marshall 0 Van 6s Van de brug Ter gedachtenis BROQUES* drukkerij joh. meijer -ó&éteït sAoeS' IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN BLOEMEN Met het overlijden van ons erelid Jacques van Ooij (Takes voor zijn jeugd vrienden) is ons een van de opmerkelijk ste figuren ontvallen, die ooit een belang rijke rol in de leiding van A.F.C. hebben vervuld. Een krachtige persoonlijkheid met een helder verstand, eigenwillig en daardoor soms moeilijk voor zijn om geving, doch ongetwijfeld ook voor zich zelf. Voor mij is hij de grote man van onze verhuizing van Oost naar Zuid ge weest. Hij was vol vertrouwen in de kwantitatieve en kwalitatieve ontwikke ling van dit stadsdeel. Voor hem zal het wel de grootste teleurstelling zijn geweest, toen door de wereldwijde economische crisis de verwachte uitbreiding stagneer de en AFC met de ondergang werd be dreigd. De latere ontwikkeling heeft hem toch in het gelijk gesteld, vooral toen de in het uitbreidingsplan reeds voorziene tweede verhuizing op zo'n brilliante wij ze werd geëffektueerd. Jacques was een man van stijl, van prettige omgang die het leven zoveel leefbaarder kan maken. Ik heb mij wel eens afgevraagd of zijn liefde voor fraaie, volmaakte vormen wellicht ook de oor zaak is geweest, dat bol en vierkant, de bal op het echte of symbolische groene laken (of dat nu om een biljartbal, een voetbal of een cricketbal ging) in zijn zaken en liefhebberijen zulk een grote rol hebben gespeeld. Wie ooit heeft mo gen beluisteren met hoeveel liefde hij wist te vertellen, welk een geweldig vak manschap en toewijding ervoor worden vereist om een zuivere biljartbal uit het levende materiaal van een olifantstand te draaien, ontdekte een facet van zijn per soonlijkheid, dat hij maar zelden bloot gaf. Uit de schat van persoonlijke herinne ringen, ontstaan nadat ik Jacques in 1915 voor de eerste maal als 1ste secretaris opvolgde, mag ik de volgende niet onver meld laten. Als ik later als Voorzitter voor een moeilijke beslissing kwam te staan, dan ging ik naar Jacques om zijn mening te ervaren. Hij was een betrouw baar adviseur. Want als hij zijn steun toezegde, dan hield hij zich aan zijn woord. Al zou er ook tegenwind komen, hij ging daarvoor nooit overstag. Ik waar deerde hem zeer. Men kan gerust zeggen, dat ons 75- jarig jubileum de bekroning van zijn lange leven is geweest. Hij wilde dit feest meemaken. Kort daarna ging het lang zaam bergaf. Hij was tevreden. Moge zijn naam bij A.F.C. steeds in dankbare herinnering blijven. I. H. Galavazi Het seizoen van de gemiste kansen Wij kunnen nauwelijks tevreden zijn over de resultaten van onze KNVB-elf- tallen in de afgelopen competitie. Ons eerste elftal kreeg het kampioenschap als het ware op een presenteerblaadje aan geboden, maar wist er geen gebruik van te maken. Nu wil ik in het midden laten of wij dit jaar over een kampioenselftal beschikten. Vermoedelijk niet. Maar dat is wel eens eerder het geval geweest, ter wijl dan in de kampioenscompetitie veel beter werd gespeeld. Bedenkelijk is ech ter dat er maar heel weinig AFC-ers zijn die het betreuren dat wij dit jaar geen kampioen zijn geworden. Nu is dat ook geen wonder bij de regeling zoals die door de KNVB is vastgesteld. Het be tekent dat bij enige stagnatie in de com petitie en die treedt bijna elk jaar op tot in juli gevoetbald moet worden. Gevolg: uitstel van vakanties en weinig animo bij het begin van het nieuwe sei zoen. Wij zien dan ook meestal, dat de kampioenen in de volgende competitie heel matig voor de dag komen. Alleen Middelburg is jarenlang een uitzonde ring geweest. Zolang zes eerste klas af delingen gehandhaafd blijven 73 eer steklassers is toch wel rijkelijk veel valt er nauwelijks verbetering te ver wachten. Wanneer wij in aanmerking nemen dat wij dit jaar nog al met blessures en ziekte te kampen hebben gehad, dat meerdere eerste elftallers in het huwe lijksbootje zijn gestapt, hetgeen de con centratie voor voetbal uiteraard niet ver hoogt, dan is wel verklaard waarom het kampioenschap ditmaal onze neus voor bij is gegaan. Nu is dit geen ramp, het behoeft heus niet elk jaar. Bedenkelijker is dat het elftal veroudert en dat jeug diger vervangers niet zonder meer voor alle plaatsen aan te wijzen zijn. Het on derling krachtsverschil is niet groot en wij zullen het volgend seizoen danig op onze tellen moeten passen. Wij hebben jaren van grote bloei medegemaakt en daarop volgt onherroepelijk een reaktie. AMSTERDAM - BEVERWIJK LEEUWARDEN Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 Het is daarom zaak het sein tijdig op on veilig te stellen. Het tweede elftal heeft zich pas laat veilig weten te stellen en iedereen is het er wel over eens, dat een hogere plaats op de ranglijst zeker tot de mogelijkhe den had behoord. Het derde heeft bij de dit jaar zeer ver sterkte degradatie, waarbij alleen de bo venste vijf definitief gehandhaafd wor den, de reis niet kunnen halen en voor het eerst in jaren degradeert dus dit jaar een KNVB-elftal. Op zichzelf geen ramp, maar wel een teken aan de wand. Een grote teleurstelling is, dat het vierde op de valreep het kampioenschap niet heeft weten te grijpen, na lang bovenaan gestaan te hebben. Hierbij is de pech- duivel om de hoek komen kijken. Toch verdienen Frans Kat en zijn mannen een pluim voor de enthousiaste wijze waarop zijn hun kans hebben verdedigd. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 poolt allen mee, het is voor a.p.c. 2

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 2