AJAX van) en over onze BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. 5 Het vierde tenslotte is zonder meer een probleemkind. Een probleemkind nu niet in die zin, dat er slecht gespeeld wordt of dat de geest slecht is, maardat er teveel spelers voor één elftal zijn. Door het besluit het vijfde niet in te schrijven is hier een overschot ontstaan. Nu net niet weer zodanig dat er twee elftallen van te maken zouden zijn doch wel zo omstreeks 18 man voor één elftal, het geen een roulatiesysteem met zich mee brengt waar niemand (ook de e.c. niet) gelukkig mee is. Toch is er gelukkig bij de meesten begrip voor en we hopen hierin de komende tijd een bevredigende oplossing voor te vinden. De ranglijst positie is ook van dit elftal zeer goed te noemen (tweede plaats). Al met al dus een bevredigende eerste helft van 't seizoen en we hopen dit ook van de tweede helft te kunnen vermelden. C. Tromp In deze uitgebreide A.F.C.-Schakel vinden jullie iets over de kienmiddag, beroep op onze Jeugd, de resultaten van de jeugdelftallen, de puntenverdeling van de pupillen en de toernooien in de toe komst. De Kienmiddag De traditionele kienmiddag voor onze A.F.C.-pupillen en C-junioren is weer een zeer geslaagde middag geworden (jammer dat er zo weinig ouders zich hebben gemeld voor de Jeugdhoek op de zaterdagmiddag). Een aantal van 177 jongens (ook meisjes) hadden wij beslist niet verwacht maar wij zijn bijzonder blij met zo'n grote opkomst. Het geheel was erg gezellig en de medewerking van onze jeugd was bewonderenswaardig te noe men. De eerste „KIEN" werd dan ook spoedig afgeroepen en het ging daarna zeer snel door tot dat de eerste ronde verspeeld was. De cola en gevuldekoek bracht wat afkoeling bij de van inspan ning rode gezichten. Hierna volgden de andere ronden wat voor vele van onze jongens de spanning ten top dreef en ook wel voor velen te machtig was geworden. Dankzij de vrijwillige medewerking van enige dames kon de stemming wel weer omgebogen worden met een glas cola en een moederlijk woord. Na vijf ronden gespeeld te hebben ging de laatste om het Kien-Koningschap tussen Rob Ver woerd, Martin Meyer, Robert de Ruyter, Peter Korver, Huib Plemper en Koning 1969 Jeroen v. d. Sluys om een prachtige waardebon te besteden aan sportartikelen. Kien-Koning 1970 werd Rob Verwoerd, van harte proficiat Rob! Een woord van dank is zeer op zijn plaats aan al de vrij willige medewerk(st)ers op deze zeer drukke middag, zeer dankbaar zijn wij de gevers van de vele mooie prijzen en ons bestuur. Zij zijn het, die zo'n middag voor onze Jeugd mogelijk hebben gemaakt. Allen zeer veel dank! Een beroep op onze Jeugd Op zondagmorgen 3 januari j.l. liefst om 10 uur had de Jeugdcommissie de ge selecteerde A-junioren d.m.v. het laatst in 1970 verschenen bulletin laten weten een bespreking te willen houden. Het stemde zeker plezierig, zo startte de vice-voor- zitter de heer D. Hermens, te constateren dat onze A.F.C.-Jeugd zo positief ge- interresseerd blijkt door met zo'n 30 jon gens gevolg te geven aan het gedane ver zoek. Als uitgangspunt voor deze bijeen komst zo vervolgde de heer Hermens geldt de gedachte, dat er een beroep op jullie, onze geselecteerde A-junioren, wordt gedaan, om mede te helpen aan de enorme moeilijkheden waarvoor A.F.C. zich gesteld ziet het hoofd te bieden. De moeilijkheden, d.w.z. de slechte resulta ten van de Senioren-elftallen, concentre ren zich en daartoe wil zich deze bespreking beperken tot onze eerste 4 elftallen, de K.N.V.B.