Autolak In the Shadow of ijour Smi'le OTTO NI EU WEN HUIZEN „©e Silveren Spiegelrf poolt Allen mee, het is voor A.f.c. Kerstmis Fons Jansen gebruikt ergens de uitdruk king „In de pensen een welbehagen." Dat is een aardige vondst. Op zichzelf is er echter naar zijn smaak niets tegen, als daarnaast andere zaken ook onze aan dacht krijgen. Willy Derby's „Koude sneeuw dringt door zijn lekke klompen" is wellicht niet meer van toepassing in Nederland. Maar toch is er nog veel wat de hand te doen vindt. Veteranen Onlangs voetbalden onze wat oudere medestrijders tegen U.D. Zelf doe ik daar niet meer aan mee, blij als ik ben, dat ik zonder stok de zebra veilig over kom. Maar na afloop mag ik me graag tussen de nakaartenden mengen. Men hoort nog eens iets. Deze avond ontmoetten we weer wat oude speelmakkers. Willem Klosters was er wel, Bas van Olphen niet. Althans ik zag hem niet. Wellicht mijn fout? U.D.'s president, Hans Nieuwdorp was er. Op de grasmat minder hard naar hij mij bekende. Aan de bar ging het nog best. Zijn „herbergiertje?" hebben we er in gehouden. Geen Pitch A.C.C. laat gedurende de wintermaanden geen clubblad verschijnen. Dat is bekend. Overigens doet A.B.C. dat evenmin, en dat was mij niet bekend. Maar goed, over cricket dan. Mag ik de A.C.C.-ers attent maken op aanvulling van de boeken- oogst over Nederlands cricket. Allereerst „The Story of Continental Cricket" door P. G. C. Labouchere. In dit boek komt cricket in Nederland ruim aan zijn trek ken. Voorts het gedenkboek van Still Going Strong 1929-1969. Galerie Op 13 december jl. begon John Eijlders alweer aan zijn derde expositie. Onze vriend Harry Brander opende deze ex positie van keramiek (Babs van Elsdingen) en schilderijen uit de collectie van John himself. Twintig schilderijen zijn ten toongesteld, waaronder één van Arie Waayer. (Niet te koop staat eronder.) En als U nou weet, hoe het komt dat kasteleins van kunstenaarscafé's door gaans zoveel schilderijen bezitten, wat moeten we ons dan afvragen? Sex Ik merkte het vroeger al eens op. Men kan het ondanks verwoede pogingen niet geheel vermijden. Ook niet in het clubblad van een voetbalvereniging. Weer stond ik, omdat ik toevallig even in de buurt was, aan A.F.C.'s bar. Zegt een al wat oudere makker: „Wij eten met Kerstmis kalkoendijen." Cuisses de dindonneau? Mème chose, weet je wel? Kopjj Op 30 januari komt de volgende scha kel uit. Ik moet uw kopij beslist vóór of op 19 januari in mijn bezit hebben. Vader Van Stuyvenberg t Op 9 december vernamen wij van het verscheiden van Kareis vader. Vroeger gaf de Heer van Stuyvenberg nog wel eens acte de présence. A.F.C. wenst Mevrouw van Stuyvenberg en de gezinnen van Tonny en Karei de sterkte om met dit verlies te leven. Wensen Alle makkers, die ervoor proberen te zorgen, dat U Uw clubblad op tijd en redelijk gevuld thuis krijgt wensen U en de Uwen het allerbeste. Vrolijk Kerstfeest en een goed 1970. Aangetrouwde Net als Mae West is Lotte Nesenberend eigenlijk nooit weggeweest en daarom kan ze ook niet terugkomen. Na jaren toch weer eens een artikeltje. Tot goed begrip diene, dat Geppie de voorganger was van Cor van Peperzeel, vaste scheidsrechter bij de veteranen. Geb Buren, hoe is 't nou? J.T.S. Er staat een grijze man voor me, in een zwart pak, dat zijn embonpoint poogt te omhullen. Hij zet z'n handen pontifikaal in z'n zij en vraagt: „Hebben wij nog ergens een knikkerzak liggen?" 'n gekke vraag, als onze jongste pas 25 lentes telt. Maar hij komt alweer terug en vraagt punaises alles met enthousiaste klem toon. Pa poetst het AFC-kienspel op, maar kun je daar nu een stukkie over schrij ven? Ik duik in een trommel met lj^ kg copy van vroeger, natuurlijk, en ik lees dan: en we kwamen met een bedriegelijk verguldsel van braafheid overgoten uit de taxies gerold en stapten het gastvrije huis van Ton Glas en zijn gade bin nen Dit was dan een zéér geslaagde Vetera nen-bijeenkomst ten Huize Glas; er waren in die tijd geen auto's, daarom was er toendertijd over het vervoer wel wat te vertellen, lees verder: De scheidsrechter, die er óók bij mocht zijn, had eindeloze praatjes, maar op 't laatst hóórden we hem niet meer. En toch was hij de verstandigste, die het eerst over naar huis gaan begon. Hij poogde commanditaire vennoten voor een taxi te vinden, maar niemand rea geerde. Berustend bestelde hij een ver voermiddel voor zich alleen. Tien minu ten stond er buiten een oud bankstel op wielen geduldig te wachten, toen wij plotseling allen met Geppie meegingen. „Ha!" dacht hij, „dat wordt gezellig!" en stapte grosig als eerste in. Het wérd gezellig, inderdaad. De grootste en dikste Veteraan plofte meteen op z'n schoot. Slechts zwak gekreet drong tot ons door, wat overstemd werd door ons voort durend gehinnik van pret. Gezegd werd er niets, je hoorde slechts: „ho-ho-ho-ho, hooo ho-ho en dat in alle toon aarden, het leek wel een canon van sopranen, bassen, alten en tenoren, de hele rit door. ALLE KLEUREN OOK IN SPUITBUSSEN OVERTOOM 515 - TEL. 38 47 80 PlEJÏSip! EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend. 4

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 4