AJAX On dit et datjes BBMI hhukmohm BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Feest Wij spraken U er een vorig maal al eens over. Het leek net of met de Jubi leum-viering het A.F.C.-se feestkruid verschoten was. Maar neen. Op 19 fe bruari hebben we weer Carnaval ge vierd. Zo is deze viering die even een traditie leek te worden, na een jaar on derbreking toch weer op het Programma gekomen. Geamuseerd? Ja, toch zeker. Nieuwjaarswens Deze was formidabel. Zie januari- Schakel. Bij velen deed de gedeeltelijke herhaling van successen uit de Musical toch kennelijk wel iets, want men kwam op het idee op om 13 januari j.l. allerlei voor het merendeel door Theo van Em- den opgenomen filmpjes, met A.F.C. als onderwerp te vertonen. Tevens werd de van de nieuwsjaarswens opgenomen band afgedraaid. Met veel succes. T.R.O.S.-Film Op zondag 17 januari, onze oude jaarsdag, werd de verleden jaar op T.V. vertoonde film weer getoond. Misschien doordat je wat minder benieuwd kijkt, misschien door het grotere vertonings- scherm, maar de algemene indruk was, dat de film een nog groter succes had dan een jaar tevoren. De vele medewer kers, waarvan ik noem Gerard Trébert en Karei Prior hebben veel eer van hun werk. Kas en Kees Lange Kees heeft in de TROS Ver- keersquiz onze makker Cas Tromp en zijn vrouw lelijk aan d'r lui staarten ge had. Cas Tromp, medewerker aan dit blad en daarom per definitie al niet van een zeker verstand ontbloot deed het veel beter, dan de uiteindelijke opbrengst deed vermoeden. Enfin, toch lekker mee genomen. Jaardiner Eenhonderd en één medestrijders had den gevolg gegeven aan de uitnodiging van tafelpresident Willy Brusse en zaten aan. Eddy Ruikers en zijn medewerkers hadden veel eer van hun werk en er is met smaak gegeten. Enige, al wat oude re. deelnemers blijven van mening, dat we te weinig met de politie in aanraking komen en dat er te weinig handkarren als vervoermiddel worden gebruikt. Wij, aan onze tafel misten de verrukkelijke sound van het met de platte hand in de soep slaan. Nog alle dank aan allen, die deze voortreffelijke avond deden slagen. Uithuizig De heren de Bie waren niet in het land deze maand. Zij dachten aan A.F.C. Pamela en Johan in Addis Abeba en Hans vanuit Australië, waar hij de resp. tennistournooien aanschouwde. Ze zijn weer heelhuids terug. Pret op Goed Genoeg Er is heel veel te doen rond en in onze sociëteit. Het oprichten van een speelkaartenfabriek lijkt ons van de al lerhoogste orde. Het zou een winstge vend bedrijf worden. Ook de reparatie van biljartkeuen is een florissant inkomen. Ze sneuvelen als witjes. Op donderdagavond wordt er door een clubje gebiljart. Notoire men sen als Gerard van Nigtevegt, John Jans sen, Johan Meijer, Tiemen ten Oosten en Jacob van Nek zijn daar o.a. doende hun moyenne te verbeteren. Zij worden daarbij gesteund door een drietal doctoren. Of dit nu is ingesteld om de onevenwichtige gezondheidstoe stand van diverse heren in de gaten te houden, ik zou het niet weten. Onlangs ben ik er eens gaan kijken. Ik bleek zeer welkom te zijn, want er moest een schrijver zijn, die de partijen van oneerlijkheid en valsheid in geschrifte af diende te houden. Natuurlijk was ik bereid te helpen. Maar er werd zo mate loos slecht gebiljart, dat ik er van doffe ellende na een anderhalf uur mee ben gestopt. Dit is gewoon bajeswerk. Toch was het er wel gezellig, doch ik moet er wel bij opmerken, dat de opkomst van hun leden niet zodanig is, om er naar huis over te schrijven. Zonde van de postzegel!! Vernieling Al eerder hebben wij gewezen op een zeker vandalisme, dat heerst bij enkele jeugdige snuitertjes van A.F.C. Onze trouwe en onvolprezen groundman Jan Stokkel kon weer enkele radicale vernie lingen melden. Wat doen wij hieraan? Een week niet opstellen of met een flinke lel de club uit. Het laatste lijkt mij de gewenste oplossing. Het is moei lijk een gezin met rond 400 kindertjes in toom te houden, indien de strafmaat regelen met zijden handschoentjes wor den aangepakt. Wanneer wij dat handhaven is onze soos binnenkort gelijk aan een vernielde jeugdherberg. Domineren Kunt U zich nog herinneren, dat wij op ons oude clubhuis aan de onvergete lijke Zuidelijke Wandelweg, ons massaal stortten in de edele kunst van domine ren. Ik zie Nico Scheepens nog met zijn bretels aan, zitten. Als hij kwaad werd, dan begon hij te rammen met die bretels. Tegenwoordig spelen wij dat spelletje nog een enkele keer. De „groten" in dat slimme spel zijn o.a. Dick Been, Tiemen ten Oosten, Jan Nefkens en De Jonkheer himself. Ook Ben Eiserman mag wel eens meedoen. Hij heeft zijn bijnaam van „Kees, de sluiter" ten volle ver diend. Laatst bracht dat nog 98 punten voor de tegenpartij op. Ook Rien Bal heeft een keertje mee gedaan. Een gedeelte van zijn schaarse inkomen ging in andere zakken (niet naar andere zakken) over. Wij geven hem nu wat les. Straks kan hij dan weer eens meedomineren. Het zou overigens voor diverse A.F.C.-elf- tallen zeer nuttig zijn, indien zij ook eens zouden gaan domineren! Raadseltje Onlangs was ik in België bij de Euro pese Kampioenschappen driebanden. Een schitterend tournooi, waar gewel dige prestaties werden geleverd. Ik sprak daar mijn goede vriend Raymond Ceulemans. Dit fenomeen heeft zo on tiegelijk veel wereld- en andere kampi oenschappen behaald, dat, indien hij al die gouden spelden op zijn vest zou ste ken hij er scheef van zou lopen. Ik stelde de Wereldkampioen de vol gende vraag. Als jij je partij van 60 ca ramboles uitmaakt in 60 beurten, hoe vaak heb je dan gestoten. Zijn antwoord was helemaal foutief. En dat voor een wereldkampioen!! Ik mag er nog bij ver melden, dat de enige van alle mensen, die ik> die vraag stelde, het onze voor zitter Henk Kappelhoff was, die de vraag geheel juist beantwoordde. Maar daar is hij dan ook voorzitter voor. Denkt U er maar eens goed over. In de volgende Schakel komt het antwoord. AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG118 TELEFOON (020)-54001 13

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 13