■■I Resultaten v/an de groene velden JAC. DEEN N.V. Leverancier Hotelbenodigdheden en - apparatuur P. LEIJENAAR Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 49 41 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 50e Jaargang oktober 1970 No. 4 De prestaties van vooral ons eerste vallen tegen. Twee punten uit 5 wed strijden met de doelcijfers 2 voor en 7 tegen is ronduit gezegd veel te weinig. En toch doet een nadere beschouwing van een en ander toch alles voor de toe komst nog hopen. Behalve de game tegen O.V.V.O. (welke met 3-0 werd verloren), zijn de andere wedstrijden steeds van een dusdanige kwaliteit geweest, dat ook vier punten meer in ons saldo hadden kunnen staan. Blijft het feit, dat bijna alle sco ringskansen onbenut worden gelaten. De terugkeer van Wout Koppen, die onze beide goals scoorde, bracht verbetering. Afgelopen zondag tegen De Spartaan werd in het veld een zeer goede prestatie geleverd en dat zonder de makkers Jaap Draisma en Hans Vlietman, die in de wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen een waarschuwing kregen en voorlopig ge schorst zijn. Over deze waarschuwingen, welke volgens de meeste kijkers ten on rechte werden uitgedeeld, is veel te doen geweest. De scheidsrechter bleef bij zijn ziens wijze en wij zitten enkele weken met de gebakken peren. Andere teams De verrichtingen van het vierde vallen wat tegen. Misschien dat hier de blessure van de bezielende captain Frans Kat van invloed is? Het derde draait goed en staat nu met D.C.G. op een gedeelde bovenste plaats. Ook het tweede laat te veel punten in handen der tegenpartij liggen. Op een mooie overwinning (uit) tegen R.C.H. is een onbegrijpelijke reactie gevolgd. Na tuurlijk moesten er door opvullingen in het eerste gaten worden gedicht. Ook in het tweede vielen twee schor singen en wel in beide gevallen voor be moeien met de leiding. En dat kan wel vermeden worden. Men vraagt een pro fessioneler instelling van de spelers. Het is vaak moeilijk, we weten het, maar be heersing dient toch het wachtwoord te zijn. Niet alleen dat men zichzelf du peert, maar ook de clubgenoten. Deze periode is een duidelijk voorbeeld. Vier geschorsten in de hoogste twee elftallen werpen ernstige problemen voor de elf- talcommisie op. Beheersing Mag deze beheersing van iedereen worden gevraagd? Ja. Ondanks het feit, dat via de talrijke televisie-voorbeelden veel misstanden ons amateurvoetbal bin nensluipen. Elke scheidsrechter zal u ver tellen, dat het spel in onze kringen weer harder is geworden. Dezer dagen vernam ik tot mijn ver bazing en verontwaardiging, dat men zelfs in wedstrijden tussen zeer jeugdige amateurvoetballers elkaar in het gezicht spuwt. Ik weet het, er zijn top-prof-voet- ballers (ook Nederlanders), die dat ook doen, maar de leiding der amateurclubs dient toch ernstig toe te zien. De lol, het plezier, gaat er anders toch geheel af. Lagere teams In onze lagere regionen wordt met wisselend succes gespeeld, en ook nog wel met plezier. Het zesde b.v. speelt re gelmatig bere-wedstrijden. Men verliest wel regelmatig, maar men kijkt toch met veel genoegen op de wedstrijden terug. Ook de Zatten-afdeling doet niet hele maal wat verwacht wordt. Ook hier kan men de oorzaak aanwijzen. In het alge meen is fris bloed moeilijk aan te trek ken voor deze afdeling. Prominente zon dagsspelers mogen nu eenmaal niet zon der meer overwippen. In de volgende Schakel, die half de cember zal verschijnen, zullen we u, als de helft van de competitie, over het al gemeen bereikt is, wat uitvoeriger onder de ogen komen. J.T.S. Ook vooi A.F.C. „Goed Genoeg"

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1