marshall ff Van Trim en scheidsrechter Cabaret BROQUE'S drukkerij joh. meijer •7fa-óeééeSts-A&eS' IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN BLOEMEN kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 poolt allen mee, het is voor a.p.c. Deze noodkreet uitte voorzitter Jas pers, van de K.N.V.B., afd. Amsterdam, op de jaarvergadering van deze bond op 13 oktober j.l. in Kras. Waarom deze noodkreet? 1. Een groot tekort aan scheidsrechters voor de jeugdafdelingen van de bond en voor de res. 4e klasse. 2. In het huidige seizoen nemen ruim 200 elftallen meer deel aan de com petitie. Wanneer u het bovenstaande goed tot u hebt laten doordringen, zult u beseffen, dat wij momenteel in onze voetbalwereld op een punt zijn beland, dat om duide lijke hulp vraagt. Want wat is de konsekwentie van dit alles? Indien geen oplossing wordt gevonden voor het bovenstaande, zal de jeugd in Amsterdam op voetbalgebied een don kere toekomst tegemoet gaan: a. omdat op de straten en in de plant soenen niet mag worden gevoetbald, zoals wij dit in onze jeugd hebben gedaan. b. omdat, wanneer geen hulp wordt ge boden, de verenigingen niet langer een grote jeugdafdeling kunnen hand haven. De bond stelt namelijk, dat wedstrij den, welke geen doorgang kunnen vinden omdat geen leiding aanwezig is, niet meer zullen worden gespeeld. Nu weet u allen, dat onze vereniging bestaat uit één derde jeugdleden, u weet ook dat A.F.C. in Buitenveldert een so ciaal doel heeft om de jeugd van de straat te houden en hen in de gelegenheid te stellen om onze geliefde voetbalsport te beoefenen. Daarom dit stuk in de Schakel. U trimt misschien, zonder enige dwang; het gevolg is vaak, dat u wel eens overslaat omdat u geen zin heeft. U heeft vroeger gevoetbald, en u heeft veel plezier aan uw sport beleefd, altijd onder leiding van een echte scheidsrech ter. Waarschijnlijk voetbalt uw zoon of zo nen in ons A.F.C. of gaan zij in de toe komst onze kleuren verdedigen. U ziet uzelf terug in het shirt en u hoopt dat uw zoon eens zó zal uitblinken dat hij een belangrijke schakel in één onzer elftallen gaat worden. Dit kan echter niet, wanneer u niet bereid bent om op zondag één of twee jeugdwedstrijden te fluiten. Daarom A.F.C.-ers, laat eens zien, dat ook wij een vereniging zijn, die leden hebben, die zelfwerkend willen zijn. De Jeugdcommissie stelt zich voor, dat 20 vaders of oud-voetballers zich zul len melden bij de heer Bonnet, Neder- sticht 65, tel. 421915, zodat onze jeugd op zondag kan blijven voetballen. Wanneer 20 heren zich melden, kan gemakkelijk een roulatiesysteem worden ingevoerd, zodat u om de paar weken in het veld uw opv-achting als scheidsrech ter kunt maken. U bewijst uw club er een grote dienst mee en de jeugdcommissie en het be stuur heeft een zorg minder om onze grote vereniging goed te laten draaien. En goed draaien doet onze club al 75 jaar, dus ook de volgende 25 jaar moet goed georganiseerd volbracht worden. Tenslotte dit: uw echtgenote zal het heerlijk vinden, wanneer u uw reeds ge vormde buikje weer verliest, doordat u één parool heeft: Door voor onze A.F.C.-jeugd te gaan scheidsrechteren, triin ik ook en mis schien nog beter. Wij rekenen op u! En bij voorbaat na mens onze jeugd van harte dank. S. van G. Toen Ulla en ik vrijdagavond de 25e september 1970 omstreeks 8.15 uur de telefoon hoorden rinkelen, konden we niet vermoeden, dat dit de inleiding zou zijn tot een weekend, waarin A.F.C. (en H.B.S.) troef waren. Opdat u dit verhaal kunt volgen, zij vermeld, dat zo'n jaar of twintig geleden in A.F.C. regelmatig een elftal de wei inging met lieden, die voor hun plezier voetbal speelden. Nu is dit uiteraard in deze goede club altijd wel de bedoeling, maar deze jongens hadden inderdaad gein. Zozeer zelfs, dat het zesde van die dagen, zich onder de deskundige leiding van ene George Zeegers de bijnaam „Het Cabaret" verwierf. AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 Moesbergen, Brand, van Tiel, Wille, Immig waren met ondergetekende enkele der vaste namen in dit wakkere ploegje, dat zich zondagsmorgens op de modder- velden rondom Kudelstaart evenzo thuis voelde, als op het onvolprezen derde veldje aan de Wandelweg. Na de praktijk hadden we theorie bij de potkachel in het clubhuis. Zo serieus waren we toch ook weer. We analyseer den het spel van onze toekomstige tegen standers in detail en gingen daarbij zover, dat we ook de bodemgesteldheid der vel den erbij betrokken. Zo ontwikkelden zich vaak heftige dis puten, welke taktiek op klei en welke op turf wel de beste zou zijn. Hans Gala- vazi als deskundige hielp ons bij de beschouwing dezer bodemproblemen af en toe een handje. Soms kwamen we er echter toch niet uit en gingen dan nog verder. Naar de Binnen-Bantammerstraat bijvoorbeeld, waar we in het knusse tentje van Blonde Greet ons de Bami goed lieten smaken. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 720140 2

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 2