c Bestuursmededeling Op de valreep No. 3 EZ3 Dit is de Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden. 51e Jaargang mei 1971 Het bestuur van A.F.C. heeft altijd het standpunt ingenomen, dat in de vereni ging gelegenheid moest worden geboden voor beoefening van de voetbalsport op tweeërlei wijze: le. voetbal gericht op prestaties, met een duidelijk streven naar de top; 2e. voetbal als ontspanning voor een zo groot mogelijk aantal leden. Wat het eerste punt betreft, gaat het uiteraard om de (vooraanstaande) plaats, die A.F.C. in het Nederlandse amateur voetbal kan innemen. Het is derhalve een belangrijke taak van het bestuur moge lijkheden te scheppen, die de kwaliteit van het spel kunnen bevorderen. Het tweede punt behoeft eigenlijk nauwelijks toelichting. Een vereniging heeft dan pas werkelijk bestaansrecht als zij op een brede basis rust en in meer dan één op zicht een functie vervult. Het mag bij de leden bekend worden verondersteld, dat het tekort aan speel velden A.F.C. in beide doelstellingen be perkingen oplegt. Er is eenvoudig onvol doende speelgelegenheid voor ieder een. In de categorie ontspanningsvoet bal komt dat het duidelijkst tot uiting en daarom heeft het bestuur vorig jaar moe ten besluiten een ledenstop in te voeren. In de praktijk blijkt deze maatregel helaas onvoldoende en de omstandig heden dwingen het bestuur dan ook nog een stap verder te gaan. A.F.C. zal het volgende seizoen een aantal leden niet meer in aanmerking kunnen laten komen voor het beoefenen van louter ontspan ningsvoetbal. De noodzaak tot beperking houdt dus een zekere (spel)selectie in, die onvermij delijk uit het bovenstaande voortvloeit. Behalve het tekort aan velden is er ove rigens nog een ander belangrijk punt. De jeugdkommissie ziet zich elk seizoen op nieuw voor schier onoplosbare proble men gesteld ten aanzien van de begelei ding van de vele teams. Het bestuur heeft na rijp beraad dan ook besloten voor het seizoen 1971-'72 het aantal jeugdteams als volgt vast te stellen: A-junioren 8 teams B-junioren 6 teams C-junioren 8 teams A.F.C. zal zijn beide doelstellingen blijven nastreven, maar met het oog op de toekomstige positie van de vereniging in het Nederlandse amateurvoetbal is er een meer gerichte opbouw voor de pres tatiesector nodig. Een speciale kommissie zal dan ook tot taak krijgen na een gron dig onderzoek een ontwerp te maken voor een schema op pyramide basis vanaf de B-pupillen tot het eerste elftal. Het bestuur heeft gemeend zijn opvat tingen en inzichten in De Schakel bekend te moeten maken, omdat alle actieve le den bij de in het vooruitzicht gestelde maatregelen betrokken zijn. Het gaat daarbij, op langere termijn, om het (voort)bestaan van A.F.C. als een belang rijke vereniging in het amateurvoetbal. Onder deze ernstige en ingrijpende maatregelen van bestuurszijde is het ons mogelijk U met enig laat nieuws onder de ogen te komen. Welnu, ons eerste is volledig veilig. Uithoorn en S.D.W. werden verslagen en als het even meezit eindigen we nog bij de bovenste vier. Opmerkelijk was, dat Ernst Huisman tegen Uithoorn weer een strafschop in een goal omzette. Voorts verdienen de 2 doelpunten van Nico Leloux tegen S.D.W. aandacht. Het tweede is eveneens veilig. S.D.W. 2 versloeg R.C.H. 3, waardoor de Racing ons niet meer kan inhalen. Met ons laatste zorgenkind, het vierde, gaat het ook nog spannen. Vanuit een kansloze positie op de onderste plaats, brachten een paar overwinningen ons zo te staan, dat er nog kans op behoud is ontstaan. Geweldig zo'n seizoeneinde. Begin A.B.C. begon het seizoen traditiege trouw met een afgelasting wegens het slechte weer en A.C.C. is nog niet be gonnen. Het A.T.C.-seizoen wordt niet erg druk. Toch is al een ledenstop nodig. Tot een volgende keer. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 1