m Over jeugd en ouderen Al uw reizen: (boek bij Cook J Dingen, die dringen Drie banden Dank LIMBURG heeft thans een „progres sieve groep". Mogen we de heer Martin MASSET geloven één van de vijf ver trouwensmannen van genoemde groep dan stelt dit onderdeel van de Landelijke Bond voor Amateurs het navolgende: „Limburgse voetbalamateurs komen in opstand. Een groep eerste-klassers heeft gezamenlijk besloten de K.N.V.B. een aantal eissn voor te leggen, die in gewilligd moeten worden wil het Lim burgse voetballeven niet ten dode ge doemd zijn. Een stok achter de deur is een mo gelijke scheuring, de oprichting van een eigen Limburgse Bond, die erken ning bij de F.I.F.A. zal aanvragen, öf het aan de Kroon gerichte verzoek om de Koninklijke goedkeuring, aan de K.N.V.B. verleend, in te trekken." Gemopperd wordt o.a. over het sterk teruglopen van de totogelden. De LOT TO, uit Duitsland, is verleidelijker (we schreven dat reeds eerder in de A.F.C.- SCHAKEL!). De kompetitie willen ze zien uitgebreid tot 14 clubs. Ze menen dat de kleine amateurclubs nimmer een beroep kunnen doen op de K.N.V.B. De kop van de K.N.V.B. is nog machtiger dan vroeger het leger, beweert men voorts. Als je toen een generaal zag, knielde men ik kan me persoonlijk niet herinneren dat ik in mijn diensttijd heb geknield voor een generaal. Nog niet voor een korporaal zelfs! En tot slot nog dit stijlbloempje: Als je op het ogenblik als bestuurslid van een vereniging de K.N.V.B.-voorzitter ziet, moet je net doen als vroeger bij de keizer van Japan: knielen en naar de aarde zien, maar je mag hem niet aan kijken, want hij is een godheid De heer Jo van Marle, sectievoorzitter van zondagamateurs, denkt dat hier en daar wat „communicatiestoornissen" zijn voorgekomen. Hij wil graag eens komen praten. Dat is gewoon aardig van Jo. Verder gaat deze voorzitter nog, door te verklaren, en dat is wel interessant voor ons óók, om te weten, dat het officieel gereglementeerd is, dat terugkeer van betalende clubs naar de amateurs nooit versterkte degradatie voor de andere amateurclubs mag betekenen. Doch deze bewering wordt aan de andere zijde weer tegengehouden met het volgende argument: natuurlijk zal er na een uitbreiding tot 14 clubs versterkte promotie moeten plaatsvinden! Tenslotte zijn ze in Limburg van plan een z.g. na-competitie te houden om flinke geldprijzen. Men noemt een eerste prijs van 3000 gulden. Daar is bij de K.N.V.B. ernstig bezwaar tegen gerezen. Toch gaan ze het flikken en de kleine revolutie in het diepe zuiden des lands kun je al ruiken. Ofschoon en dan trek ik beslist geen partij het gezonder zou zijn, in dien de Limburgse voetballers in de zo mer iets anders zouden gaan doen. Er is toch nog tennis, honkbal, cricket, wa tersport, atletiek en zo veel meer te be drijven. W. G. M. Staats Mogelijk geïnspireerd door het toene mende spelen over drie banden door en kele onzer leden, waagden de heren Arie Mets en Daan Roodenburgh zich aan dit edele onderdeel van de biljartkunst. Totdat Arie Mets het opgaf. Hij kwam naar ons toe en zei: „Nu heb ik er al vijf kwartjes in gegooid en de stand is thans nog maar 3—1 voor Daan. Ik geloof niet, dat wij er enige aanleg voor hebben." Frans van de Bor dankt alle A.F.C.