Het eerste Het Twaalfde drukkerij joh. meijer „®e Silveren Spiegelrr In de afgelopen weken 2 oefenwed strijden en slechts 1 competitiewedstrijd gespeeld. Van de oefenwedstrijden werd die tegen H.S.V., na een door allerlei vreemde beslissingen en fouten onzer zijds haast onoverkomelijk opgelopen 4-1 achterstand, uiteindelijk via een 4-4 score met 5-4 verloren, terwijl de twee de wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. een ma gere 2-1 overwinning opleverde. Duidelijk bleek echter in beide wed strijden gedurende de eerste helft, dat de vereiste concentratie ontbrak; dit in te genstelling tot de vanzelfsprekend zeer belangrijke wedstrijd tegen de Spartaan. In deze wedstijd was de Spartaan zon der twijfel de iets betere ploeg, maar met het heroptreden van Ouwe Nol en Lange Jos leek onze verdediging toch weer iets hechter in elkaar te zitten en werd er door het gehele elftal met grote eens gezindheid en wilskracht voor een beter resultaat gewerkt. Ook voor het in de competitie zwak gestarte, doch momen- Niet bijster origineel zijn we overge gaan tot het instellen van de H(enk) K(appelhoff)-trofee, zulks ter stimulering teel behoorlijk draaiende De Spartaan, bleek het maken van doelpunten een le vensgroot probleem. Alhoewel wij het accent dus iets meer op de verdediging legden en onze voor hoedespelers zich vaak in zeer geïsoleer de posities bevonden, kregen wij toch nog de beste kans op de 2 punten. Jam mer was het echter, dat het schot van de doorgebroken Wout Koppen nog net door de Spartaan-goalie met een vinger top voldoende van richting werd ver anderd. Een misschien ietwat geflatteer de overwinning zouden we anders toch best hebben kunnen waarderen, maar ook met het 0-0 gelijke spel en gezien de resultaten van de directe concurren ten waren wij voor deze keer zeker te vreden. Voor de afwezige A.F.C.-ers, gelukkig al een stuk minder in aantal, zij nog vermeld dat Frans v. d. Bor volgens het Parool-verslag weer als vanouds stu wend werk achter de voorhoede verricht te. Jammer dat U hem niet gezien heeft, geblesseerd op de reserve bank. Ernst Huisman van de individuele prestaties, die toch al ruim boven het gemiddelde liggen. Maar het kan nog beter, zegt initiatief nemer Jan van Dijk, sekretaris der ver eniging en aanvoerder van 12. Het zat ons de afgelopen maand niet mee, slechts één keer werden we in de gelegenheid gesteld punten te verzame len. En dat nog tegen een club, die bui ten mededinging meedoet. Een vreemde term overigens. Je tegenstander dingt wedijveren volgens van Dale); ze wedijveren mede en bovendien gebeurt dat nog buiten. Een schoon voorbeeld van contradictio in terminis. Ze noemen zich RKAV en ze kwamen veel te laat. Uitgerekend mochten we een keer op het hoofdveld spelen. Deze eer had de meesten van ons al slapeloze nachten bezorgd. Het hoofdveld Even voor half drie kwamen we met een soepel looppasje het veld op en be gaven ons naar de middencirkel. Als uit één mond kwam het ferme HOIals groet voor de tribune. Op de overdekte zat alleen Frans Heineman, die veelbe tekenend op zijn voorhoofd wees. Toen we ons kloek omdraaiden naar de on overdekte en weer HOI riepen, zagen we slechts een deerlijk verschoten straat hond, duidelijk verdwaald, die beledi gend zijn linkerachterpoot ophief. Een enkeling wilde dit nog interpreteren als goed overkomen van onze presentatie maar toen er een ferme straal tegen het traliewerk uiteenspatte, bleek ook hij overtuigd te zijn dat het gebaar niet meer was dan het natuurlijk functione ren van 's honds afvoermechanisme. Toch waren we niet ontevreden over de publieke belangstelling, we hadden wel eens met minder genoegen moeten nemen. Vrolijk begonnen we in te trap pen en juist in die fase komt de pure klasse van 12 zo goed over. Er zijn al stemmen opgegaan om ons optreden slechts tot dat gedeelte te beperken. Alles lukt! Elke voorzet komt in één keer op de slof; de bal blijft soms een kwartier in de lucht zonder de grond te raken en dat kon in dit geval want RKAV bleef maar weg. We vonden het niks erg: er werd geflipt, geschaard, dubbele sjansjoos gemaakt en Jan van Dijken, doelman (Hotel NOORDZEE, Wijk aan Zee, begunstig onze adverteerders!), niet te verwarren met de sekretaris, bleef de bal maar uit het net halen. Tegen drie uur moesten we onze show beëindigen, de buitenmededingers drup pelden het veld op: de wedstijd kon be ginnen. Frans Heineman bewees zijn des kundigheid door ogenblikkelijk de tri bune te verlaten; de hond van de on overdekte was ook in geen velden of wegen meer te zien: kortom, de entou rage had, ondanks de tribunes, weer een normaal aanzien gekregen. Het verloop van de match wil ik u besparen. We wonnen met 3-1. Voor de H.K.-trofee (uit te spreken als HaKa- trofee) kwamen we tot de volgende pun tenverdeling. De volgorde is om ge- kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM - TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend.

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 4