwijl H.F.C., nu al jaren lang strijdende om weer terug te komen, tweede-klasser moet blijven! Het communiqué van de L.B.A. zegt dan ook: „Tenslotte wijst het Hoofdbestuur erop, dat voor de terugkeer van betaal de clubs naar het amateurvoetbal van bondswege reeds duidelijke regelen zijn vastgesteld, waaraan het een goede zaak is vast te houden." Wel deed men alternatieve voorstellen ten aanzien van de toto, die tot een ver hoging van de inzet per kolom zouden leiden hetgeen veel beter werd geacht dan een toeslag, die in wezen zou bete kenen dat de duizenden „toto-collectan ten" bij de amateurs alleen ten faveure van de semi-profs zouden werken. De L.B.A. kwam met die voorstellen omdat deze Bond en dit werd ook uitdruk kelijk in het communiqué vermeld ook het amateur-voetbal wil laten mee werken aan de sanering van het betaal de voetbal. Misschien denken sommige leden van de amateurclubs dus ook A.F.C.-le- den hierover anders, maar naar onze mening heeft de L.B.A. het bij het rech te eind gehad. Het is niet goed voor de voetbalsport als een belangrijk part daarvan -het semi-profvoetbal voortdurend in opspraak komt door fi- nantiële moeilijkheden en eindeloos hulpacties-gepleit bij overheid en be drijfsleven. Dat komt de „image" van onze sport allerminst ten goede. Verder kan men wel aannemen dat als het be taalde voetbal finantieel en organisato risch goed in elkaar zit, de wrijving over het „overnemen" van spelers uit de ama teurklasse via een goed doordachte re geling ook zou kunnen worden geëlimi neerd. Finantieel gezond en op hoog peil staand betaald voetbal is ook een stimulans voor het voetbal in zijn tota liteit. Ajax en Feyenoord zijn het dui delijkste bewijs. Toekomst De toekomst is voor de voetballerij misschien opgehelderd, maar niet hele maal duidelijk. Sinds de intrede van het betaalde voetbal is nu iets meer dan de helft van de betalende clubs met deze procedure gestopt. Dat is een goede gang van zaken omdat er veel zwakke broeders zijn uitgestapt. Of het voldoen de is om een finantieel en voetbaltech- nisch prima betaald voetbal te kunnen verwachten zal de toekomst moeten le ren. Laten wij er het beste van hopen, óók in het belang van het amateurvoet bal. J. H. Wijnand De koekoek slaat goed doezelig tel ik mee: zes zeven acht né gen? TIEN?? Barst het is een échte en we slapen in ons bootje! Koekoek slaat dóór tot 12 te goed opgevoed om 13 te snorren. Ons bootje door het verplichte schuren en lakken moesten we enkele wedstrijden van „ONS EERSTE" missen. Maar we han gen dan aan de radio, zwijgend, met zo'n gevoel binnenin, dat je eigenlijk daaro zit. Eén van onze liefste Ridders heeft dat ook: als hij op de Canarische Eilan den zit, een héérlijke zon, maar géén radio, en Dinsdagmórgen pas de krant met uitslagen Vreselijk! Hij wordt er diep-treurig van, als hij niet wéét of „ZE" gewonnen hebben of niet Nee, hij gaat nóóit en nóóit meer zo ver weg van A.F.C. En dan: je gaat niet in je eentje van pure vreugde op Dinsdagmorgen op de tafel klimmen om een „He's the leader of the Band" weg te geven dan moet je je vrienden om je héén hebben! Wat een pure vreugde, dat „ONS EERSTE" het gered heeft! En wat wa ren we allemaal, allemaal blij! Ik wist, dat ze het zouden redden: ze hebben me nog nooit teleurgesteld, in de tweede klasse niet, laat staan in de éérste! Maar waarom ben ik zo'n argeloze sufferd, om bij een corner héél in m'n eentje „Hallefe Goal! Hallefe Goal!!" te gillen? Dóen ze dat dan niet meer? En ik heb hem er nog wel in gekregen. Ksnapputniet. Er gaat toch een magi sche straal van de supporters naar de bal en het doel? (Je moet alleen niet het verkéerde doel nemen Probeer maar eens wat méér te helpen: EEN WEDSTRIJD VAN A.F.C. IS GEEN T.V., WAAR JE MAAR SUF NAAR ZIT TE KIJKEN! Je moet gewoon méédoen! Nou, en dan die feesten éérst van Onze Hein en dan van Onze Teiw. Bei den zijn ze de maatschappelijke ladder goed opgeklommen en laten „een béét je" A.F.C. er goed van meegenieten. Het was grandioos en Cor met het pannetje stookte het vreugdevuur nog hogerop. A.F.C. met z'n duizend vrienden om je heen! Dat maakt je gelukkig! Ik ge niet van de speeches, van de captain, de trainer en ik denk aan vroeger, toen het nét zo fijn was En maar nippen aan de wijn Hénk spreekt Hènk toe, een moment waarvoor ik récht ga zitten. Maar wat sien-ik? Feestvarken „Onze Teiw" zit met de rug naar de spreker toe en blijft zo Nee, dat kan niet, dat mag toch niet „Draai je óm!" roep ik argeloze sufferd (zie boven). Een stilte dan draait de VOOR ZITTER zich om en zegt: „Straks mag de Aangetrouwde een stukje schrij ven Henk, duizendmaal excuus ik heb me nog nooit zó geschaamd: Henkie Teiw zat opzij van de tafel, onzichtbaar voor mij. Die rug was een ander Dierbare Voorzitter, ik belóóf je: ik zal je nóóit en nóóit meer in de rede vallen (je bent de éérste!). Ik zal in stil te verzinken, nét als het „Tetteretèt" in het Clublied Een berouwvolle AANGETROUWDE. 1616 (J Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 14

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 14