-ers, die van hun belangstelling lieten blijken tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. De tijd, dat op de Wandelweg onze jeugd bestond uit één adspiranten- en eén juniorenteam is lang vervlogen. A.F.C. is op dat punt heel groot ge worden en de begeleiding en verzorging vereist de energie en zorg van een flinke batterij ouderen. Want een jongensschare van ruim 400 is geen bagatel. Integendeel! Wij kunnen deze leiders niet dankbaar genoeg zijn, dat zij dat moeilijke en vaak tijdrovende werk zo onbaatzuchtig verrichten. Ons respect dus in de eerste plaats voor de jeugdkommissie en de vele leiders. Ik zou het prettig vinden in ons club blad beschouwingen te zien t.a.v. enkele problemen, die zo nu en dan tussen jeugd en oudere leden zich voordoen. Mag ik dan beginnen met de vraag te stellen en ik laat de jeugdkommissie daar even buiten of wij wel zeker weten, dat wij de jongere clubleden op de juiste wijze tegemoet treden? En het antwoord op die vraag is werkelijk niet altijd: ja! Denk vooral niet, dat ik ga zedepreken, want aan ieder van ons man keert er wel eens wat. Wilt ge, dat een kind beleefd is, wees dan zelf beleefd. Wilt ge, dat een kind netjes is, wees dan zelf netjes. Hoevelen van ons, oudere leden, zoe ken enig contact met jongeren? Juist om dat dit niet zo vaak gebeurt, denkt de jeugd heel anders over ons, dan we in wezen zijn. De jeugd is ons eigen bloed, ons eigen leven en onze eigen "ziel. Kinderen kunnen ons dagelijks ver driet en bittere smart brengen en mis schien tenslotte wel een dermate teleur stelling, die het hart kan breken; maar het is even zeker, dat zij ons een on metelijk geluk zullen kunnen schenken. Het is de samenwerking van het deel van het geheel van onze vereniging. Ik weet zeker, dat een ruim percentage van onze jeugd zeer ontvankelijk zal zijn, wanneer wij, ouderen, zich meer voor hen zouden interesseren. Ons meer wen den tot hen. Met ze praten en vooral luisteren. Opvoeding is eigenlijk omvorming. Ongeciviliseerde wezens maken tot da mes en heren. En nu staat het wel vast dat er in luttele jaren heel veel gewijzigd is in deze structuur, hun schuld is dat echter niet. Z ij hebben er part noch deel aan, dat de commercie middels druk werk, bioscoop, televisie en wat al niet meer, de winst stelde boven de moraal. Z ij hebben de oorlog, de oproer, de re volutie niet uitgevonden. Het zijn de ouderen, die daar aan debet zijn. En dan vinden wij het gek, dat zij ons nadoen. Als ze vier jaar zijn geven ouders hem een pistooltje, als ze 12 zijn weten veel ouders niet eens waar ze in hun vrije tijd zitten, wat ze lezen en als ze 16 zijn, dan heten ze „ontoegankelijk" en „moeilijk" enzovoort. Uit het schitterende boek „IN DE HOF DER WIJSBEGEERTE" van W. DURANT wil ik graag enkele dingen citeren: „het geheim van het ouderschap is de kunst om weer jong te kunnen zijn, alle waardigheid en graden af te schud den en op eerlijke voet van gelijkheid met het kind te spelen. Misschien zullen we door deze intimiteit zonder enige aan matiging, dat volledig vertrouwen en die volledige liefde winnen, die de hoeksteen van alle opvoeding is"; „hoe zal de ka raktervorming ooit slagen, als we niet dóór oprechtheid, de oprechtheid en eer uit de aangeboren zedelijke aanleg van het kind naar voren halen?" WAGONS-LITS reist met u mee 32 reisburo's in Nederland AMSTERDAM Hoofdpostkantoor, N.Z.Voorburgwal 182, Tel. 228597 Dam 19,Tel. 65511 Beethovenstraat 21, Tel. 734466 Prof. Tulpplein (Amstel hotel),Tel. 225788^. Confectie Centrum, Kon.Wilhelminaplein 5? Tel. 155724-155773 18

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 18