Resultaten van de groene velden Het eerste Zaterdagvoetbal 3 U kent misschien al, o.a. door artike len elders in dit blad de posities van enkele onzer elftallen. Voor de goede orde loop ik alles nog even met u langs. Ik moge opmerken, dat het gaat om de toestand van 10 januari 1971. K.N.V.B. Het eerste mist nog steeds penalties maar gelukkig nog niet de aansluiting. Onderste drie: Hollandia 13-9, Stormvo gels 12-8, A.F.C. 13-8. De onderste drie in de afdeling van het tweede zijn: D.W.V. 2 10-7, J.O.S. 2 11-7, A.F.C. 2 11-7. Het derde staat op de vierde plaats (13-14) en heeft 6 punten minder dan lei der Kennemers 2. Ook het vierde staat onderaan: D.J.K. 2 13-10, O.V.V.O. 3 13-9, A.F.C. 4 13-9. Afdeling Amsterdam Het vijfde bevindt zich op de tweede plaats (13-8) achter Animo 2 met 13-11. A.F.C. 6 is een rustige middenmoter met 11 uit 13. Zeven staat met acht uit tien slechts drie punten voor op D.W.G. 4, dat de rij sluit. Het achtste kan nog voor uit: uit A.S.V.K. 3 13-21, Aristos 3 13- 16, A.F.C. 8 11-15. Negen en tien staan met respectievelijk 13-11 en 11-9 op on interessante middenplaatsen. De stand on deraan bij het elfde ziet er aldus uit: D.V.A.V. 5 12-4, A.F.C. 11 7-1, C.T.O. '70 5 9-1. Het veelbeschreven twaalfde staat bo venaan. Kijk zelf maar: A.F.C. 12 11-18, Sloterdijk 6 8-16, De Meteoor 7 9-12. Volgende keer beter? Wij hopen het en zullen u er over berichten. J. T. S. De feestdagen zijn voorbij en de be slissende fase van de competitie staat voor de deur. Bovenaan het lijstje met goede voornemens en wensen voor 1971 staat voor velen en zeker bij mij de wens om A.F.C. in de eerste klasse te behou den. Maar wat heeft ons nu in die huidige benarde positie gebracht en hoe liggen onze kansen om de competitie boven die twee fatale onderste plaatsen te beëindi gen. Dit zijn vragen, waarmee ook wij spelers ons veelal dagelijks bezig houden. Het grote probleem is echter, dat de oorzaken niet altijd duidelijk aanwijsbaar zijn. Natuurlijk is de constatering dat wij veel te weinig doelpunten maken wel een van de belangrijkste en direct aanwijsbare oorzaken Maar zelfs ondanks deze wetenschap ligt de oplossing van het pro bleem, het opvoeren van de productivi teit, binnen de huidige mogelijkheden niet voor de hand. Toch was A.F.C. met vrijwel dezelfde spelers in voorgaande jaren één van de meest productieve eerste klassers. Die kentering, die wij in dit seizoen ervaren, is m.i. ook niet tegelijk met de trainers wisseling aan het begin van het seizoen ingetreden. In dit verband wil ik eraan herinneren, dat er in het vorige seizoen reeds een teruggang in inspiratie te zien was. Zelden was het afdelingskampioen schap gemakkelijker voor ons bereikbaar, doch in die laatste beslissende wedstrijden ontbrak er al iets van de bezieling, die bij eerder behaalde kampioenschappen wel aanwezig was. De oorzaken hiervoor waren en zijn naar mijn mening ook thans nog voor een niet onbelangrijk deel te zoeken in het feit, dat er voor diverse spelers andere belangen (sterker) op de voorgrond zijn komen te staan, belangen zoals huwelijk, maatschappelijke positie, studie etc. etc. Daarbij komt dat de gemiddelde leef tijd van het eerste elftal hoger en lang zamerhand wellicht te hoog is geworden, doordat er niet of nauwelijks verjongd kon worden ten gevolge van een onvol doende aanvulling uit de jeugd. Wat betreft de tot nu toe in deze com petitie gespeelde wedstrijden kunnen we dan ook niet meer aanvoeren, dat we steeds maar weer pech hadden en onge lukkig verloren of gelijk speelden. Na tuurlijk gingen er bij ons diverse ballen schlemielig in en vlogen onze eigen scho ten