-elftallen. Niemand der aanwezige junioren bleek op de vraag van de heer Hermens om zich positief tegenover dit beroep op te stellen afwijzend te staan, waarna het woord aan de voorzitter van de Jeugd commissie, de heer Hulskes werd ge geven. De heer Hulskes leidde zijn be toog in door te zeggen dat de Jeugdcom missie deze bespreking had gearrangeerd om samen met de Jeugdtrainer, de heer G. van Dijk, met de geselecteerde A- junioren van gedachten te wisselen. Maandelijks vindt er een zogenaamde coördinatievergadering plaats, bijge woond door de voorzitters van het be stuur, elftal- en Jeugdcommissie en veelal de trainer(s). Bij de laatste besprekingen heeft men zich praktisch beperkt tot de problemen waarvoor A.F.C. zich gesteld ziet, t.w.: 1de achterblijvende resultaten van onze Senioren-teams, met ons „eerste" in het bijzonder; 2. de trouble om onze Senioren-teams te formeren, maar ook om het nodige aantal spelers te recruteren. Een beroep op de Jeugd heeft voor een Jeugdcommissie zijn vóór en zijn tegen. Primair pleegt een Jeugdcommissie zich normaliter tot taak te stellen zo sterk mogelijke jeugdteams te vormen, de jongens op te stellen waar ze het best tot hun recht komen en zodoende zo moge lijk kampioenselftallen te kweken. In dit nobele streven lijkt de Jeugdcommissie met al de steun van de trainers aardig te slagen, hetgeen een ieder zal beamen na een blik op de huidige standenlijst. Het betekent echt een offer voor de J.C. om nu het clubbelang voorop te stellen, waardoor uiteraard een verzwakking van de Jeugdteams ontstaat. Maar toch, de J.C. staat spontaan en positief tegenover dit beroep en verwacht dezelfde houding van zijn Jeugd. Deze veronderstelling bleek terecht, want met een suggestie van de heer Hulskes, zich stellend in de plaats van het Jeugdlid waarop een beroep wordt gedaan, dit aan te voelen als een voortijdige promotie, betuigden de aan wezigen unaniem hun instemming. De J.C., zo ging haar voorzitter ver der, heeft zich wel ernstig beraden over de consequenties welke er, zoals altijd, aan de nieuwe gedragslijn vastzitten en het was een prettige ervaring te consta teren dat de elftalcommissieleden direct ontvankelijk bleken voor het wensenpak ket dat de J.C. met de heer Van Dijk bij de bereidverklaring voorlegde, t.w.: een junior blijft jeugdlid en dus ressorteren onder de J.C., ongeacht zijn plaatsing in een seniorenteam. Het inzetten van een junior in een seniorteam vindt eerst na overeenstemming met de J.C. plaats; ge durende een eerste reeks van wedstrijden blijft de junior de jeugdtraining volgen. Eerst na een definitieve verkiezing in een seniorenteam zal de junior overgaan naar de seniorentraining en dan wel toe gevoegd worden aan de training van het eerste/tweede elftal, ongeacht zijn plaat sing in een eventueel lager team. Indien mocht blijken dat de keuze voorbarig is geweest, valt de junior terug onder de J.C. en zal plaatsing in een lager seniorenteam dan het vierde elftal eerst na overeenstemming met de J.C. plaatsvinden. De begeleiding door Jeugd trainer en de J.C. staat derhalve voorop. Na nog enige gedachtenwisseling met junioren, die weliswaar hun spijt betuig den over de mogelijkheid van resultaat vermindering van hun huidige elftallen enerzijds, doch anderszijds toch wel ent housiast over de kansvergroting waren, besloot de J.C.-voorzitter zijn relaas als volgt. In de laatste tijd was het bepaald te leurstellend geconfronteerd te worden met de mening van de buitenwacht, dat de slechte resultaten van A.F.C. gevolg zouden zijn van een slecht jeugdbeleid. Elke A.F.C.-er weet hoe mank deze ver onderstelling gaat; des te meer zou een slagen van voortijdig ingezette jeugdspe lers zowel voor jullie, als voor jullie jeugdtrainer en de Jeugdcommissie een grote genoegdoening betekenen. Veel success!!! AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 5