AJAX S. DE BOER A. DEN HARTOG BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Gelden beschikbaar voor lste hypotheek BeQunstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt. öe schakel in stanö beetje krenterig hoor! In de wedstrijd te gen S.C.A. die door onze jongens werd gewonnen met 2-1 liep het wel even an ders. Zij kwamen zelfs met 1-0 achter te staan. Loekie Nooy bracht echter, in samenwerking met de verdediging van S.C.A.de stand op 1-1 en kort voor tijd slaagde Rein Akkerman (de Jonge!) er in na een prachtige solo het winnende doel punt te scoren. Proficiat jongens, ga zo door. Het is duidelijk te merken dat de trai ning zijn vruchten gaat afwerpen, het geen merkbaar is over de gehele linie. De opkomst is nog steeds geweldig en het enthousiasme houdt gelijke tred. In het kader van het 75-jarig jubileum hebben de B-pups een opluisteringswed- strijd gespeeld tegen Uithoorn en deze, het kan niet op, gewonnen met 5-0. In de onderlinge competitie gaat Jupi ter aan de kop met 5 punten gevolgd door Saturnus en Venus met 2 punten. Mercurius heeft nog maar 1 punt terwijl Orion nog een blanke lei heeft en met 0 punten drager is van de rode lantaarn. Dat gaan jullie toch wel even gauw ver anderen hè jongens?! Op donderdag 30 april (Koninginnedag) gaan wij met 2 elftallen deelnemen aan het grote pupillentournooi dat gehouden wordt t.b.v. de polio-patiënten. Dit wordt een groots voetbalfestijn. Nadere mededelingen hierover volgen in de Wekelijkse Bulletins. Jeugdcommissie 13 Een elftal, dat verplicht in de publici teit moet. Niet zozeer vanwege de figu ren die erin ronddartelen elk elftal heeft wel een of meer figuren maar simpel de soms unieke prestaties die het levert. Neem nou bijvoorbeeld die vroe ge zondagochtend van de 8ste maart, het vierde veld. heropening van het seizoen na een langdurige overwintering. Elf tintelende figuren, sommige don kerbruin getint via sneeuwlawines, mo gelijk een tikkeltje huiverend in de slechts pal boven het vriespunt liggende oostenwind, desalniettemin: een tot de toppen van de schaars begroeide sche dels geladen ploeg, die deze heropening beslist een feestelijk tintje wilde geven. De tegenpartij kwam ons al een eind tegemoet: na enig getel, gesjek, delen en worteltrekken, stelden we vast dat WMS (of was het TWM?) ons met 9 man partij dacht te kunnen geven. Hahaha. Een kolfje naar ons hand, hoe minder tegenstanders hoe liever. Geruggesteund door deze gedachte trokken we van meet afaan speelse patronen over de toch nog verraderlijke grasmat, een sjeuïge boven- laagje, gedragen door anderhalve meter winters beton. Sukses kon niet uitblijven. Een vlotte 6-3-1 kombinatie bereikte on ze laatste man in de spits en Jaap de Ge weldige (213 doelpunten in 3 seizoenen) ritselde de bal op z'n eigen manier langs de verbluft kijkende doelman van TWM (of was het WMS?). Handenwrijvend be gaf Jaap zich naar het midden, een och tendje fiks kegelen lag in het verschiet, mogelijk zat zelfs het 250ste doelpunt erin. En lustig patroonden we verder, alhoewelhet moet toegegeven wor den: op het middenveld gebeurde wel eens rare dingen. Met grapjes vergoeilijk- ten we de komplete mistrappen, onkon- troleerbare lellen richting Esso Motor Hotel; ach, drie maandjes zwarte pieten is weinig bevorderlijk voor je konditie. Het werd maller toen hun laatste spits- speler (is dat soms de middenvoor?) zich plotseling op onze speelhelft begaf en hij had nota bene de bal bij zich. Nico's tint (een van de mooist bruine) begon veel op die van de eerder genoemde la wine te lijken, hij gaf nog enkele schorre aanwijzingen aan Robbie, die het verder zou moeten klaren met deze brutale in dringer. Nou loopt deze Robbie ook al een paar jaartjes achter het leer en toen hij zich in de richting van de bal begaf, de spitsspeler was ook een beetje ge schrokken, de bal was een flink eind van hem vandaan gesprongen, kruisten we de armen over de borst en keken verge noegd toe hoe onze stoere linksachter- verdediger deze klus zou opknappen. AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) 54001 Ach, welk een simpel klusje; een lacher tje, zelfs voor de jongens Bever. Hoe ludiek zou Rob dit karweitje opknappen? We kenden z'n gevoel voor articiteit, hoe graag vergelijkt hij zich niet met ene Suurbier of Krol? Het publiek heeft er recht op. zegt hij altijd. En wie geeft hem ongelijk? Goed, onze lijnen waren, behoudens wat krijsende meeuwen, leeg. Maar toch en ja, hoor, we werden niet teleurgesteld. Geen snelle direkte krospaas naar Nico, die zich inmiddels alweer vrij gedrenteld had, nee om de dooie dood niet, het werd een gaaf num mertje voor langs. Jan, onze doelman, had om onverklaarbare redenen, z'n hei ligdom verlaten, dus het werd een voor langs voor een niet beschermd doel. Ge vaarlijk zegt u, ach kom. Men stelle zich de situatie aldus voor: het doel (onbe schermd) en rechts daarvan Robbie op pakweg twee meter van de doellijn, spits speler WMS (TWM?) ter hoogte van de penalty-stip, bal aan de voet van onze linkerachterverdediger, doel van de on derneming: een korte dribbel naar de linkerkant van het doel (mogelijk een onbewuste terugkeer naar z'n uitgangs positie) om vandaar uit de op links ge heel vrijstaande Freddie te bereiken met een van z'n bekende kromme passes. He lemaal Robbie. Genietend keken we toe hoe hij aanzette voor z'n dribbel, hoe mooi kan voetbal toch zijn. Bij z'n eer ste pirouette grijnsden we nog breed, het betere stuntwerk, uiterst ludiek, maar toen hij na twee meter aan een enkel voudige Flip begon (die was toch niet SURINAMEPLEIN 72 AMSTERDAM TELEFOON 18 83 66 3

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3