tonv's baraiscotheek w™ ia poolt allen mee, het is voor a.C.c. LVJIiV O van 20-2 uur -ï j (behalve maandag) weesp Generale - voor zichzelf begonnen schenk. PW gaf ons een midwinterhoorn. Zeer mooi en zeer origineel. Nu nog een hoornist en een waterput. De heren Hooykaas (Black Devils) en Hoolboom (HRC) sloten de rij van spre kers, waarbij zij aangetekend, dat de heer Hoolboom de eerste had moeten zijn, als men althans het tijdstip van binnenkomst in aanmerking neemt. Wij hopen, dat hij zich niet heeft verveeld. Hierna werd de affaire even gestaakt en na een korte pauze kregen de eigen leden, dochters etc. de gelegenheid om hun kasmiddelen en welsprekendheid ten toon te spreiden. Cor van Peperzeel, Jaap a Cohen, Bob Wildeboer en Pim Adriaansz Galli Zeer indrukwekkend En wat hier geschiedde, zal toen alle aanwezigen, en nu alle lezers(essen) met groot respect vervullen. Nico kondigde eerst de president van ACC aan. En Max de Bruin, want die is dat, droeg aan AFC een wandschild over. D.w.z. hij kon dat zelf niet. Hij liet de forse torsen van Henk Rikse en Hans Schooneveldt een ding binnendra gen, dat als zeer grote en duidelijke tekst droeg: „Het sieraad van een huis zijn de vrienden, die er verkeren". De hand van jonkheer Van Rossum vermoedt iedereen er achter. Cees Boer van ABC beloofde AFC een leestafel. Enkele dagen later was-ie er dan ook. Henk (van Milly, u weet wel) had er extra aandacht aan besteed. Overigens over Cees Boer gesproken. Vroeg Cees Laseur jaren geleden al niet: „Wie heet er nou Cees?" Henk van Teunenbroek vertegen woordigde de Stichting Goed Genoeg en hij kwam, met ons aller instemming, met lege handen. Stel je voor, dat hij Rob Domhof (esquire, sinds we op 7 februari de bruid mochten kussen) be loofde ons namens de directie van het Esso Motor Hotel geen esso doch bier, jenever etc. in de glazen (bij de musi cal). Tegelijk mocht hij van de Firma Wijnands Van Rensen ons een beker aanbieden. Een centimeter hoog voor elk jaar. Ten gebruike binnen AFC. En wederom sloot Nico Holtzappel. Dachten de afwezigen, dat we toen moe waren? Enkele honderden AFC-ers heb ben tezamen met de makkers van UD en PW (lekkere namen voor kortaange bonden Amsterdammers) de avond door gebracht. Indachtig het bekende gezeg de „Je middag is toch gebroken". Aangetrouwde Hierboven heeft u iets gemist. Ik liet Nico de receptie afsluiten zonder over de dames te reppen. Dat is onjuist en juist. De dames verdienen extra aan dacht. De speech, welke Lotte Nesenbe- rend afstak, was „the speech of the day'Rie Kerker, Zus Suyver en Her- ma Steensma hadden getracht de dames van AFC, ACC en ABC een poot uit te draaien. Dat lukte en Lotte, de beste spreekster van de drie heeft de ca- deaux aangeboden. Een kleed voor de bestuurstafel en een portable schrijf machine. De manier, waarop Lotte het geschenk van PW critiseerde en de uit spraak van het woord, „koleure" tele visie was mij de gang naar het clubhuis waard. Henk Kappelhoff heeft iedereen met een goed gericht, passend, en waar no dig, terechtwijzend woord beantwoord. Groots. J. T. S. een duur cadeau had aangeboden. Of het bier óf de contributie was nog duur der geworden. I. Galavazi bood namens ereleden, le den van verdienste etc. een kleuren-tele- visie aan. En toen kwamen de klappers. Dc „dat-dee-de-deur-dicht" doeners. De tranenverwekkers. Allereerst voerde Gerard van Poorten, gesteund door Marcel Koster, de act aan. Ondanks tegenstrijdige bedoelingen el ders en ondanks andere acties haalden zij met glazen, stickers, ball-points etc. de som van dertienduizend gulden uit de zakken van AFC-ers. Piet Versloot was in staat AFC een geluidsinstallatie op onze velden aan te bieden. De ouders van onze jeugdspelers (merendeels geen lid of donateur) en een batig restant van de exploitatie van „Het Supportertje" (te vroeg overleden) stel den hem daartoe in staat. Nestor Van Ooy en echtgenote 4

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 4