Op de voet gevolgd Sport en subsidies „Een A.F.C.'er eist het beste Reisbureau de Magneet voor uw vliegvakanties, touringcarreizen, treinreizen, appartementen bungalow, boottrips, itéreizen, zakenreizen. Ook speciale jongerenreizen Toen ik vrijdagavond mijn „slacht offer" Ron Limburg in zijn stamkroeg café Eylders gadesloeg, merkte ik on middellijk dat hij een man met een per soonlijkheid is. Niet vaak immers ziet men een speler de avond voor een belangrijke wedstrijd ongedwongen pilsjes drinken met zijn supporters. Op mijn vraag of hij dit nu niet scha delijk achtte voor de conditie en de concentratie, antwoordde Ron, een 24- jarige rechten-student, dat hij het kon- takt met zijn vrienden en fans vlak voor de wedstrijd juist bevorderlijk achtte voor zijn prestaties. De volgende dag zou blijken of dit inderdaad het geval is. Jammer genoeg was de wedstijd Zat 4-P.V.W.A. er niet een op het scherp van de snede, daar voor waren de A.F.C.-ers te superieur. Ron hoefde zich dus niet volledig in te zetten en deed dat dan ook niet en dat is jammer, want dit heeft zijn cijfers ongetwijfeld negatief beïnvloed. Hij kwam slechts zesentwintig maal aan de bal, waarvan vijftien maal voor de rust. Van die vijftien maal noteerde ik zes positieve, vijf negatieve en vier handelingen tussen goed en slecht in. Na de rust waren de cijfers zes maal positief, drie maal negatief en twee maal tussen goed en slecht in. Hierbij dient vermeld te worden dat hij na de rust zijn rechtshalfplaats uit taktische overwegingen geruild had voor die van linksback, een nogal merkwaar dige plaats voor een uitsluitend rechts- trappende speler. Toch was zijn tweede helft beter dan de eerste. De negatieve handelingen be stonden in die helft uit een overtreding, zijn enige van de hele wedstrijd, en het zich tot tweemaal toe van de bal af laten zetten, terwijl hij voor de rust drie foute passes gaf, één maal de bal kwijtraakte en op een gegeven moment naliet een tegenstander buitenspel te zetten, waar door deze een goede kans kreeg. Ook de positieve handelingen van de tweede helft waren van een hogere moeilijkheidsgraad dan die van de eerste helft, met als hoogtepunt een slim hakje waarmee hij twee tegenstanders de ver keerde kant opstuurde. Overigens duurde het in die tweede helft tot de zeventiende minuut voor Ron aan de bal kwam en dit wijst toch wel op een gebrek aan initiatief; waarom werd er niet opgekomen? Volgens eigen zeggen deed hij dit be wust niet omdat hij zichzelf de strikte opdracht had gegeven om bij zijn buiten man, de slechtste speler van P.V.W.A., te blijven, die inderdaad nauwelijks aan de bal is geweest. Zijn aanvoerderstaak wordt door Ron, bijgenaamd Rinaldini, zeer serieus op gevat en zijn nuttigheid voor het team is vooral hierin gelegen. De scheidsrechter wist hij al direkt voor zich te winnen door hem voor het begin van de wedstrijd één keer meer een hand te geven dan de aanvoerder van de tegenpartij dat gedaan had. Ook constateerde ik slechts éénmaal dat hij appeleerde, een bezigheid waar hij vroeger om berucht was. Al met al zeker niet een van de beste wedstrijden van onze Rinaldini, maar daar ging het allemaal een beetje te ge makkelijk voor (uitslag 6-2) en iedereen was het er over eens dat er dit seizoen zeker nog betere wedstrijden van hem zullen volgen. Vreemd was wel dat Ron na deze wedstrijd toch zeer vermoeid was, terwijl zijn polsslag nauwelijks enige versnelling te zien gaf: 82 voor, 87 na de wedstrijd. Dit is voor mij reden om aan te nemen dat deze vermoeidheid niet alleen het gevolg is van zijn balbehandeling op het groene veld maar ook van zijn glas behandeling aan de bruine bar. Overigens hopen zijn fans op beide gebieden nog lang van hem te kunnen genieten. FR. In het jaar 1972 zal Nederland over 250 specifieke sporthallen kunnen be schikken. En waar pas in 1965 de aller eerste specifieke sporthal gereed kwam, mogen wij hier wel spreken van een zeer sterke vooruitgang. Waarover wij wel een spontane juichkreet mogen uiten. Wilt U nog weten, hoe de verdeling over de provincies is, wel dan hier: begin 1971 Noord-Brabant en Zuid-Holland ieder 33, dan Noord-Holland met 24, Gelderland 21, Overijssel en Groningen 14, Limburg 12, Utrecht en Friesland 8 en tenslotte het land van Luctor et Emergo slechts 6. Subsidie per project, verstrekt door het Ministerie van CRM 225.000, In het tienjarig bestaan van de Ne derlandse Sport Federatie dus uit de sporttoto kwam beschikbaar 30 mil joen gulden voor diverse sportaccomo- daties. Minder rooskleurig staan de overdekte zwembaden er voor. Dat waren er in eind 1970 160. Dat betekent één bad op elke 80.000 inwoners. Een gemiddelde dat sterk in mineur is. Met zijn tachtig duizenden in één zwembad lijkt ons een pietsie vol. Maar dit is natuurlijk een rot-geintje van Uw redactie. Resumerende kunnen wij dus vaststel len, dat, indien de regering, die wél op het gebied van de sex en de toelaatbare homofiliteit de meest soepele houding aanneemt, nu ook eens wat williger zou zijn bij de reglementen van toto en ca sino's, de gezonde sport over heel wat meer subsidie zou kunnen beschikken. Een verwijding, die hardstikke nodig is!!! W.G.St. laren©^!! HIr)!5'®[1 Damrak 41, tel. 0 20-23 94 54 CT Ceintuurbaan 410, tel. O 20 - 76 38 63 DE MAGNEE I n.V Kamperfoelieweg 92. tel. 0 20-27 83 48 de meest complete reisorganisatie Amsteiveenseweg 133, tel. 0 20 - 72 59 49 17

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 17