l 1 On dit et datjes m MKMSHtti MM Dri is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensraa, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 49 41 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 49e Jaargang januari 1970 No. 6 Geen Brug Daar de februari-aflevering belooft iets lijviger uit te vallen, komen wij u deze keer wederom met 6 pagina's on der de ogen. Zuinigheid met vlijt, weet je wel. In deze aflevering geen Van de Brug. In deze aflevering ook nog geen Mixed Pickles. Jo Wijnand, schrijver van die rubriek gaat vooruit, na het auto-onge val en wij wensen hem een spoedig her stel. De ,,Pickles"-liefhebbers zullen echter nog moeten wachten. Geen voetbal Er is in deze tijd geen amateur-voet- bal gespeeld. Vandaar, dat in deze Schakel wat of niets over voetbal in Ne derland wordt gezegd. Toch zult u on der de kop „Die gekke, malle, rare voet balwereld" wat voetbalberichtjes aan treffen, die de krantenkolommen niet hebben gehaald. Hans de Bie nam zich voor maandelijks een dergelijk rubriek je te verzorgen. Publiciteit A.F.C. mag niet mopperen over de aandacht, welke aan het 75-jarig be staan wordt besteed. Tal van dagbladen, radiorubrieken, met als klap op de vuur pijl de TROS-documentaire, deden ons hart telkens veel deugd. Nico Scheepmakers schreef in de VARA-Gids een ten geleide bij de TROS-uitzending. Ik ontleen daaraan een paar zinnetjes. AFC - oud en deftig In Amsterdam bekende namen: Ilick Disselkoen, bijna vaste middenvoor van het Amsterdamse Elftal, Chris Geluk (snel en vlasblond, hoge voorzetjes van af de hoekvlag), Ties Gerrits, doelman, ook een van AFC's vaste bijdragen aan het Amsterdamse Elftal. Stopperspil Gerry Stallmann en de enige AFC-er, die ooit het Oranje-shirt heeft gedragen, Charles Lungen, die in 1937 meespeel de tegen België met naast zich Frank Wels, Van Spaandonck, Bep Bakhuys en Joop van Nellen. Het artikeltje is geillustreerd met een foto van ons aloude clubhuis aan de Zuidelijke Wandelweg. Ziekenboeg Karei Swart hebben we al weer de hand mogen drukken. Het lopen gaat Karei nog wat moeilijk af, maar hij gaat goed vooruit. Misschien, dat per maart weer kalm gewerkt kan worden. Rob Roosenschoon maakt het ook al weer een stuk beter. Naar ik meen zit ten de sleutelbeenderen nog in het gips. Eddy Posthuma de Boer moet de zaken iets kalmer onder de ogen zien. De vele grieppatiënten wensen wij hier bij sterkte en spoedige beterschap. Max ACC's president Max de Bruin, staat in het Amsterdamse telefoonboek nog altijd geboekt als secretaris van de cricketclub. Tot zijn niet geringe ver bazing werden hij en Lies de laatste da gen opgebeld door wildvreemde heren uit alle delen van Nederland met de vraag, vaak hakkelend gesteld: „Wie was in 1969 cricket-kampioen van Ne derland?" Achteraf blijkt, dat in Sport- Sportwereld een puzzle staat, waarin dit soort vragen dient te worden beant woord. Een brutalere puzzelaar durfde ook nog wel eens te vragen wie „De Leeuw van Dokkum" was. Max heeft uitge vonden, dat onder deze woeste bijnaam de Friese biljarter Jan Wiemers schuil gaat. Feest Voor de buitenstaander mag het dan lijken of de januari-maand een ver moeiende zal worden, dat nam niet weg, dat de traditionele bijeenkomsten als kienavond en nieuwjaarsdag ge woon doorgingen en waarom ook niet? Alhoewel ik de man, die mij vroeg of we nou dit jaar geen carnaval vie ren, te ver vond gaan. De kienavond, met de door Karei Nesenberend verzorgde prijzentafel, werd goed bezocht en er werd, vooral door de winnaars, enthousiast gespeeld. Sommige makkers vonden het festijn iets te vroeg afgelopen. Over nieuwjaarsdag elders veel meer. En dan de eigenlijke t

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1