AJAX S. DE BOER A. DEN HARTOG Die gekke malle rare v/oetbalu/ereld BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Amsterdam Gelden beschikbaar voor lste hypotheek BeGunstiGuiG van onze aöveRteepöeps, houöt öe schakel in stanö AMSTERDAM CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) - 54001 kwam hij terecht bij Avro's jeugdom- roep Minjon. Schreef literaire klank beelden, o.a. over A. M. de Jong en Herman Heyermans, waarvoor hij on der meer dr. Willem Drees interviewde. In 1960 schreef hij zijn eerste Nieuw jaarswens voor AFC. Deed een jaar la ter een TV-cursus bij de AVRO. Hij woont sinds enige tijd in Wasse naar. Piin Adriaansz (45 jaar) is als be- drijfs- en pensioen-adviseur verbonden aan een bankinstelling. Hij schreef al jong gedichten, maar vond de gedachte die voor publicatie aan te bieden be lachelijk en verwerpelijk. Deed in 1943 toelatingsexamen voor de Toneelschool, maar koos daarna voor een kunstnijverheidsopleiding. Nam niettemin privé-toneellessen bij (wijlen) Johan Elsensohn en betaalde daarvoor wekelijks met een portie brandhout (in 1944)! Schreef cabaretliedjes, componeerde wat en schilderde decors. Figureerde in de Stadsschouwburg en exposeerde bij landelijke tekenwedstrij den in Arti et Amicitiae en in het Eindhovense Van Abbemuseum. Liet het verder bij liefhebberen. Schreef voor 1968 zijn eerste AFC-nieuwjaars- wens en doet dat de laatste twee jaren samen met Bob Wildeboer. Woont sinds kort in Castricum. Cor van Peperzeel (59 jaar) is direc teur van een technisch installatie-be drijf. Nam in 1942 - na twaalf-en-een- half jaar semi-professionele arbeid - met zijn band The Grasshoppers af scheid. Richtte in 1945 dat orkest weer op (full professional) en vierde als Cor Perez vele triomfen in Nederland, Zwitserland en Spanje. Begeleidde Doris Day in Casablanca en had in Tanger een eigen cabaretge zelschap. Bij hem begonnen o.a. Ado Broodboom, Wim Kuilenburg, Rinus v. d. Broek en Wim v. d. Braak hun muzikale loopbaan. Hij was de vaste begeleider van Toon Hermans in diens beginperiode. In 1947, toen de enorme na-oorlogse amusements-behoefte wat begon af te ebben, stapte hij definitief over naar het zakenleven. Het oordeel over de artistieke ver dienste voor AFC van dit trio is uiter aard slechts voorbehouden aan het pu bliek, dus aan u zelf. Indien u zich tot applaus zou laten verleiden, dan zullen de makers van de musical „Ja, zo ben je..." dat onder gaan als waardering voor de voorzet ten, die zij een jaar geleden gaven; en die nu door enthousiaste medewerkers worden ingekopt Van die kopspecialisten is de regis seur uiteraard de belangrijkste. Jaap a Cohen (Jack Junior, 75 jaar) is die be langrijke man. Reeds in 1915 als tekst schrijver in de showbusiness werkzaam (honorarium 2,50 per lied). Boven dien van 1925 af tevens als regisseur (Hallo Californië). Zijn werk vond gretig aftrek in Am sterdam (Flora, Carré en Plantage Schouwburg), Den Haag (Scala), en Rotterdam (Casino). Hij schreef zeer vele revues, operet tes en zelfs enige musicals. Werkte o.a. met Louis Davids, Isidore Swaaf, Oc tave van Aerschot, Matthieu van Eys- den, Alex de Haas en Corry Vonk. Van zijn vele revues noemen wij die ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Concertgebouw en uiter aard ook de jubileumrevues (50 en 60 jaar) van AFC. Zijn cabaret De Beurs bengels geniet nog altijd vermaardheid. U weet nu wel voldoende. Of, eigen lijk weet u nog altijd niets. Maar u kunt er wel achter komen. Kijkend en luisterend Meer dan 200 voetbalsupporters wer den door de Braziliaanse politie gear resteerd na afloop van de in Buenos Aires gespeelde kampioenswedstrijd tus sen River Plate en Boca Juniors. Deze laatste club speelde 2-2 gelijk tegen de ploeg van River Plate en behaalde hier door het kampioenschap. Tijdens de feestelijkheden over het veroverde kam pioenschap raakten de gemoederen nog al verhit, waarbij aanhangers van beide clubs op de vuist gingen. De zieken auto's reden later aan en af, want één dode en tientallen gewonden waren het gevolg van de knokpartij. Het aantal voetbal-delicten in ons eigen land is zeer sterk gestegen in ver gelijking met het vorig seizoen. De sec retaris van de KNVB-strafcommissie, A. van Zon, berekende voor de stan daard-elftallen van het betaalde voet bal een stijging van 93,8 procent, bijna een verdubbeling in vergelijking met het vorig seizoen. Leverde de eerste helft van het seizoen '68-'69 in totaal 32 strafzaken op, dezelfde periode van het huidige seizoen werd ontsierd door 62 strafzaken. Voor de B-teams van het betaalde voetbal wordt een stijging van 23,9 procent genoteerd. Opmerkelijk is voorts dat het aantal delicten in het za- terdagamateurvoetbal sterker zijn toe genomen (van 184 naar 243 is 32,1 pro cent) dan dat bij de op zondag spelen de amateurs (van 836 naar 998 is 19,4 procent). De stijging van de reeks straf zaken in alle groeperingen van de KN VB is gelijkelijk verdeeld over de oor zaken: wangedrag, ruw, gevaarlijk of onbeheerst spel, trappen van of naar een tegenstander, enz. Wel is gebleken dat bij moeilijke weersomstandigheden de spelers zich beter beheersen. SURINAMEPLEIN 72 J TELEFOON 18 83 66

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3