DE A.F.C.-SCHAKEL m mmw will mm Van de brug AF. C.4 1895 1970 MË Di-ïïïh 'MÉM A.c.cr. j£ A.B.C ^Si- ss-gfrL lata»». Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 49 41 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 49e Jaargang maart 1970 No. 8 Eind februari ging de voetbal dan ein delijk weer rollen. Dat wij niet speel den in onze jubileummaand zullen maar weinig AFC'ers hebben betreurd. In elk geval was er nu volop gelegenheid om weer op ons verhaal te komen. Des te meer waren wij benieuwd naar de pres taties op het groene veld, want AFC overwintert wel eens niet zo goed! Het is gelukkig meegevallen. Ons eerste speelde een paar nuttige oefenwedstrij den tegen RKAVIC en de Volewijckers en de eerste competitiewedstrijd na de vorstperiode tegen H.R.C. werd met de nodige spanning tegemoet ge zien. Het werd 0-0 en hoewel wij dik hadden moeten winnen, waren we toch niet ontevreden over het vertoonde spel. De week daarop kwam de big match tegen DCG, waarbij zou worden uitgemaakt wie van de twee voorlopig de blik naar boven zou mogen richten. In de eerste helft hadden wij geen ge luk; de doellat en doelpaal aan DCG- zijde bleken nèt iets te dik! Na de rust was DCG sterker en een paar minuten voor tijd scoorden de Ookmeerders de enige goal. Sneu voor onze jongens, die heel hard hadden gewerkt, maar toch niet geheel onverdiend. Weer een week later was SDW onze gast, waarmee wij nog een appeltje hadden te schillen. Ditmaal waren wij fortuinlijker en met twee min of meer gelukkige goals be slisten wij de wedstrijd in ons voordeel. Of Jules Theeboom en Jaap Draisma die een prima rentree maakte blij waren en met de spelers geheel AFC! De volgende tegenstander was JOS. Wel spannend, maar niet fraai. De inzet was geweldig, hetgeen aan JOS-zijde soms leidde tot onbesuistheid, gelukkig zon der schadelijke gevolgen. Een pracht- goal van Kees Gehring werd helaas af gekeurd, maar even later scoorde AFC toch. In de tweede helft speelde ons elf tal veel minder, maar verder dan hoge, harde trappen in de richting van ons doel bracht JOS het niet en wij boekten dus een benauwde, maar wel verdiende 1-0 overwinning. We zullen ons nog maar niet verdiepen in eventuele moge lijkheden. Voorlopig zijn wij blij dat wij 8 punten voorstaan op de-nummers 11 en 12. Krachtsverschil is er in onze af deling buitengewoon weinig; van een zwaar of een licht programma kan m.i. dan ook niet worden gesproken. Elke wedstrijd is even zwaar. Verheugend is, dat onze jongens een prima inzet tonen en dat de achterhoede, waarin Nico van Til weer als van ouds speelt, aan kracht heeft gewonnen en in de laatste vier wedstrijden slechts één goal toestond. Als nu de voorhoede weer eens op schot komt dan zijn er mogelijkheden! Maar als wij de inzet van de laatste wedstrijden houden en we hebben dat beetje geluk, dat nu eenmaal altijd no dig is, danwie weet! Het tweede heeft zich opgewerkt tot het midden van de ranglijst, terwijl het derde moei zaam de weg omhoog heeft ingeslagen. Om niet te degraderen moet dit elftal in de bovenste helft eindigen. Dit is ze ker mogelijk, maar dan zal er bijzonder hard gewerkt moeten worden. Het is uiterst belangrijk dat het derde zich handhaaft. Het heeft jaren geduurd voor dat de reserve 2de klasse bereikt was. Jongens, laat dit nu niet in één jaar verloren gaan. Veel succes! Het vierde heeft eindelijk een steek laten vallen door een lastige uitwedstrijd met 3-2 te verliezen. Terugkomen jongens! Laat dit een aansporing zijn tot nog gro ter krachtsinspanning. Helaas heeft cap tain Frans Kat een ernstig auto-ongeluk gehad, dat achteraf nog is meegevallen. Frans, we wensen je een spoedig her stel; het vierde kan zijn captain niet lang De jubileum-toernooien naderen nu hun einde. Onze pupillen troffen het niet met het gure weer. De jongens deden goed werk door hun poule te winnen, maar in de finale wa ren de grotere RKAVIC'ers veel te sterk en zij wonnen dan ook zeer verdiend met 4-0. Aldus mochten zij het fraaie Wim Buckert-schild voor een jaar mee naar Amstelveen nemen. De jeugdcommissie mocht op een geslaagd toernooi terugzien. De geluidsinstallatie werd die dag voor het eerst gebruikt en de dag daarop vóór de aanvang van AFC-SDW officieel overgedragen. Wij hebben nu al kunnen constateren, dat deze in een behoefte voorziet, ter wijl de vrolijke muziek het vertoeven op ons sportpark nog prettiger maakt! Nu volgen nog het junioren-toernooi om de Harry Scheepstra-bokaal een prachtstuk de toer naar Engeland van ons eerste elftal, terwijl in april het veteranen-toernooi de rij sluit. Moge al les even goed verlopen als de feestelijk heden in januari! Henk Kappelhoff

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1