AJAX Van de brug BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 49 41 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 50e Jaargang september 1970 No. 2 Wat zal het nieuwe seizoen ons bren gen? Er wordt ernstig getraind, de ani mo is verheugend en over diverse oefenwedstrijden mogen wij zeker niet ontevreden zijn (op het moment dat dit artikel wordt geschreven staan de wed strijden tegen Drachten nog voor de deur). Onze nieuwe trainer, dhr Hoeben, pakt de zaken energiek aan. Wij zien zijn verder optreden dan ook met vertrou wen tegemoet. Aan voorspellingen zal ik mij niet wagen; wanneer een ieder zijn plicht doet is er geen enkele reden voor pessimisme. Maar het krachts verschil wordt steeds kleiner, dus is het zaak om op onze tellen te passen. AROL-toernooi Nu dit eenmaal zo trotse toernooi voor de laatste maal verspeeld wordt, hoopt Uw bestuur dat ons eerste alles zal doen om de beker een zeer waardevol bezit voor AFC te be houden. Dat is ons in de kleine vijftig jaar nog maar tweemaal gelukt! Maar driemaal is scheepsrecht! Ons wordt nog al eens gevraagd waarom wij ophouden met dit zo bekende toernooi, dat eertijds gold als de officieuze opening van het Amsterdamse voetbalseizoen en jaren lang de kurk was waarop AFC in finan cieel opzicht dreef. Het antwoord is, dat wij geen traditie willen handhaven om der wille van de traditie alléén. Na de invoering van het betaalde voetbal liet het Amsterdamse publiek ons in de steek, de belangstelling van onze eigen leden verminderde zien derogen, de animo van de deelnemende clubs ons eigen elftal niet uitgezon derd daalde elk jaar. Daarbij kwam nog dat de E.C. weinig prijs stelde op de AROL als oefenpartij. Kwam daarbij misschien het bijgeloof een rol spelen, dat wilde dat de AROL-bekerwinnaar veelal een heel moeilijk seizoen tegemoet ging? Hoe dan ook, er is ons alles aan ge legen dat dit laatste toernooi een succes wordt en ik doe dan ook een zeer drin gend beroep op al onze leden en dona teurs om 5 en 6 september a.s. acte de présence te geven op Goed Genoeg, als mede bij de thé-dansant in ons clubhuis op zaterdag 5 september. Gaan wij toe naar Hoofdklassen? Op instigatie van DCG zijn de Am sterdamse eersteklassers bijeen geweest met als onderwerp van gesprek de wen selijkheid om te komen tot een gedeel telijke of volledig vermenging van West I en II. Een meerderheid voelde hier veel voor (waaronder AFC) omdat het ongetwijfeld attraktief is eens tegen an- deze verenigingen in de competitie uit te komen dan jaar in, jaar uit tegen dezelf de clubs, hoe goed de onderlinge ver standhouding ook geworden is iets waaraan wij grote waarde hechten. Een en ander heeft er, via een bespre king in Den Haag onder auspiciën van de districtsbesturen tussen clubs van West I en II, toe geleid dat een lande lijke enquete is ingesteld over de wense lijkheid om te komen tot vorming van 1, 2 of 3 Hoofdklassen. Van de 73 eer steklassers hebben 72 aan de enquete deelgenomen, met het volgende resul taat: Voor één hoofdklasse: 2 Voor twee regionale hoofdklassen: 15 Voor drie regionale hoofdklassen: 22 Voor handhaving huidige toestand: 33 Het valt ons mee, dat meer dan de helft der clubs vóór instelling van een of meer hoofdklassen is. Dit lijkt ons in het belang van verbetering van het spel peil en wij zien de verdere ontwikkeling dan ook met veel belangstelling tege moet. Wij vrezen echter, dat de meer derheid van de clubs uit de lagere af delingen weinig voor een hoofdklasse zullen voelen, omdat dit in feite een degradatie van hun club betekent. Wij wachten af! Dick Bessem 70 jaar 2 september a.s. hoopt ons erelid en oud-voorzitter Dick Bessem zijn 70ste verjaardag te herdenken. Wij wensen hem, alsmede zijn vrouw en kinderen van harte geluk met het bereiken van deze mijlpaal en wensen Dick nog heel veel jaren in goede gezondheid temidden van zijn gezin en zijn vele vrienden. Henk Kappelhoff. AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) 54001

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1