fritzsche vlakt vlakken strakker Aanhangsel 1 3. Onder „spelers" moet in dit ver band worden verstaan, de spelers die zijn opgenomen in de z.g. A- selektie en als zodanig worden op gesteld in de eerste of tweede elf tallen, alsmede jeugdspelers die, naar het oordeel van de te verlaten vereniging, binnen korte tijd voor deze A-selektie in aanmerking zul len komen. 4. Van het gestelde in punt 2 kan worden afgeweken: aIndien door de, dosr een „spe ler" te verlaten, vereniging een „verklaring van geen bezwaar" wordt afgegeven; b. Indien naar het oordeel van de arbitragekommissie ten onrech te geen „verklaring van geen bezwaar" is afgegeven. 5. Indien een vereniging weigert een „verklaring van geen bezwaar" af te geven is de „speler" gerechtigd zich tot de arbitragekommissie te wenden om alsnog op grond van punt 4b, toestemming tot over schrijving te verkrijgen, in welk geval de vereniging zich verbindt zich aan de beslissing van de arbi tragekommissie te houden. 6. De in de doelstelling en in de pun ten 4 en 5 genoemde arbitragekom missie, bestaat uit 3 leden (maxi maal één lid per vereniging), welke zijn aangewezen en benoemd door de „Vereniging van Amsterdamse eerste- en tweede-klassers". Van de arbitragekommissie maken tevens deel uit, twee eveneens door de „Vereniging van Amsterdamse eer ste- en tweede-klassers" aangewe zen en benoemde plaatsvervangen de leden. Deze plaatsvervangende leden hebben zitting in de arbitra gekommissie op het moment dat één of meer van de vaste leden van de arbitragekommissie betrok ken wordt(en) bij een geschil dat op enigerlei wijze de eigen vereni ging raakt, of ontstentenis van een der leden. 7. Aanmelding van nieuwe leden en overschrijvingen worden geacht te zijn binnengekomen bij het sekre- tariaat (c.q. sekretaris) van de be trokken vereniging. 8. „Verklaringen van geen bezwaar" worden geacht te zijn afgegeven, resp. te zijn ontvangen door het sekretariaat (c.q. de sekretaris) van de betrokken vereniging. 9. Mededelingen over of publikaties van de hierboven vastgelegde doel stelling en regels, op andere wijze dan in het eigen cluborgaan (ver enigingsorgaan) kunnen en mogen slechts plaatsvinden door, of in samenwerking met de arbitrage kommissie. 10. Het bestuur van een vereniging wordt geacht verantwoordelijk te zijn voor de handelingen en/of daden van de leden (in de ruimste zin van het woord), donateurs of supporters van haar vereniging of van personen die op enigerlei wijze met haar vereniging in verbinding staan en welke handelingen en/of daden een inbreuk betekenen op de vastgestelde doelstelling en regels. 11. In gevallen die hierboven niet zijn beschreven en waarvoor dus geen gedragsregels zijn vastgesteld, maar waarvoor een vereniging toch een oplossing wenst te hebben, dient de betrokken vereniging zich schrif telijk te wenden tot de voorzitter van de „Vereniging van Amster damse eerste- en tweede-klassers", die op zijn beurt het geval zal voor leggen aan de arbitragekommissie, die een advies uitbrengt ter behan deling op een vergadering van de vereniging van Amsterdamse eer ste- en tweede-klassers, die hiertoe, binnen een maand na indiening van het bezwaarschrift wordt bij eengeroepen. 12. Indien een vereniging van mening is dat zij zich niet (meer) kan ver enigen met de hierboven genoemde doelstelling en/of gedragsregels, dienen zij dit te laten blijken door een aangetekend schrijven te rich ten en te zenden aan de voorzitter van de „Vereniging van Amster damse eerste- en tweede-klassers". 13. Akkoordverklaring met voormelde doelstelling en/of gedragsregels door andere dan bij de „Vereniging van Amsterdamse eerste- en twee de-klassers" aangesloten verenigin gen is mogelijk, mits uitkomend in de eerste of tweede klasse van de K.N.V.B., district 1. Verenigingen die degraderen uit de tweede klasse kunnen, indien ge wenst, zich nog gedurende twee jaar met deze gedragsregels ak koord verklaren, tenzij na een jaar degradatie volgt naar de vierde klas. 14. Verenigingen die inbreuk maken op bovenomschreven regelen kun nen van het lidmaatschap van de Vereniging van Amsterdamse eer ste- en tweede-klassers worden ver vallen verklaard indien hiertoe, op een vergadering waar tenminste 2/3 van de aangesloten verenigin gen aanwezig zijn, door de helft 1 van het aantal uitgebrachte geldige stemmen wordt besloten. Blanco stemmen zijn van onwaar de. Het stemmen geschiedt monde ling. Iedere vereniging kan één stem uitbrengen. Amsterdam, 15 februari 1971. Bij besluit van de vergadering van Amsterdamse eerste- en tweede-klassers, d.d. 27 januari 1971, werden benoemd tot leden van de arbitragekommissie in de zin van de doelstellingen en regels, d.d. 15 februari, de heren H. Feringa R. Bakker I. v. der Waart tot vaste leden, en de heren I. Maas L. v. Seben tot plaatsvervangende leden. In deze samenstelling heeft de kom missie zitting tot en met 30 juni 1972. Per 1 juli 1972 en zo vervolgens jaar lijks treedt een der vaste leden af, waar na automatisch een der plaatsvervangen de leden tot vast lid wordt benoemd. Op deze eerste vergadering van de Vereniging van Amsterdamse eerste- en tweede-klassers na 1 juli 1972 wordt de kommissie weer aangevuld tot 5 leden. Autoschade en moffelinrichting Gerard Doustraat128Tel.714409 Laagte Kadijk43aTel.224621 Amsterdam 13

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 13