en kopballen nèt naast. Een dergelijke „pech" kan echter geen 13 wedstrijden duren en dus zijn er ook andere oorza ken, zoals ik hiervoor er al enkele noem de. Er resten ons nu nog 9 wedstrijden, waaruit wij minimaal 12 punten moeten halen. Niet gemakkelijk, doch zeker haal baar. Thuiswedstrijden tegen Zandvoort- meeuwen, Hollandia, Stormvogels, Spar taan en D.C.G. moeten voldoende pun ten kunnen opleveren om de basis voor die 12 punten te leggen. In de uitwed strijden tegen Rood Wit, Z.V.V., S.D.W. en Uithoorn moeten dan de resterende punten binnengesleept worden. Naast een door de trainer en e.c. uit te stippelen aangepaste tactiek is het ech ter een absolute voorwaarde dat in al die wedstrijden de nodige wilskracht en inzet aanwezig is. In de eerste plaats zal die wil en concentratie er bij ons, spelers zelf moeten zijn, maar daarnaast zal het elftal als geheel geïnspireerd dienen te worden. Tot slot zou ik nog de niet te onder schatten steun van alle A.F.C.-ers als supporter willen oproepen. Het doet ons beslist wel wat wanneer wij, zoals tegen Rood Wit en D.C.G.duidelijk hoorbaar gesteund worden. Het is toch te gek, dat tijdens de an dere wedstrijden de aanmoedigingen van slechts een handjevol supporters en voor de rest van onze reserves en Jeannette moeten komen. En die paar A.F.C.-ers, die menen niet over voldoende volume of niveau te beschikken, laten die zich dan eens belasten met bijv. de organisa tie van een ons luidkeels aanmoedigende welpenschare. Per slot van rekening smaakt uw bor rel of pilsje op een heel druk „GOED GENOEG" en na een overwinning van A.F.C. veel beter. Probeert u het eens. Ernst Huisman De resultaten van onze vier zaterdag elftallen zijn gunstiger dan de e.c. had verwacht. Potentiële kampioenen zijn er niet bij, doch dat behoeven wij ook niet. Zolang wij meedraaien met de rest is het ons goed, in dat opzicht is het motto van de Olympische Spelen (meedoen is be langrijker enz. enz.) wel geheel op de Zatten van toepassing. Het eerste doet het na een aarzelend begin zonder meer goed. Enkele oudge dienden en nieuwkomers tezamen vor men nu een redelijk elftal, dat zeer ver standig voetbal speelt; zo verstandig zelfs, dat in een oefenwedstrijd het zondag- eerste tien minuten voor tijd nog maai op 1-1 stond (waarbij de Zatten zelfs nog twee kansen lieten liggen!) en pas in de laatste minuten een beslissing kon af dwingen. Momenteel wordt een positie in de kopgroep ingenomen zonder overigens een serieuze gegadigde te zijn. Het tweede heeft het, als elk jaar overi gens, zeer moeilijk. Het is een merk waardig feit, dat het spelen in het tweede veel zwaarder is dan in het eerste. De tegenstanders zijn* in 't algemeen jonger en feller en bovenal veel harder, toch zijn wij voor elke tegenstander moeilijk, verdedigend altijd sterk; alleen laten we teveel kansen liggen, zodat we vaak met een gelijkspel genoegen moeten nemen, waar een overwinning juist zou zijn ge weest. We staan op de voorlaatste plaats maar met 7 punten voorsprong op K.M.V.Z. 2, zodat we goede hoop heb ben ons ook dit jaar het degradatie spook van 't lijf te kunnen houden. Er is gelukkig elk jaar weer één tegenstan der die zwakker is dan wij Het derde is evenals het eerste zwak begonnen (drie nederlagen!), maar toon de na enkele ingrepen een zeer goede mentaliteit en vocht zich een weg naar boven met als gevolg, dat nu een zeer goede positie in de middenmoot wordt ingenomen. Dit is werkelijk boven ver wachting daar de e.c. een zeer moeilijk seizoen voor dit elftal voorzag maar ge lukkig hierin beschaamd werd.

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 3