Mixed Pickles BeGunstiGino vAn onze AóveRtieeRöeRS, fiouót: öe scltAkel in stiAnó Waarom? A B.C. is gedegradeerd en dat is slecht nieuws al was dit slechte nieuws niet helemaal onverwacht. Het woord: Waar- om? slaat dan ook niet op de degradatie van ons eerste honkbalteam maar op enige werkwaardige publicaties met name in de Telegraaf, over A.B.C. Waarom kregen de reds een zó slechte pers? En waarom propageerde de honkbal- medewerker op zo'n sterke wijze eigenlijk: op zo'n vinnige wijze fusie tussen de leidende Amsterdamse honkbal clubs die qua ledental en bekendheid wel leidend zijn, maar allerminst qua resultaten. De honkbalscribent bracht Haar lem als voorbeeld en bleek het zeer logisch te vinden als bijvoorbeeld A.B.C. en O.V.V.O. zouden samengaan. Waarom. Ik heb sterk de indruk gekregen dat deze overigens goed op de hoogte zijnde medewerker honkbal zuiver pro- pessioneel bekijkt. Dan beziet men de situatie zoals men dat in de commerciële factor doet: er wordt door firma A. te weinig verkocht en geen winst gemaakt. Dat geldt ook voor firma B. in dezelfde branche; all right, laten nu A. en B. samen gaan in de A.B.C. (combinatie) dan zal je eens wat beleven! Indien men dit ook gaat toepassen op de sport, dan verwaarloost men geheel de belangrijke clubfactor, zeker wan neer het gaat om clubs in de amateur-sector. Iedere club maakt haar grootste bloeiperiode als de resultaten goed zijn. Dat is zo klaar als een klontje. Kijk maar naar de gang van zaken bij A.F.C. in de afgelopen tien jaar. Maar als er een terugslag komt dan blijft de club toch de club. Kijk maar naar het zeer actieve clubleven in Quick den Haag en HBS In de competitiestand een onbelangrijke derde en een onbelangrijke tweede klasser, maar eerste klassers als club, als vereniging. Dat woord „vereniging" zegt het nog beter, daarin „verenigt" men mensen, die met met heel onbekende of heel andere mensen in één pot willen worden gestopt in de hoop dat de stamppot bij het publiek beter zal smaken dan de aparte ingrediënten. Het resultaat van een club is belangrijk, maar het samenleven in die club is belangrijker. Het is sportief gezond en onder elkaar prettig als de club prima resultaten boekt en kampioenschappen behaalt. Maar als er nu eens tegen slag komt en degradatie dreigt of volgt? Als hetgeen de sportgoden mogen verhoeden A F C erg zwak zou staan tegen het einde van het seizoen en onze vrienden van de Spartaan óok, dan zit ik liever met A.F.C. volgend jaar in de tweede klas dan met de A.F.C.de Spartaan Combinatie in de eerste klas. Een club betekent in je leven iets meer, zelfs iets belangrijkers dan een organisatie tot het behalen van zo veel mogelijk winstpunten. Ik hoop echt dat men in ABC ook zo denkt en dat de honkbal-medewerker van de Telegraaf zo iets tenminste kan gaan begrijpen. „lady-speaker" Toegegeven dat het op de groene velden dit seizoen voor A.F.C. belabberd is begonnen, maar er zijn toch ook goede dingen te vertellen van „Goed Genoeg". Het beste nieuws is wel dat wij thans over een even charmante als voortref felijke „lady-speaker" beschikken in de persoon van Mevrouw Pamela de BieNietvelt. De wijze waarop zij haar niet zo gemakkelijke taak verricht bewijst weer eens hoe goed iets wordt gedaan dat men voor zijn plezier doet. „Heb ik een aantrekkelijke stem?" vroeg zij, toen ik de radiokamer binnenkwam, aangelokt, zoals ik zei, door die aantrekkelijke stem. „Weet je dat wérkelijk niet?" vroeg ik met het wantrouwen dat iedere journalist heeft na vele, vele interviews. ,Hoe moet ik dat weten? Het is een vreemd idee dat je stem uitgaat maar dat je die zelf niet hoort. Maar ik vind het echt leuk werk, dat ik blijf doen." Dat vond ik in ieder geval prettig om te horen. „Hoe ben je er aan begonnen?" Alle goede zaken zijn duidelijk, dat bleek nu ook uit haar duidelijke antwoord. „Nou, doodgewoon. Ze vroegen mij om het te gaan doen en ik dacht, dat is leuker dan op A.F.C. de hele dag rond te hangen. Dan heb je wat te doen voor de club. Nou, om kwart voor één kom ik in de radiokamer, dan ga ik een programma maken en om kwart over eén ga ik plaatjes'draaien. Mijn bedoeling is dat de mensen op de tribunes in de sfeer komen. En dan kom ik in de rust met de tussenstanden van andere clubs, als het even kan uit onze afdeling en van de ere-divisie. Dan weer een muziekje en na afloop van de wedstrijd de uitslagen, een „tot ziens" en een opwekking om de volgende zondag mee te trekken met de uitwedstrijd van A.F.C.". Pamela de Bie doet het graag en dus doet zij het goed. Ik heb haar gevraagd, de plaat „Congratulations" klaar te leg gen en direct te draaien bij het eindsignaal als we gewonnen hebben. Dat wil Pamela best doen maar tja, die laatste woorden: als we gewonnen hebben Klaverjas Er mag niet geklaverjast worden (of klavergejast, hoe is het eigenlijk?) als er gevoetbald wordt. Heel verstandig, alleen Gerard van Nigtevegt heeft het anders begrepen. Die zei grinnikend: „Jullie hebben het fout. Er mag met gevoetbald worden als er geklaverjast wordt." Ik wil niet roddelen in de Schakel, maar ik zou zó een paar namen kunnen noemen van oudere heren, die het best zouden willen hebben zoals Gerard het vertelde Gewonnen! In Mixed Pickles moet toch altijd iets verschijnen dat U elders in het nummer niet vindt en daarom nu iets over een daverende AFC overwinning. Die overwinning werd behaald in de langzamerhand befaamde „quiz" van de „144", de bekende club van Sportmensen. Voor A.F.C. kwamen uit Frans v. d. Bor, Jan van Dijk en Ernst Huisman, De tegen partij bestond uit Eddy Pieters Graafland, Jan Suurbeek en Simon de Wit. Scheidsrechter (quizmaster) was Leo Horn. Onze secretaris-winnaar Jan van Dijk zegt: Er stonden dus eigenlijk vijf A.F.C.ers voor het voetlicht! Een aantal vragen kan ik mij nog herinneren, alhoewel niet alle antwoorden hierop. Het was nogal rumoerig in de „zaal" (Bierkelder Amstel-Brouwerij). De vragen werden persoonlijk gesteld. Indien goed beantwoord: 5 punten. Indien het team antwoordde: 3 punten. De einduitslag was 3013 voor A.F.C. 5

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 5