fritzsche vlakt vlakken strakker De Cl Er werd mij van hoger J.C.-hand ver zocht een stukje over mijn elftal te schrijven, en op dat verzoek zal ik dan ook gaarne ingaan. Want tenslotte wor den de jeugdelftallen de laatste tijd (en dat is begrijpelijk) door de troubles rond het eerste nogal in een hoekje gedrukt. Maar hier dus toch iets over deze teams, en wel over de Cl. Deze Cl vormt één der „Bronnen van hoop" voor alle A.F.C.'ers die het voetbal nog als een lust voor het oog zien, en niet als een „mogelijkheid tot borrelen ervoor en dineren erna". De Cl bedrijft n.l. een soort voetbal, dat tegelijkertijd zowel schoonheid als efficiëntie nastreeft. Het gezegde: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", is in verband met het huidige A.F.C. dan ook een waarheid als een koe. De voornaamste redenen van de suc cessen van de Cl (A.F.C.-D.W.S. 4-0, A.F.C.-D.C.G. 2-0, A.F.C.-Zeeburgia 2-0, A.F.C.-Blauw Wit 6-0) liggen mijns inziens vooral in het vlak van de menta liteit. Er is n.l. in al die jaren waarin wij (dit zijn alle spelers van de Cl) samenspelen een teamgeest ontstaan die met geen dineetjes e.d. te fabriceren is. Uit deze teamgeest vloeit weer een inzet voort, die zich al openbaart als men alleen al naar de trainingsopkomst kijkt. Deze ligt voor alle geselecteerde C ju nioren omstreeks de 20 a 25 man waar onder meestal verreweg het grootste deel van de Cl, en dat 2 x per week. Maar overal zijn verbanden te leggen en hier is het verband duidelijk: de voortreffe lijke training, hierbij onze lof en dank aan de heer G. v. Dijk. Deze onderlinge samenwerking komt in het spel dan ook duidelijk tot uiting, waarbij de heer Peeters een groot deel van de zorgen op zich neemt. De prestaties van een team zijn uiteindelijk altijd gebonden aan een leider en gezien die prestaties kan men wel zeggen dat ook dit een voorbeeld van goede samenwerking is. Dit alles als blijk van onze waardering voor de heer Peeters. Behalve al deze factoren betreffende de mentaliteit zijn er natuurlijk nog an dere belangrijke punten, die hier toch echter veelal uit voortvloeien, zoals: de conditie (inzet bij de training) de opbouw (en de afmaak) vertrouwen op elkaar en het opvangen van blunders, tegensla gen, onbeheerst gedrag ed. (geheel en al teamwork). Punten apart zijn natuurlijk de indi viduele techniek en het inzicht, die beide echter ruimschoots vertegenwoordigd zijn. Al deze factoren tezamen vormen ons team, de Cl, zij zorgden voor de huidige stand in de kompetitie (4 punten en 4 wedstrijden achter op nummer één) en zij zullen ons hopelijk tot een waar voetbalteam blijven maken. Flip-Jan van Oenen aanvoerder A.F.C. Cl B-PUPILLEN De laatste maanden hebben wij ver schillende nieuwe B Pupillen mogen be groeten, wij roepen hen van harte welkom toe en hopen dat zij veel voet balgenot bij A.F.C. zullen vinden. Deze nieuwelingen weten nog niet alles wat zij feitelijk weten moeten en voor hen vol gen hier een paar raadgevingen. De trai ning voor jullie is op woensdagmiddag van 2 tot 3 uur, hierbij is het wenselijk een trainingspak te dragen. Na de trai ning en ook na de wedstrijden is het „douchen" geblazen, want wij huldigen het standpunt: „Een gezonde geest in een gezond lichaam". Het is ook een zaak van belang, dat jullie je voetbaluit rusting laat merken, zodat je gemakke lijker je spullen terug kunt krijgen als je wat vergeten mocht hebben. Jullie lei ders vinden bijna na iedere training of wedstrijd voetbalspullen en deze verhui zen dan naar de afdeling Gevonden Voorwerpen bij de heer Stokkel. Het eenvoudigst is om na de training of wed strijd de voetbalkleren die je uittrekt di rect in je tas te stoppen, dan kan je ook niets vergeten! Herhaaldelijk worden er ouders in de kleedkamers gesignaleerd en dat is nu precies iets wat helemaal niet mag. Als jullie zo graag willen voet ballen dienen jullie je ook zelf aan en uit te kleden, dat spreken we hierbij even af hè? Jullie ouders en andere fa milieleden zijn van harte welkom op Goed Genoeg maar zij moeten wel de spelregels in acht nemen. Bovenstaande geldt niet alleen voor onze nieuwe voet balvriendjes maar misschien in nog gro tere mate voor de „OUWE HAP". Als jullie deze Schakel onder ogen krijgen is de Competitie misschien al weer begonnen, letten jullie dus goed op de weekberichten die je in de vorm van het Bulletin ontvangt. Hierin wordt alles gepubliceerd wat betrekking heeft op jullie wedstrijden. De tweede helft van de competitie is officeel 20 februari ingegaan en onze B Pupillen zullen in totaal met 8 teams in het veld verschijnen, te weten 2 competi tie elftallen en 6 Indianen elftallen. Voor de competitie elftallen hebben wij reeds vaste leiders, doch voor de India nen elftallen zouden wij nog 5 vaders kunnen gebruiken. Welke vader die een tikkeltje sjoege van voetballen heeft en daarbij ook nog een bescheiden pedago gisch inzicht heeft wil zich voor deze job melden? Uw telefoontje wordt gaar ne ontvangen door J.C. lid H. A. Over- diek, tel. 42.70.90, of eventueel monde ling op Goed Genoeg. Laten we nu hopen, dat de weergoden ons gunstig gezind zullen zijn en dat we na de winter-pauze onafgebroken kunnen voet ballen. We mogen wel verklappen dat er ook nog enige tournooien in het ver schiet liggen. Maar daar horen jullie t.z.t. nog wel van. Jeugdcommissie Autoschade en modelinrichting Gerard Doustraat 128 Tel.714409 Laagte Kadijk43aTel.224621 Amsterdam 11

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 11