Schakel Herboren Schakel 1 I „Een A.F.C. er eist het beste I Reisbureau de Magneet 1 voor uw vliegvakanties, touringcarreizen, treinreizen, appartement en bungalow, boottrips, itéreizen, zakenreizen. Ook speciale jongerenreizen ^EDSnynEAy Damrak 41, tai-0 20 23 94 54 Hoofdredacteur: J. Steensma Adres: De Boelelaan 467 Telefoon: 424941 Redactie-commissie W. G. M. Staats L. Rimini J. Kemna F. Reddering Lay-out: L. Rimini Administratie en advertenties: Chr. Schroder Adres: Joh. Jongkindstraat 91 Telefoon: 152751 Ik zag hem in de wedstrijd A.F.C. 11 Germaan 5. In deze wedstrijd bezette Dick de linksbackplaats. Het was zijn rentree in het elfde na enkele wedstrijden in het tiende te hebben gespeeld. Dick speelde een echte gedegen backpartij, zo als ook uit de cijfers zal blijken. In de eerste helft was hij zestien maal aan de bal, waarvan elf maal in positie ve, drie maal in negatieve zin en twee maal tussen goed en slecht in. Van die elf goede handelingen bestonden er drie uit kopballen en dat is toch wel opmer kelijk voor een oud-keeper, voor wie het nog geen jaar geleden is dat hij voor de eerste maal de bal kopte. De foutieve handelingen in de eerste helft bestonden uit het verkeerd op de schoen nemen van de bal, wat echter niet tot gevaarlijke situaties leidde. De A.F.C.-ers waren overigens weinig in gevaar tijdens de eerste helft en namen door een fraai doelpunt van Wimpie Sprenger, a la Kindvall van vroeger, een voorsprong. Na de rust veranderde de situatie; Germaan drong toen sterk op en de ver dediging van A.F.C. kwam onder te grote druk te staan, wat resulteerde in vier Germaan-treffers, waartegenover er slechts één van A.F.C. stond, gescoord door Cees Kerker. In de tweede helft was Dick dan ook nog meer aan de bal dan in de eerste helft, namelijk vierentwintig maal. Daar van zestien maal in positieve, vier maal in negatieve zin en eveneens vier maal ertussenin. De goede handelingen bestonden voor het merendeel uit het correct afnemen en afspelen van de bal, typische back-han delingen. Zijn meest positieve handeling was het voorkomen van een bijna zeker doelpunt door de bal voor het doel weg te trappen, toen de keeper al geslagen was. De negatieve handelingen: drie maal liet hij zich de bal afnemen, waarbij in één geval een levensgrote kans voor zijn tegenstander ontstond, terwijl het vierde negatieve zijn enige overtreding, hands, was. Bekijkt men de totaalscore van Dick, dan blijkt dat hij in totaal veertig maal aan de bal was, waarvan zevenentwintig maal positief, zes maal half goed half fout en zeven maal negatief. Veertig maal is zonder meer veel, ter wijl eenenzeventig procent goede han delingen er ook mag zijn. Dick verklaar de na afloop dat hij zich niet bewust was een dergelijke goede score te hebben ge maakt. Als Dick niet aan de bal was, viel zijn goede opstellen op. Deze eigenschap is eigenlijk niet verwonderlijk voor een oud-keeper en kan zijn te geringe snel heid compenseren. Dat Dick het keepen nog niet kan laten en nog niet verleerd is, bleek ook deze wedstrijd weer, toen hij op een moment dat zijn keeper al geslagen was, gestrekt naar de hoek ging, maar niet hoefde in te grijpen omdat de bal juist naast ging. Dick is al met al een nuttige speler, die ook in een hoger team dan het elfde best mee zou kunnen komen. Jammer genoeg is hij te laat met voetballen be gonnen om de hogere teams van A.F.C. te versterken, maar ook in de lagere teams en aan het biljart kan men veel plezier met hem beleven. Wij mogen wel zeggen, dat het sei zoen 1970/71 niet zo gemakkelijk is ge weest voor de E.C.'s en het bestuur. Met min of meer schele hoofdpijn hebben wij ervaren dat je meer inspanning hebt bij je ontspanning dan ontspanning bij je inspanning. Het AROL Beker-toer nooi, feilloos georganiseerd door de Pers- en Propaganda Commissie, bleef zó buiten de belangstelling óók van on ze leden dat wij het AROL-feest maar voor gesloten verklaarden. A.C.C. ging ons verlaten, want de terreinpuzzle was onoplosbaar geworden. Na een paar maanden competitievoetbal stonden A.F.C. 1, 2 en 4 onderaan (alle voet balgoden dank: voor 1 en 2 gold eind goed, al goed) en om het helemaal gezellig te maken zaten wij ook te tob ben met ons dierbaar kleinood: de A.F.C. Schakel. Ons clubblad was aan zijn 50ste jaar gang bezig. Het ging dus Abraham zien, maar ook de grootste optimist kon niet voorspellen dat het ontmoeten van Abraham tot een joyeus „Verrek, hoe maak jij het?" zou leiden. Die Schakel lag op apegapen, trouwe medewerking van enkelen vooral Jan Steensma en Jo Wijnand bleven zeer leesbare stukjes schrijven ten spijt. Maar een paar mensen vormen geen bemanning en het blad had behalve een ontstellend te kort aan redaktionele medewerkers ook een groot financieel tekort. Er werd gedacht en gediscussieerd. Die volgorde is juist. Heel vaak gaan wij eerst pra ten en dan denken, maar voor de A.F.C. Schakel werd werkelijk eerst gedacht en l-^r- tl A/«K|CCT Ceintuurbaan 410, tel. O 20 - 76 38 63 Ut M AVJlIM tt I n.V Kamperfoelieweg 92, tel. O 20 - 27 83 48 de meest complete reisorganisatie Amsteiveenseweg 133, tel. 0 20 - 72 59 49 10

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 10