Leuke reactie Feyenoord Wel moge het u bekomen! Dieren op Goed Genoeg Er is een belangrijke aanwinst geboekt in de aanwezigheid van de ontelbare dieren, die op Goed Genoeg huizen. Er is namelijk een vos ontdekt. Een echte vos. Reinaard maakt jacht op konijnen. Voor de rest zouden we niet weten wat we verder met een vos moeten doen. Het wachten is nu op een boa con strictor of een luipaard. Clubavond Op een maandagavond hebben wij een statistiek gemaakt van de bezetting op de clubavond. Aan dertien tafels werd geklaverjast. Op drie biljarts gespeeld. Er waren 8 tafels bezet door diverse commissies. Aan de bar stonden twee jongelui. Totaal waren er 96 mensen, 't Is maar, dat U weet, dat A.F.C. leeft!! Opmerkelijk is, dat er geen sprake meer is van een gezellige borreltafel, waar je zo lekker met elkaar kunt la chen, drinken en zwammen. Een gemis, dacht ik. Een modern gemis. Penalty In de wedstrijd A.F.C. Zat4-P.V.W.A. werd weer eens een penalty gemist. Nu is dit tegenwoordig niets bijzonders en zeker niet vermeldenswaard. Maar de manier waarop was toch stof tot enige discussie. Wat gebeurde er namelijk. Rob de Wever, die de penalty nam, schoot niet op doel, maar schoof de bal schuin naar voren, waar Barend Groen was toege lopen om de bal in te schieten. De De A.F.C.-schakel „nieuwe stijl" zal vermoedelijk wel als een verbetering in onze communicatie bij leden en andere consumenten zijn aangekomen. De hui dige opzet, waarbij met een vergroot aantal medewerkers meer pagina's kun nen worden bestreken, is namelijk een garantie voor een beter contact met meer geledingen in ons veelkoppig A.F.C. Thans voor elk wat wils en te recht een ruimere plaats voor de jeugd, die door een grotere betrokkenheid ge makkelijker het pad zal moeten vinden naar de eerlang open te vallen plaatsen in de clubbedrijfsleiding. Het zou goed zijn, wanneer wij ons regelmatiger bezinnen op alle mogelijk- scheidsrechter floot echter af en gaf de tegenpartij een vrije trap. Een situatie voor een spelregelwed strijd vraag. De kenners waren het over het juiste antwoord niet helemaal eens. Het schijnt wel te mogen mits men de bal naar voren speelt en er natuurlijk niet te vroeg ingelopen wordt. Ook Abe Lenstra schijnt het vroeger eens gedaan te hebben. In ieder geval lijkt het mij eenvoudi ger hem er maar in enen in te schieten. Sex Gelezen in Het Parool: Zweedse hand balclub geeft driemaal per week sex- show om zodoende ledental op te voe ren. Dat het werkt blijkt uit de cijfers: in korte tijd kwam het ledental van 12 op 500. Hoewel A.F.C. nu niet bepaald om leden zit te springen, is dit toch mis schien wat wij nodig hebben om het spelpeil te verbeteren. Zie het artikel „Sex en goals" van Rien Bal in de vo rige Schakel. Wel zitten we natuurlijk met het probleem dat A.F.C. geen ge mengde vereniging is, maar daar zal wel een oplossing voor gevonden kun nen worden. Ook zal een Sex-commissie ingesteld moeten worden, maar ik denk niet dat daar geen kandidaten voor ge vonden kunnen worden. Overigens lijkt het mij wel raadzaam eerst eens kontakt op te nemen met die Zweedse handbalclub, Eriksfelt BK, om te vragen of ook de handbalprestaties vooruit zijn gegaan. Redactie heden, die de doorstroming in A.F.C. zouden kunnen bevorderen. Eén van die naar mijn mening mogelijkheden zou mede kunnen zijn een jaardiner „nieuwe stijl". Een warm hangijzertje wellicht in een oude club als A.F.C., die nu eenmaal de lasten en lusten van een lang verleden met zich mee draagt en derhalve waarde hecht aan traditie. Tegen handhaving van tradities zal in het algemeen weinig bezwaar bestaan, mits zij zinvol zijn en/of ontdaan blijven van facetten, die op langere termijn na delen voor de club zouden kunnen op leveren. Tradities moeten echter ook kunnen worden aangepast. In een snel veranderende maatschappij zal ook A.F.C. bij moeten blijven. Niet alleen ten aanzien van gewijzigde in zichten in de voetballerij, maar ook ten aanzien van nieuwe denkbeelden over een stukje (club-)samenleving daarnaast. Tot dat laatste mag het jaardiner zeker worden gerekend. In de huidige opzet zijn naar mijn mening maar wie ben ik? bezwa ren tegen dat jaardiner aan te voeren, waarvan ik wil noemen: 1. De beslotenheid op basis van een selectie-systeem, 2. de selectie op basis van (vaak kort stondige) verdienste voor de club, 3. de daarmede scheef getrokken leef tijdsopbouw (ontmoedigend veel ou deren en weinig jongeren), 4. de mannengemeenschap, 5. de lengte van het borreluurtje voor af, 6. het zingen van het volkslied (op zich niet ter discussie, maar wel in relatie tot de maaltijd van een voetbalclub), 7. het uitreiken van de Nobelprijs (een zinvolle traditie) op een niet open bare bijeenkomst i.p.v. op een wel openbare bijeenkomst (algemene ver gadering). Wanneer ik deze opsomming aan de openbaarheid prijs geef, realiseer ik mij terdege, dat het jaardiner van A.F.C. bepaald niet ons grootste probleem is waarmede wij op dit ogenblik te maken hebben. Maar het tijdig signaleren en ter discussie stellen moge misschien aan leiding zijn voor overdenking in bijvoor beeld de P. P.C., die immers ook tot taak heeft de interne propaganda te ver zorgen. In ieder geval hoop ik duidelijk ge maakt te hebben, dat ik mij ten opzichte van A.F.C. door positieve beweegrede nen heb laten leiden. W. Adriaansz. Sportclub Feyenoord, worldcuphouder 1970, schrijft ons o.a. het volgende: Mogen ook Uw leden begrijpen dat een goed geredigeerd clubblad het visite kaartje van de club vormt en door een lange reeks van jaren heen heeft uw clubblad altijd iets aparts gehad mo gelijk dat deze nieuwe uitvoering alle A.F.C.'ers zal instigeren nog eens extra het beentje voor te zetten om voorzetten te verzorgen die naar doelpunten kunnen leiden, en dat laatste is dan zowel letter lijk als figuurlijk bedoeld met vrien delijke groeten en uw redactie een over vloed van goede kopy toewensend, teke nen wij Phida Wolff, admin. 14

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 14