Nfeuu/jaarsu/ens 1970 v/an Thomasvaer en Pieternel poolt Allen mee, het is voor a.f.c. In Dijon botste de 23-jarige ama teur-voetballer Marcel Mabrouk tijdens een wedstrijd tegen een tegenstander. Mabrouk moest het veld verlaten, maar reed later gewoon naar huis. Maan dags ging hij gewoon aan het werk, maar een dag later kreeg hij barstende hoofdpijn. In het ziekenhuis constateer de men een schedelbreuk. Een spoed operatie had geen succes meer. Ma brouk overleed die zelfde dag. Omdat president Moboetoe van Kon go een voetbalwedstrijd in Boekavoe, in het oosten van Kongo, ging bijwonen, moesten de overige toeschouwers bij de poorten van het stadion wachten. Wach ten namelijk totdat Moboetoe met zijn gevolg in de ereloge zaten. Het volk werd echter ongeduldig, ging tegen de hekken duwen en toen deze hekken dan eindelijk open gingen stormde de me nigte naar binnen. Tientallen mensen werden onder de voet gelopen. Resul taat: 27 doden en ruim honderd ge wonden. Dit allemaal gebeurde op de recente eerste kerstdag. PLAGIARIS Iedereen, (nou ja wat heet?) was er weer. Of er niets aan de hand was of zal komen. Het enige, waaraan je kon zien, dat grote gebeurtenissen schaduwen baren, was het feit, dat de rollen van Thomasvaer en Pieternel niet werden gespeeld door medestrijders, die ook de musical bevolken. Ems a Cohen was Pieternel, Arthur Reddering tekende voor Tho masvaer en Henk Terlingen was gewoon Henk Terlingen. Om een uur of half zes ging het doek in onze achter zaal open en de aanwezigen ontwaarden Henk Terlingen in een rol, waarin hij ons zeer vertrouwd is. Neen, deze keer niet als niet aflatende terrier in het rood-zwart, maar ge woon als presentator van de maanreisverslagen op t.v. De vondst van de schrijvers (Pirn Adriaansz en Bob Wildeboer) was namelijk om Thom en Pieternel, per ruim tevaart-capsule te laten neerkomen op de Amstel en Henk versloeg dit gebeuren op zijn wijze: Als landingsplaats heeft men de Amstel uitgekozen In de capsule zit men nu al druk te hozen Na het afgaan van Henk, horen en zien we Pieternel en Thomasvaer op het toneel in een rubberbootje bezig met het zingen van het lied, dat kennelijk onze 1 januari-her- denkingsmelodie gaat worden. KOM OP NIEUWJAARSDAG (Wijze: just because l'am a Londoner) P: Samen komen wij de eerste dag van 't jaar T: ook al was de reis er voor wat lang P: met de allerbeste wensen voor elkaar; T: A FC is onze eerste gang Refrein: Samen: Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, daar maak je nog wat mee! Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, maar naar Goed Genoeg, naar AFC. Kom je daar, dan kom je nooit vroeg genoeg, je bent er altijd thuis. Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, naar je eigen clubtehuis. T: Luister naar de praat van Tom en Pieternel, P: ook voor u is er misschien iets bij; T: U herkent wellicht uw beste vrienden wel, P: wees in elk geval een beetje blij Refrein: Samen: Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, daar maak je nog wat mee! Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, maar naar Goed Genoeg, tiaar AFC. Kom je daar, dan kom je nooit vroeg genoeg, je bent er altijd thuis. Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, naar je eigen clubtehuis. Iedereen zong mee. En toen moest ons duo aan de wens beginnen. Van een leien dakje ging het. Ons eerste zou de top van Nederland beklimmen, maar gleed voortijdig uit. En toen de kleinere en grotere ruzietjes, welke om het jubileum en de viering daarvan heenhingen. Jan wilde zus, Klaas wilde zo. Zo sterk was deze indruk bij Pieternel, die echter niet vaak op AFC komt, dat ze uitriep: Maar Tom, AFC-ers luisteren niet, AFC-ers con verseren. Thomasvaer bedaagd als altijd wist wel een antwoord: Kom Pieternel, nou vind ik toch, je bent aan 't overdrijven Op zo'n manier zou er van onze club geen spaan der overblijven, Er is nog wel eens een misverstand, er is soms gekrakeel Maar er is altijd iemand, die smoest de brokken heel! Thomasvaer heeft geen rol in de musical, omdat er zoveel anderen klaar stonden. Maar wie het doet, doet 't. Als het maar voor AFC goed voor elkaar komt. En al zijn er dan wat botsinkjes geweest. Alles is goed gekomen en daarom gaan Thom en Nel het Rellenlied zingen op de wijze van Heart of my heart. Hard tegen hard, wat gaat dat lekker fel. Hard tegen hard, er is weer eens een rel. Hard tegen harder, wie springt er uit zijn vel. Wie 'A' zegt, zegt ook 'F' en 'C', en zit dan heel gauw in de knel. Hard tegen hard, wie trekt er aan de bel. Hard tegen hard, dat wel! Wat zijn we dikwijls nijdig, en ook vaak tegenstrijdig. Dat hoort in AFC ook bij het spel. Hard tegen hard, wie heeft er weer een strop. Hard tegen hard, wie krijgt er nou weer klop. Hard tegen harder, het blijft een oude mop. Wie 'A' zegt, zegt ook 'F' en 'C'. en krijgt de kous dan op zijn kop. Hard tegen hard, met opgezette krop. Hard tegen hard, ho, stop! Wat kan het dikwijls gisten, als wij elkaar betwisten. Ook dat is AFC, Piet ja, hou maar op 4

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 4