S. DE BOER A. DEN HARTOG Onze jongsten Merkelbach Van toverlantaarn tot televisie Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Amsterdam Gelden beschikbaar voor lste hypotheek BeGunstiGincj van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Deze regelmatige discussies versterk ten onze homogeniteit dusdanig, dat we een seizoen zelfs kampioen werden. Onze wedstrijden waren vol afwisseling. Voor de rust ging het meestal matig. Daar wa ren we nog zelden voltallig. Een keer moesten we de scheidsrechter zolang aan de praat houden, totdat de reglementair noodzakelijke achtste man eindelijk met een taxi het veld kwam oprijden. Geluk kig had de laatkomer zich tijdens de rit al verkleed, zodat de ongeduldige fluitist direkt kon laten aftrappen. Donderspeech In de pauze gaf leider Otto een don derspeech a la Lotsy en in de tweede helft liep het dan meestal gesmeerd. Bo vendien waren we weer kompleet ook. Het was geen zeldzaamheid, als we na een gelijke ruststand plotseling onze te genstanders overklasten en doelpunten aan de lopende band maakten. Het ge rucht gaat, dat we eens zes goals binnen drie minuten scoorden. Persoonlijk acht ik dit overdreven, maar het tekent toch de explosieve mogelijkheden, die in het cabaret schuilden. Op een goede dag ging captain George naar Zweden en daarmee was het cabaret passé, bij de medewerkenden een schat van prettige herinneringen achterlatend. Komen we nu terug op het telefoontje. U zult het al wel begrepen hebben. Via Stockholm, Genève, Kopenhagen, Waal wijk en Amsterdam was George in Dus- seldorf terecht gekomen, waar de schrij ver dezes nu ook al weer meer dan 11 jaar domicilie heeft. George had slechts drie dagen (en drie nachten) en het was dus doorwerken geblazen. De eerste avond bleek veel te kort om ook maar het nodigste door te nemen. De achterstand op alle gebieden was groot. Het werd iets later die avond. Op de beurs deed George nieuwe krachten op voor de tweede zitting op zaterdagavond. We wilden het nu fijntjes houden, doch Leo Smits had lont geroken en doorkruis te dit plan. Samen met nog een paar an dere enthousiaste lieden kwam deze oud- H.B.S.-er naar boven om de captain van het oude cabaret te begroeten. Ook in Düsseldorf bleek de verstandhouding tussen H.B.S. en A.F.C. voortreffelijk. Bovendien waren Leo en George samen een tijdlang op de payroll van dezelfde wereldfirma, zodat aan conversatie geen gebrek was. Wat later op de avond daverde het door Oberkassei van het gezang van het prachtige type liederen zoals: geen woor den, maar daden". Er was cabaret uit gebroken in deze anders zo gedegen woonwijk. Of George de derde dag nog wat op windends beleefd heeft viel bij het schrij ven van deze regels niet vast te stellen. In verband met de inspanningen op de voorgaande dagen, werd allerzijds beslo ten vroeg naar bed te gaan. Tenslotte kan de boog niet altijd gespannen zijn! Ad. Elke zaterdag, vrijwel de gehele dag, is er op onze velden een happening waar zelfs de kabouters hun vingers bij aflik ken. Wat gebeurt er dan zult u zich af vragen. Wel, zaterdag, dat is de dag van de toekomst, de dag van onze jongste voet ballers onze pupillen. Iedere oprech te A.F.C.-er moet hierbij zijn want als hij dit niet is dan doet hij zichzelf veel te kort, omdat hier dan valt te genieten van „fraai voetbal" en „ware kameraad schap", zaken waar een A.F.C.-er toch zozeer op gesteld is. Wij hebben nu 8 A-pupillenteams en 6 B-pupillenteams, waarvan er 5 in een onderlinge competitie spelen. Wat dacht u bijvoorbeeld van de wedstrijd Sioux- Navajo's die op de steppen van „Goed Genoeg" eindigde in een 1-0 overwinning voor de Sioux; maar ja de Sioux hadden dan ook een listige stelling opgebouwd met 11 man voor het doel en sloegen op de juiste momenten genadeloos toe met een zekerheid die de toeschouwers het de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip bloed in de aderen deed stollen. U hoort wel dat de bezoekers op zaterdagmorgen het niet gemakkelijk hebben. Maar laten wij eens een wedstrijd vol gen van een onzer A-pupillenteams die allen in de competitie van de A.V.B. spe len. Wij volgen de wedstrijd A.F.C. pu pillen A-7 tegen R.A.P. pupillen A-3. 13e minuut tweede helft, onze rechtsback drijft de bal op (zijn specialiteit) en geeft een haarzuivere pass naar zijn rechts half, deze man passeert op de hem zo vertrouwde wijze 3, nee 4 man (ik weet het niet precies, daarvoor ging het mij te snel) en schuift dan de bal door naar zijn rechtsbuiten, ook een jongen die reeds een grote faam verworven heeft. Deze snelt met de bal verder en geeft dan een zeer sluwe „trekbal". Linksbinnen, goed meegekomen, krijgt de bal „vol op de slof" en een ziedend droog schot klimt ijselijk snel naar de bovenhoek. Nou ja, het schot ging net over, maar de aanval was „goed genoeg" voor een doelpunt en u voelt wel dat u veel, zeer veel mist als u deze hartverwarmende acties niet meemaakt. Daarom, tenzij u vreest dat uw zenu wen deze beproevingen niet kunnen door staan, zeg ik u: „Tot ziens op A.F.C." A.D.J. SURINAMEPLEIN 72 J TELEFOON 18 83 66 3

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3