AJAX Zo is het Sp BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001 -'-HU, wandbord, de leestafel, verlichting boven de hoek der wijzen (HBS), blad met ka raf en 12 glazen (inscriptie), blad met 6 borrelglazen met verz. voet, smeedijze ren constructie AFC 1895-1970 (UD), leren sigarendoos, 4 wandborden, botter (Volendam), sherry glazen en gedenk boek (Zwaluwen), verzilverde asbak, notitiebloc met inscriptie, kristallen asbak met inscriptie, sigarendoos, doos siga ren (asorti), Zaanse wandklok, 75 cm hoge beker, 9 verzilverde lepeltjes (Lieverdje), 6 ballen, vier flessen jenever, 3 flessen cognac (waarbij van CVV 2 glazen en 2 kop en schotels), een fles whisky en een fles brandewijn. En dat is het dan. Overweldigend. Ko lossaal. Dank, dank, dank. J. T. S. Musical Op chic U zult begrijpen, dat de medespelers, de een meer de ander minder, de zenu wen hadden. Men kende zijn publiek. Als Nol een bal loslaat en als Ernst, Jos of Kees diezelfde bal verkeerd raken dan is de hel al los. Laat staan dat Rob, Ad of Max black zouden komen te staan. Maar goed, alles is meegevallen. U was lekker als publiek en als er eens iets fout ging (dat gebeurde) en u bemerkte dat (gebeurde dat?) dan dacht u waarschijn lijk „het zijn maar amateurs", o.k. Maar heel de club is amateur. Between the eyes? Hans (I) „De krultang is nog heet". Ik hoor het Leeflang nog zeggen. Maar op zondag was de krultang inderdaad heet. Die huf- ters achter de coulissen hadden er aan stekers onder gehouden. Hans (II) Omdat het voor het verwisselen van decor nodig was kreeg Hans Geusen- Op de tribune broek tot taak ons na een bepaald be drijf even bezig te houden, „Wat heb ik in die club een honger". Tekst van ons edele drietal bekenden (zie foto elders). Teksten over de meis jes van het ballet, de dolle Mina's en de dame op de derde rij van Hans himself. Formidabel En toen zei Cor, hier heb je de zaal. En toen is Rik Ridderikhof, gesteund door een aantal kornuiten (Charles Wig- gemansen, Nol Kuikens, Cas Tromp, Frits Seunke etc. etc.) een toneel gaan bouwen. In één dag. In één dag, men sen. En als Cor had gezegd, hier is het landje, dan had Rik met diezelfde mak kers nog een zaal aan het toneel ge bouwd ook. Wat een vakmanschap. Wat een enthousiasme. Cor De acteurs mochten kamer 104 en 105 bezetten. Kennelijk had Cor Bogaert zijn ondergoed op 104 en zijn overhemd op 105. Immers, hij stond op een be paald moment met een toegeslagen deur in zijn ondergoed op de gang. Met de lift naar de begane grond. De deuren op een kier en pst tegen de portier. Met een tweede sleutel hielp deze man Cor uit de nood. Toen Cor aangekleed ach ter het toneel kwam, stonden de acteurs er nog op. Het dansje van „Kennen wij de vrouwen" was-ie totaal vergeten. Invallen Soms door eigen domheid, soms door omstandigheden zorgden de acteurs voor nieuwe, ongeschreven teksten. Ik denk aan de „fout" van Rob Kap- peldijk, die op een telefoontje antwoord de ,met KappelhoffDe fout is er, door het succes, ingehouden. Zo ook met de aanspreektitel Paw uit Bonanza. Ik denk aan de vraag van Otto Kappeldijk aan het orkest of hij even ruzie mocht maken toen het orkest doorging met spelen, terwijl een abrupte stop voorge schreven was. Later moest Otto a capel- la zingen. (Die rot Ad). J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 9